Tre vite bashk me Burrin dhe e tradhetova me nje tjeter qe eshte 20 vite me i madh se Une, nuk e di si ndodhi por u be! | Histori Të Jetës
e tradhetova me nje tjeter

Tre vite bashk me Burrin dhe e tradhetova me nje tjeter qe eshte 20 vite me i madh se Une, nuk e di si ndodhi por u be!

Tre vite bashk me Burrin dhe e tradhetova me nje tjeter qe eshte 20 vite me i madh se Une, nuk e di si ndodhi por u be! – Pershendetje histori te jetes. Dua te ndaj me nu nje histori timen. Eshte e pamundur ta mbaj akoma brenda vetes. Por si fillim dua te ngelem anonim. Jam e martuar kam nje vajze nga kjo martese. Me bashkeshortin kemi kaluar mire, por kohet e fundit ndryshuan shum gjerat. Kemi pasur shum grindje si cift dhe u ftohem shum me njeri tjetrin. Mbase sepse ai sme vlereson dhe respekton aq sac duhet dhe aq sa un e meritoj. Duket sikur lumturia ime ska rendesi per ate, thjesht interesi i tij. Nejse nuk e justifikoj gabim qe kam bere me keto, pasi un e tradhetova ate. Tre vite bashk dhe un e tradhetova me nje tjeter qe eshte 20 vite me i madh se un. Nuk e di si ndodhi por u be. E ndeshja shpesh rruges ate person, ndalonte dhe me qeshte. Dita dites sikur me hyri ne zemer. Bera cbera i gjeta numrin dhe i shkruajta , si fillim per ta pyetur se ckerkonte nga un. Por si perfundim un u takova me te edhe patem mardhenie bashke. Nuk e di pse por nuk ndihem aspak ne faj qe e bera. Thjesht ndoqa zemren dhe ndjenjen. Se di a ndjej dashuri per te apo thjesht kam gjetur pak ngrohtesi tek ai gje qe bashkeshorti ma mohon. 1 jave po ben qe e kam njohur dhe e ndjej qe mund ti besoj per cdo gje , ama ndonjeher dua te heq dor nga e gjith kjo ndonjeher nuk dua, sinqerisht as vet se di se si i hyra kesaj rruge. Se kisha menduar qe do ta tradhetoja tim shoq, por jeta paska shum te papritura. E di qe jam gabim, por nuk mund ta shmang kete pjese. Eshte dicka qe e kam bere dhe nuk e kthej dot me pas. Ai me kerkon te takohemi perseri dhe un nuk i them dot jo. Nuk jam me ate per mardhenie apo per para, sepse keto gjera nuk me mungojn , por jam per respektin, dashurin, vemendjen dhe besimin qe ai me jep. Keto kan shum rendesi per mua. Ndersa bashkeshorti ka harruar qe ka nje grua ne shtepi qe ka nevoje per pak vemendje dhe pak perkushtim… Sjellja e tij me shtyri ta beja kete hap sepse nqs ai do ishte krah meje e tme mbeshteste sdo ta beja. Por iku tani. Nuk mund t’i ndryshoj gjerat, vecse te eci perpara ne kete menyre. Skam me ke flas e ti tregoj kete sekret timin. Kam nevoje per keshila e jo per ofendime. Kalofshi mire tgjith. Anonim mos harro.