U argetojsha kur e shihja Grun teme me lot ne sy, familja s'ma dojke Grun se kjo nuk kish letra! | Histori Të Jetës

U argetojsha

U argetojsha kur e shihja Grun teme me lot ne sy, familja s’ma dojke Grun se kjo nuk kish letra!

U argetojsha kur e shihja Grun teme me lot ne sy, familja s’ma dojke Grun se kjo nuk kish letra! – Anonim ju lutem. Jam nje djal 25 vjeqar, kam qen i martuar me nje femen te cilen e doja shum isha shum i lumtur kur i propozova per fejes dhe ajo me pranoj isha personi me i lumtur ne bot. Po at vajz familja ime nuk e donte per te vetmen arsye qe nuk kishte letra. Qdo dit me folshin fjal te kshija per tfijumen vetem qe te ndahem nga ajo po un nuk kisha zemer qe te heki dor nga ajo. Po ata nuk i kuptun perseri ndjenjat e mia qe i kisha per ata ende vazhdun mem ftof prej saj. Nuk e di se si por ja dolen. Ma larguan nga zemra, ose spaku kshtu mendova. Fillova te mos e therras ne tel, te dal me te rrall. Shpesh her e ofendojsha vetem qe te largohet ajo nga un, po ajo nuk hiqte dor sepse me dashuronte vertet shum. I duroi te gjitha, skisha qysh me lan pa asye edhe ajo nuk hiqte dor. Nuk dinte asgje per qellimet e mia dhe te familjes sime. Un e sillsha situaten ashtu qe e bosjha fajtore ata kur u perlajshum edhe pse e dija qe ajo skishte faj. Nejse daten per martes e caktum u martuam mue me doli nga zemra familja arriti te ma largoj nga zemra dhe ne martes e maltretova shum. E kam ofendu shpesh her para te gjithve..kur e pasha me lor ne sy nuk mu dhimste aspak. Shpesh her u argetojsha kur e pasha ne at gjendje. Presion te madh kishte edhe nga familja. Po ajo gjithemon heshte, nuk folte i durojke gjithqka me shpres se un kam me ndryshy ka mu ba i njeti si ne fillim. Un prap vazhdojsha me keq trajtime. Nuk e kam trajtuar asnjeher si gru para dikujt. As nuk e kam respektu edhe pse e meritonte vertet nje respekt te madh nga un dhe nga familja ime po ata nuk e donin edhe pse ishte nga nje familje shum e mir. Dhe ishte shum e bukur. As vet nuk e di se pse nuk e donin dhe kqyrshin dhe mu mem nda. Duroj keshtu ni koh te gjat ajo, qdo nat me lot ne sy. Asnjeher skam dasht me ni ajo qante ndersa un flejsha. Jam tregu vertet njeri pa zemer. Dhe nje dit vendosi te largohet, me kujtohet dita kur u largu nga shtepia me lot ne sy. Un spata kurajon ta ndaloja dhe ti them qe e doja, sepse ishte vertet shum von. Skishte falje per at qe i kum ba, edhe kur u largu nga shtepia edhe at dit i ban presion familja ime i than fjal nga me te kqijat per te para familjes se saj dhe un nuk u tregova burr ta mbroj ti them qe sjan te verteta. Ajo vetem me shikonte, nuk e di se as ateher kru familja ime shpifen fjal per te ajo perseri heshti. Arsyja se po shkruj tani osht se rastesisht hina te profili i saj dhe e pash se e ka pelqy kit faqe histori te jetes. Ma murr menja se dhe ajo e ka shenu historin e vet, i lexova gjitha historit deri sa e gjeta historin e saj, u perlota kur e lexova, po ashtu dhe komentet. Pikerisht sod e kuptova vujtjet dhe dhimbjet qe ja kum shkaktu. Deri me sod skam menu per ta, po historia e saj qe e ka shenu me beri ti kuptoj gjerat me kjart, vertet jam tregu i pa drejt ndaj saj. Dhe sod e kuptova qe jam i dashuruar ende marrezisht mas saj, po ndoshta osht von me i kerku me u kthy me mu pas poshtersive qe ja kum bo. I kam hy ne hak shum, e kam humb nje vajz qe qdo kush ka deshir me pas dhe sja kum dit vleren, ja kum shkaterru onderrat qysh ne moshen 19 vjeqare. Tani osht von edhe falje mej kerku. E juve te dashur lexus ju kisha keshillu qe mos e humbni njerin qe e dashuroni as per shkakun e familjes e as askujt tjeter. Luftoni per at dashuri deri ne fund. Se sja vlen me sakrifiku per askend. Sidomos siq osht rasti im qe thjesht per qeshtje interesi sma kan dasht nusen. Nashta e zgjata pak po e di qe ajo ka me lexu kete histori spaku dashta mej kekru falje publikisht. Se mej shenu privat skam as ftyr e as guxim. Te lutem me fal per dhimbjen e poshtersit qe ti kam bo dhe qe se kam majt premtimin qe kam met bo te lumtur gjithemon. Un asnjeher se kam meritu dashurin tane. Me harro dhe qofsh e lumtur gjithemon, se shum von e kam kuptuar qe te kam dashuru me zemer.