Syri të kërkon, s’të gjen, vetëm loton dhe pret, malli kërkon të më afrojë afër teje por larg, shume largë je! | Histori Të Jetës

Syri të kërkon

Syri të kërkon, s’të gjen, vetëm loton dhe pret, malli kërkon të më afrojë afër teje por larg, shume largë je!

Syri të kërkon, s’të gjen, vetëm loton dhe pret, malli kërkon të më afrojë afër teje por larg, shume largë je! – Se pari ju pershendes jam nje djal shum i sinqert deshta ti them trandafilit tim qe te dua mos mendo qe muj met harru. Po ju tregoj pak si u njoftuam. Ishte pas dite dhe biseduam pak humore po ishte nje ndjenje e pa perjetuar. Isht fillimi nje dashurije po se disha qka po ndodhe keshtu se kisha perjetu deri nat momente. Ishte nje knaqsi. E at momente sdisha as qa ti them kisha nje ndjenje dashuri po kisha frik ti them te dashuroj. Ah me dridhet zemra ka e shkruj ket letre por mos harro se per mu veq ti ekziston prandaj po te them se a di a di! Je nje femer e vecant ne jeten time. Aty ki me met. Tash a me njeh? Tash a e din se kush jam un? Tash a e kupton se zemra ime te ka dashur shum? Une bera gjdo gje te mundur per ty tash mund tme kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy! Vetem ti je vetem ti ke qen gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon, edhe pse sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush ne bot ste don, dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua tash jan penduar dhe me zdot na lendojn, gjithmon e pyes veten pse? Pse? Pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e nderprej dashurin ton… Un gjithmon te desha ashtu si edhe ti a dot vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim, lotet e mi nuk kan pushuar asnjeher se derdhuri per ty edhe ket vet ti zemer e di, tash jemi shum larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as nje tjeter dashuri se per ne gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj, kam provuar por nuk provoj me dot se e kam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e kot, prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin sepse ma e mir per mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter te kam dasht, te dua, do te dua gjat gjith jetes! Çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell. Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje. Çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja. Çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë. Çdo sekond pa ty, është si mos tmë reh zemra. Larg, malli kërkon të më afrojë afër teje por larg, shume largë je. Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë, buzët e mija të përvluara nga etja, e vallë kur do ta shuaj këtë etje? Syri të kërkon, s’të gjen, vetëm loton dhe pret, zemra nuk i beson syrit, qindra, mijëra kilometra largë neshë, për ne nuk ka ndarje, por durim.