Te ne me u nda e quajn "Kob", jo me te mbeshtet, po "Kuku per ty cka t'ka gjet"! | Histori Të Jetës
Burri me la

Te ne me u nda e quajn “Kob”, jo me te mbeshtet, po “Kuku per ty cka t’ka gjet”!

Te ne me u nda e quajn “Kob”, jo me te mbeshtet, po “Kuku per ty cka t’ka gjet”! – Pershendetje! Jam lexuse e rregullt e faqes Histori te jetes edhe une si shume tjere qe po ndajne historine me juve, vendosa edhe une me nda timen. Jam nje femer 32 vjeqare. Kam qene e martuar 4 vite dhe kam nje vajze. Burri par deshiroj me u nda nga une se fillun problemet sepse edhe me probleme jam martu, qysh ne fejese kemi pas probleme, por hajt se nashta nje dite bohet mire u martova. Pas 4 vitev tu u ftoh raportet u ndame. E ai ishte iniciatori i ndarjes. Nejse heka e cka nuk heka. U mundova deri ne pik t’fundit me mbajt martesen per shkak te vajzes. Por nuk deshi ai. Erdha te familja ime, por aq shume mekan bere presion e mkan malltretu psiqikisht, ska mbet nat pa cajt une e shkreta. Nuk kisha perkrhaje shume te familjes. Luftova shume per me mar vajzen me vete dhe ia dola e fitova dhe me gjyq. Kushtet ekonomike i kisha shume te renda. Deshti Allahu me ndihmoj shume. Nuk kisha ndihme prej njerzve, se ne Kosove me u nda e quajn KOB, jo met mbeshtet, por KUKU PER TY CKA TKA GJET M THOJSHIN. Kam qene e stresume shume shume saqe gati u smujta me shku ne spital. Ne pune provova me hy, por ishin cmend SHEFAT SE**IT ME DY KEMBE, tu kqyr meta perdhose moralin. E une nderin ekam rujt gjith edhe vazhdoj me rujt. Pse t’ka ndodh nje fatkeqsi ne jete nje ndarje sdmth. Mete pa me at synin TA SHFRYTEZOJ SE***ALISHT. E asnjehere me skam nejte ne pune e as qe ja mesyva me hy dikun privat me. Une jam e shkolluar ne lemin time si juriste, por problem me gjete pune ne Kosove.Me kan tmerru shume sene skisha dite, por shume mesova. Pas 1 viti nga ndarja mendova thash me mire te martohem, kisha oferta shume, por refuzova per shkak te vajzes se une vajzen s’dojsha me lon e me shku mu martu dikun. Vendosa me hek per krejt sendet e me jetu me qet qike edhe mos me lon qiken. Nejse me erdhi nje oferte kishe e mire ai djali jasht me kerkoj mu martu. Nejse bisedova me te nje kohe mu duk djal i mire, vendosem mu martu dhe une i tregova krejt drejte per perjetimet e mia te marteses pare, i tregova qe vajzen e mar me vete, nese me e pranon ket fmi te pafajshem, ne dy jemi OKAY me njeri-tjetein atehere Une i thash qe e marr edhe vajzen me vete se une kurr vajzen se lo per askend ne bote. Ai e pranoj vajzen, tha se edu si vajzen time mundohem mi nejt gati etj. E tash u bo 1 vit e gjysem qe jemi martu dhe tash po e shoh qe vajzen time se do hiç, nuk i flet hiç as mire as keq si flet, por prap po perbij. Ajt se ndoshta nje dit e don, ajt ndoshta kur t shkojna atje fillon mu mesu me te. Tek e fundit me dasht me zor sun e shti . fundja spo e akuzoj nese edo apo nuk edo, te pakten te sillet mire me kete fmi, leta respekton se une vajzen time edu vet se eshte e vogel dhe ka nevoj per perkrahjen dhe dashnin tem i dal zot vet punoj per te edhe e mbaj vet. Problemi tjeter eshte Poedi qe pome tradhton nonstop, une jam ne procedur tu i prit letrat ai atje e shuk telefonin ka 2 dit se hap kur ja se hap telefonin i cingrron. Kur e pys kuje? Ose pse s’ma hape fillon tu jep arsyetime koti…Kur e hap ja nis te dua ZEMER, je gjithcka per mu anej knej brockulla. Tregomni lexues, qysh edon nje femer kur e shkoq tu e tradhtu? QYSH e ndjen veten me te te lumtur tu e tradhtu? Qysh mendon ai me pas martese te lumtur tume tradhtu nonstop. SPO DI CKA ME VEPRU?Me u nda edhe nga ky? Kume shku une ? Ka mja majt? Spo di cka me bo shpirtnisht jom tu vujt. Familja jem sun e perballojn edhe nje deshtim temin, s’ma merr menja me duru edhe njeher qat presjon psiçik.Se pom hidhet me qu n RROT SOMES KTO E METJA QU N DREQ ME LETRA ME KREJT MOS MI SHKU HIÇ ATJE. Spo di qysh mja bo. Me lujt rolin e budalles kishe spo di sen, paramendo kur t’shkoj atje ne vend te huj me nje femi, nashta bon edhe mazi. Se une jom martu pernime, mju perkushtu familjes me shtu hala familjen me rrespektu me nderu at burre, e ai me ma shperbly me tradhti? Une shume e respektoj, e ndigjoj sum len kerkun me dal, duhet mi nejt pip ku tum len ai me shku une me shku, ku tme thot ai mu jo, une me ngu. Mja ni fjalte thot ty TDU, me ty jam i kenaqur anej knej gjiron filma, a knej pom tradhton. Allahu me ndimofte mu dhe krejt femrav n’ket bote qe jan tu hek. A mundet naj kush naj keshille cka kishit vepru ne vend timin. Anonim ju lutem!