Tjetera femer po i rrin me zor te dashurit ne banes,kemi gabuar te dyte,por une me shume sepse i kam bere presion dhe... | Histori Të Jetës
Tjetera femer po i rrin me zor te dashurit ne banes,kemi gabuar te dyte,por une me shume sepse i kam bere presion dhe...

Tjetera femer po i rrin me zor te dashurit ne banes,kemi gabuar te dyte,por une me shume sepse i kam bere presion dhe…

Tjetera femer po i rrin me zor te dashurit ne banes,kemi gabuar te dyte,por une me shume sepse i kam bere presion dhe…-Pershendetje postoni kete histori anonim nese ka mundesi. Faleminderit qe egziston kjo faqe per me u shpreh dhe me marr mendime nga te tjeret. Dua te ndaj nje histori te jetes time dhe kam nevoje per keshilla dhe mendime ju lutem pa ofendime. Jam nje vajze 25 vjeqare. E edukuar po ashtu edhe e shkolluar vitin e kaluar perfundova studimet bachelor dhe per vite me radhe isha edhe bursiste pasi kam qene e dalluar si ne femijeri per mesime. Para 3 viteve ne kohen e studimeve njoha nje person i cili ma ndryshoj komplet jeten time. As vet se paramendoja qe do te vinte nje rast i tille ne jeten time. Ishte 10 vite me i madh nga une por kjo gje nuk me pengoj asgje. Ishte nje person i edukuar dhe i shkolluar me nivel te larte. Kishim profesionin e njejte dhe kjo gje na lidhi qe te njoftoheshim e te takoheshim. Qysh diten e pare me maltretui zemra per te po ashtu edhe atij per mua. Por ai ishte i sinqert me mua me tregoj per te kaluaren e tij cdo gje. Me tha qe kishte qene i martuar dhe nuk kishte shume kohe qe ishte ndare. Dhe poashtu kishte edhe dy femije. Nuk me genjeu asgje cdo gje per ate ndarje qe kish ndodhe kish qene e vertete sepse pyeta shume njerez per kete person dhe permes bje shoqe edhe me shume info nxora. Kishte vite qe ky e duronte pasi ajo ishte e semure psiqikisht dhe per mos me i lene femijet pa nene kishte duru shume. Mua mu dok se mu shemb bota pasi nuk e prita kete gje. I thash qe duhet te mendoj pasi qe une isha beqare e pa martuar me pare. Aq shume me donte dhe fillova ta dua sa qe vendosa te jem me te. Mendova shume dhe thashe ky eshte personi qe une gjithmone kam enderruar ta kem. Ishte shume besnik gjithe kohen e tij ma kushtonte mua. Pas disa muajve me njoftoj me familjen e tij me motrat me nenen edhe me femijet e tij pasi qe ky kishte marr kujdestarin per ta por gjyshja (nena e tij) kujdesej per ta. Aq shume me respektuan familja e tij e te gjithe sa qe u ndjeva teper e lumtur. Hallin me te madh e kisha si do te ju tregoja prinderve sepse e dija qe nuk do te me lejonin. Vellau dhe motra ime ishin ne dijeni dhe me perkrahen shume. Por une bera nje gabim shume te madh nuk i tregova per nje lidhje qe e kam pasur me heret dhe nuk i tregova nje sekret qe e kisha lidhur me prinderit e duhej te ja thoja sepse ai cdo gje ishte i sinqert me mua. E verente qe po mbaja dicka fshehte dhe me kishte bere ne telefonin e tij nje program me shiku me ke po flas. Une isha besnike sepse e doja shume asnjehere nuk e kam tradhtuar por keto qe duhej te ja thoja nuk ja tregoja kisha frike qe e humb. Ky e kishte kuptuar per keto sekrete sepse me motren time flisja dhe ishte lendu aq shume sa qe qante dhe me tha pse mke mbajt sekrete. Une te kisha mirekuptu pse nuk e ke hap zemren me mua. Dhe i kerkova falja ja shpjegova cdo gje per ato sekrete ishim te dy aq te dashuruar sa qe qanim shume. Para 6 muajve me tha shko ne shtepi qetesohu dhe flasim. Vazhduam te takoheshim por une i beja shume presion isha e nervozuar. Pse nuk ke fol me thoshte me familje per krejt kete kohe dhe sot ishim te martuar. Mendonte qe do ta lija e te ndahesha nga ai. Ishim te ngarkuar psiqikisht te dy por e kuptoja qe ishte lendu sepse ishte shume i sinqert. Nuk dua te ndahem nga ti tha por kam nevoje per kohe. Dhe une nuk e mirekuptova. Mendova qe u nda nga une dhe nuk do me sheh ne sy mo. Me erdh nje oferte dhe dola me dike tjeter me inat jo pse isha e interesuar. Dhe e kuptoj edhe kete gje i thash vendim per mua ske vazhdo pra jeten tende. Nuk folem 10 dite ishte hera e pare sepse kurre per kete kohe nuk ishim hidheruar. Une me ate djalin dola por humba kontakt sepse dola me mllef dhe e nderpreva kontaktin. Ky kishte menduar qe kam fillu lidhje me te dhe do martohem me te. Kishte ardh te shtepija ime une nuk dija gje dhe rastesisht dola ne dyqan kur e pash ishte me ore te tera duke me prit vec me mpa vertet ishte e pabesueshme. U ndala fola me te dhe filluam me qajt te dy ishim te permalluar nga malli vec qanim. I thash une skam fillu lidhje me askend vec nga mllefi duke mendu qe ti ma ktheve shpinen e bera kete gabim. Por ai kishte bo gabim edhe me te madh se une duke mendu qe do te martohem une me ate personin kishte marr info cdo gje per te. Duke pyetur per kete person kish hy ne kontakt me kusherinen e tij. Ajo 19 vjeq dhe ishte dashuru menjehere ne te duke i thene se dua te martohem me ty nuk me pengon e kaluara jote do e le edhe shkollimin per ty. Ka ike ajo nga shtepija e saj dhe eshte fut te ky brenda. Ky i ka thene une e dua dike tjeter largohu nga une. Ajo me cdo kusht duke qajt ka vazhdu me nejt. Qe 1 muaj e gjysme ajo eshte aty ne shtepin e tij. Me cdo kusht mundohet ta largoj ka fol edhe me nenen e saj por nuk ka kush qe e largon nga aty. Ky eshte shume keq kam gabuar thote por nuk po te genjej cdo gje drejt po ta tregoj. Une tha kam mendu qe je martu dhe mendova qe te humba edhe une ty. Ajo po i lutet ne gjunje qe ti jep mundesi mos ta largon nga aty. Jemi shume keq edhe une jam keq kemi gabuar te dy por une e para me shume sepse i kam bo shume presion jam ngut. Jemi te dashuruar shume 3 vite bashke cdo gje bashke kemi rregullu ne shtepine e tij cdo vend bashke jemi dal. Por une jam fajtore per te gjitha kto. Kam nevoje per keshillla jam ne hall te madh. Nuk du me te humb thote se askend ne jete nuk e dua me vec ty te dua ti je mbeshtetja ime me e madhe. Mos u ngut me thote bej durim sepse kjo si ka ardh edhe ka me shku vec bej durim sepse dua te largohem me te pa probleme deri te bindet vet qe nuk e dua dhe ska asgje nga une. Nuk po mundem ta vazhdoj jeten pa te kam oferta shume shanca te gjitha i kam injoruar jam ne depresion shume keq. As vet nuk po. Mundem te largohem sepse e di qe vec ai me ploteson dhe e di qe me ka dashur dhe ka qene nga fillimi serioz me mua. I kam kuptuar gabime e mia dhe jam shume pishman qe skam qene me e kujdesshme dhe me e sinqert. Nuk dua ta humbas edhe nje here sepse nuk e shoh jeten pa te e as ai pa mua. Si te ja bej o lexues te dashur a te ndahem pergjithmone nga ai apo ti jap rast dhe te bashkohemi e ti harrojm problemet e ta vazhdojm jeten te lumtur. Pa ofendime te keqkuptime sepse jam shume keq. A ja vlen me bo sakrifica ai dhe une kete dashuri? Aq shume jemi pershtat dhe kemi qene te lumtur sa qe nuk e di vec Allahut po i lutem me me udhezu. Faleminderit per durimin dhe keshillat e juaja do ti vleresoj shume. Ju pershendes.