Kur erdhen te me kerkonin, Vjerra erdhi me minifund, vetem pyeti "Sa esht kodi i wifis" dhe cigaren ne dore! | Histori Të Jetës
me minifund

Kur erdhen te me kerkonin, Vjerra erdhi me minifund, vetem pyeti “Sa esht kodi i wifis” dhe cigaren ne dore!

Kur erdhen te me kerkonin, Vjerra erdhi me minifund, vetem pyeti “Sa esht kodi i wifis” dhe cigaren ne dore! – Psh histori te jetes jam nje ndjekese e regullt e faqes suaj dhe doja dhe un sot te tregoja historin time uj jam nena e nje djali te mrekullueshen jam vetem 23 vjece por jeta ime me ka sprovuar. Un u njoftova me te ne rrjetet sociale si cdo vajz e re isha vetem 18 vjec filluan bisedat dit per dit deri sa erdhi nje momment qe ne vendosem te takoheshim edhe te njifemi me shum u tak me 10 janar te vitit 2016 per shum pak dite ne vendosem te fejoheshim sepse ai e kerkoj me patjeter donte te me kishte ne duar me 20 shkurt ne u fejuam dhe un ngela shtatezan te gjith e priten shum mir pak shpejt po zoti desh te me bekonte me engjellin tim kur ato erdhen te me kerkonin doren vjerra ime erdhi me minifund dhe gjeja e par qe pyeti ishte sa esht kodi i wifis asgje me shum vetem tel dhe cigare iku si iku kjo nat un u fejova dhe ishte nata e par ne shtepine e tyre ku ajo me thoshte qe ishte me e mir ajo tjetra se deshta veten dhe vetem kam qajt pastaj edhe takimin me prinderit e mi viziten qe ne do kthenim ajo nuk erdhi fare e zevendesoj me nje kafe me shoqet e veta un gjithsesi i prita te shtepise sime ashtu sic ishin Adetet me tej un ika te jetoj ne gjermani atje ne fillim gjdo gje shkonte mir me pas per pune ditesh ajo ndryshoj dhe kur un gatuaja i thoshte djalit te vet qe po ta kisha ber un sdo haje edhe shum gjeste te atilla ndodhen me pas nje dit mua me ra te fiket sic i bie cdo femre shtatezan edhe ajo mori vesh qe un kam pas vuajtur nga epilepsia dhe mu largua shum saqe i thoshte te birit. Thuaji te ik ose do hidhem nga ballkoni u zhduk per tre dit su duk ne shpi pastaj vendosa te vija ne shqiperi pasi as vet nuk isha mir isha ne nje vend te huaj dhe kisha nje muaj pa ber kontrollin rutine…kur u largova ajo as qe ishte ne shtepi kur un isha aty dhe ate dit me tha un do ju ndaj ju te dyve fillova te qaj dhe i thoja babait te tim biri qe ne sdo shifemi me por ai ma pohonte duke me then qe ska shance ne po presim nje femij kemi dasmen per te ber pasi ne kishim ber gjdo gje gati per dasem po mernim edhe nje shtepi ne gjermani kishim shkuar per te par dhomen e femijes cdo gje ishe nje enderr kur un u ktheva ndryshoj cdo gje vajta ne spital jua verifikova qe un jam mir skam me epilepsi femija esht mir po ato me thonin qe femija do lind autik skizofren hiqe nuk ju besova vesheve por kur ma verefikoj dhe i ati i tim biri qe me thoshte e kam per te miren tende ne bejm prap femij nuk e di me ra qielli ne kok ai ndryshoj si dita me naten ajo me shante me thoshte shum gjera te shemtuara edhe pastaj ai me tha o mua o femijen i kam then cfar po thua sme besohej qe kjo gje po ndodhte un vendosa te mbaja femijen dhe me tha haha ok ateher un do vij per pak kur ti te lindesh dhe pas shum te shkruarash nga ana ime ai su be me i gjalle vendosa te iki ne emigrim per te lindur jasht shqiperise pasi thoja mos vjen ne shqiperi e mi ndodh ndonje gje femijes…ika pa asnje lek ne xhep e derrmuar u ngrita ne kemb vetem per tim bire edhe linda ne jashte shteti me nje mij sakrifica dhe vuajtje mbi vuajte kur diten e lindjes vllai i tij me shkruajti duke me then qe ai esht feju me nje tjeter dhe po pret femij dhe ajo ishte shtatezan me erdhi si bomb kur un prisja qe ai te reagonte pasi un i coja eko foto te barkut por sndodhi kurr linda ndenja nje muaj andej dhe u ktheva ne shqiperi djali po rritej kur nje dit un i shkruajta emrin e njeres qe ai komentonte ne fb dhe mu prgj cfar do i thash dua te njohesh birin tend dhe aty me tha sesht i imi shife me ke e ke ufufu i thash ok hajde bej analizat pra meqe dyshon kaloj viti dhe ai me mbajti varur ja sot ja neser edhe kurr nuk pyeti se si esht djali vetem fliste budalliqe duke me ofenduar me shum sec me kishte ofendur tashme i flisja sepse thoja do vi dhe te tak djalin por gjat asaj kohe me thoshte shum genjeshtra qe asnje qe ai thoshte sishte e vertet por nje dit rastesia na tak dhe me ne fund ai vendosi ta bente adn nje her me tha ok pastaj jo por si perfundim e bem djali ju hodh ne krah kur ai me ftohtesi i tha hajde te xhaxhi o zot ca mban kjo tok po mbante frmijen e vet ne dor mbas 10 ditesh doli prgj e analizave edhe i shkruajt duke i then qe a e pe qe esht yt bir pse nuk mban pergjegjsi per te ai me thoshte ti sje normal dmth un qe dua te drejtat e tim biri sjam nrm ate dit me tha ok kur te mar prgj e analizave do mbaj pergjegjesi por jo vetem fjale te kota… Sipas atij un nuk jam normale dhe vazhdon te shmang tim bir ske pyetur kurr si esht edhe pse e mori vesh qe esht i veti prap sesht ber i gjall un dua te drejtat e tim biri do luftoj pa fund por smund ta lej tim bir pa baba nderkohe qe ai e ka nje baba…flm ndoshta u zgjata shum por kam aq shum per te folur per to qe e braktisen tim bir qe 4 muajshe embrion ne bark… Por tani kan kaluar 3 vite dhe asgje sesht me njesoj jeta ka mar rrjedha te tjera dhe jam e bindur qe me mir pa baba se me nje baba te tille dhe nje familje te till… Femija im nuk e kupton akoma qe nuk e ka babain sepse ka shum ngroht.