Te Burrit pse i ndrrojn Grat se kishin problem hiq, m'thojke "Mos kerko llogari prej meje se nuk t'foli 1 jav"! | Histori Të Jetës

i ndrrojn Grat

Te Burrit pse i ndrrojn Grat se kishin problem hiq, m’thojke “Mos kerko llogari prej meje se nuk t’foli 1 jav”!

Te Burrit pse i ndrrojn Grat se kishin problem hiq, m’thojke “Mos kerko llogari prej meje se nuk t’foli 1 jav”! – Pershendetje per te gjith ju persona qe e pelqeni kete faqe histori te jetes rastesisht hyra edhe une ktu dhe dua ta ndaj nje pjes te jetes sime me ju. Jam nje vajz 29 vjeqare jetoj ne kosov u rrita ne nje familje te shendosh me shum antare ne kushte te veshtira ekonomike mirpo gjithmon me shpresen te zoti se do te behet me mir. Une jam vajza e vogel ne familje dita dites edhe kushtet tona u permisun disi me ane te shkollimit dhe punsimit te vllezerve i faliminderoj shum familjen tem qe ne shum raste edhe veten e kan lan keq po prap mu nuk ma ndalen shkollen isha shum e flakt me u punsu pa qen ne lidhje me ni djal pa qen e fejuar kisha deshir qe ti ndihmoj familjes shum. Fakultetin e perfundova ni drejtim shum te mir i veshtir per tu perfunduar po qe i dola ne fund e puna nuk erdh u zhgenjeva shum qe nuk mu plotsu ni enderr e jetes erdh koha mu feju une ma shum i kom dhan rendesi propozimeve qka mi kan dhan miqt e familjes sesa me vendos vet. Dola me ni djal um pelqej edhe vendosem mu feju insistimi i ti ishte shum i madh per fejes edhe mu ne fillim um pelqej ju tregova te familjes ata me than prit edhe pak ta dim kush asht ky djal ma mir mirpo une hera e pare qe veprova pa miratimin e plot te familjes edhe e pesova shum keq ai djali jetojke jasht kosoves .Pas disa muajsh u ndava prej ti arsye ka plot qe erdh deri te ndarja po krysore qe ai kish qen 3 vjet i fejum mi ni qik edhe nuk tregoj te familja e ati djalit pse i ndrrojn grat ata se kishin problem ai me thoshte nuk te la per kurgja me hek keq vetem se ti nuk ki me punu kurr mos vet ku shkove as mos kerko llogari prej meje se nuk te foli ni jav me ni fjal ai me ban qka don a une me lujt rolin e grus mos me fol shum se di qysh kom mujt me met mir ne men tan ata muj veq stres une edhe pse jom rrit ne zon malore morali asht numer ni ne shpi teme ska me lujt me femra kur ta merr nja asaj duhet me ju perkushtu une nuk isha msu me do gjana qka i kish ai krejt ne fund po du me jav dhan ni kshill ose merrne si te doni!