Tani jemi bere gjysher,po me dhimbset vetja qe kam kaluar jeten me burrin tim,dua te me doje si familjen e tij nuk dua asgje me shume... | Histori Të Jetës
Nene e nje vajze

Tani jemi bere gjysher,po me dhimbset vetja qe kam kaluar jeten me burrin tim,dua te me doje si familjen e tij nuk dua asgje me shume…

Tani jemi bere gjysher,po me dhimbset vetja qe kam kaluar jeten me burrin tim,dua te me doje si familjen e tij nuk dua asgje me shume…-Pershendeteje ju lutem anonim po e tregoj edhe une historin e jetes time,po ta kisha lexu apo te me kish tregu dikushe kurre nuk do e besoja ne moshen 15 vjeqare jam njohure me burrin tim qe e kame edhe sot u dashurova marrezishet mbase tere muajeve me tha se ne nuk mund te jemi bashke po vetem shoke une e dashuruar tmeresisht vazhdoja ta doja ne hesheteje pasi ishim te nje lagjeje here pase here e takoja kishim nje pershendeteje,pasi mbarova shkollen e mesem fillova te studijoj dhe nje shoqe e imeja qe e dinete se e dashuroj tmeresish me tregoj se eshte ne spital dhe vendosem te shkojm per vizite e takuam ne koridor u pershendetem ne bised e siper me tha a munde te jemi prap bashke dhe me tregoj se ka me shku ne sherbim ushtarak dhe me tha se ne mbremje do te takohemi, pasi ne ate koh nuk kishte telefon une prit se po me kerkon po jo vendosa ta dergoj dikend ta therrase te pershendetemi mbas pak erdhe u pershendetem dhe shkoj mbas ni kohe filluam te kontaktojm me letera , pasi u kthy nuk me takonte shume rralle ne sherbim ushtarake ishte semur une prap e doja po ky ase interesimin ma te vogel nuk e ka pase per mu,une nuk muj e imagjinoja jeten pa te durojsha ashtu simbase tekev tia.Mbas ni kohe u fejum dhe u martum ky nuk kishte shtepi se kure ishin ndare vllezerit e tij nuk i kishin dhane ase ni gja te veteme jetonte te vllau deri sa ta bane ni zgjidheje,mbasi u martum une punonoja dhe famileja ime qendronte mire ekonomikisht , me ndihemen e tyre dhe ndihemen e vllazerve te tij me pune fizike u ndertu shtepia,ku veq filluan problemet ky asenihere nuk rrinete ne shtepi thojke qaty jam rrite e pytesha veten a thu une ku jam rrite! Nuk kam guxuare ta mbylle deren e shtepise deri ne 12 te nates, ne mengjesin vinin heret une me tere femij te vegjel, dhe d ky kerejt interesimin per ta respektin per ta mua ase qe me llogarit edhe sot e kesaj dite,dasheti Zoti tash jetojm ne perendim po ky i njejeti rrin me ne sikure me qen i vd ekure ase femijeve nuk ju shpreh dashuri ne telefon me ata shkrihet kure fole,mu me ka pengu dhe me pengon pse me neve jo,ju qon pare nuk tregon ase rrogen nuke e di sa e ka ase sa e mere e mshefe mu qu te veteve per mu kurre ska pase ase nuk ka sikure te mos i kisha pase te miat nuk di si do te ja kisha dal. Tashe jem ne funde te jetes jemi ba gjysher po me dhimbeset veteja qe e kam pase ket fate me dashet nje njeri qe se ka ba ni hap per mu po gjith disrespekt,e per te vetit shkrihet, kisha dashet mem trjtu edhe mu si ata asegja ma teper,kam ba gjithqka per te pore kote i kam lyp mem dhan se paku nje spjegim ase ate se ka ba ,tash jam lodh spo kam ma fuqi me duru nganiher po mendoj me u nda ne pleqeri po nuk po me len ndergjegjeja,tan jeten i kam ba te gjitha ky ka shku ne pune dhe u kethy aseniher sme ka vleresu ase nuke ume vlerson.aresyeja pse po shkruaj eshte se po du me ju dhane te gjitheve nje keshille mose e doni dikend qe sju don,mos lenduponi mbase dikuje qe ik prej teje si ne rastin tim,ma ka shkaterru jeten!!!!Pa asenje aresye do te thoni si ka mundesi edhe une e baje kete pyteje vetese time si ka mundesi !!!!!