Spo m’punon ky haleti qe me lshu grun se po ma man kuleten, plus munohet mem urdhnu cka me bo! | Histori Të Jetës
haleti qe me lshu grun

Spo m’punon ky haleti qe me lshu grun se po ma man kuleten, plus munohet mem urdhnu cka me bo!

Spo m’punon ky haleti qe me lshu grun se po ma man kuleten, plus munohet mem urdhnu cka me bo! – Pershendetje jam nje burre 44 vjeqar ju lutem anonim… dua ta ndaj historine tem dhe hallin tem…jam i martuar qe 12 vjet dhe kam 2 femije 1 qik 1 djal…me grun tem jemi njoftu nUlqin npushime dyqysh mpat bo perveti shpejt i kushtojshem kohe njani tjetrit shum edhe dyqysh u verbova mas saj i murrem vendimet shum shpejt u martum plus bonem fmi shpejt ma mir asht njeri me i marr senet ma kadale me kqyr njeri qysh po shkojn senet po si i ri edhe moshen e kisha 32 vjet dojsha me i gra seneve me vakt shkurt e shqip om vloj gjaku e nuk kqyrsha kurgja hiq…po dyqysh prej atij momenti qe jena martu gruja gjithe ka pas qef me i grah senev me u vet per gjithqka e ka majt edhe kuleten edhe e man hala po nuk punon hiq,sma ngjet doren hiq bile pak me mnimu thot grat sduhet me punu grat duhet me nejt nshpi me i rrit fmin me i bo punt e shpis burri duhet me dal me fitu paren e me pru nshpi e me majt shpin e me na plotsu krejt kushtet… knej ka kerkesa shum ai qefi jem osht krejt me ja plotsu po tash mundsit spo jon..une i maj 2 puna punoj me than si qeni deri naten per mos i nda fmin prej shoqnis e grun prej nuseve tjera se rrethin e familjes i kom shum asi qe folin e kqyrin edhe grun e kom qasi…po spo muj ma une punoj gruja kuleten e man une me i lyp pare per veti plus nuk osht hiq kursimtare sja nin hiq une qe teshna npun nfund tmujit thot ska pare bonja dyqysh..i kom thon kap hin puno mthot boll i kom punt e shpis po as ato si bon mir bile shum her kur vi prej punes 4 e mas 2 or shkoj me punu tjeter kun ajo ska bo sen buk thot spata vakt tu fshi kesh a nshpi nuk sheh sen shkoni bleni hamburgera o spo mdhimet vetja qaq po fmija spo ushqehen mir krejt sene tthata….po menoj me lshu se non stop om fol om urdhnon om thot ske bo kurgjo njet kqyri tjert a une i ngrati tu i majt 2 puna per kushte tyne…po mdhimen fmija po edhe e kom rrethin e keq tfamiljes folin edhe mdel zani i zi sun e gjej kerkon tjeter qe jom nda me gru …plus kur po menoj grun me lshu po thom som punon edhe ky haleti smuj me knaq naj gru tjeter ato lypin mardhanie tmire..sdi po mdoket vetja si qyqan non stop tu m urdhnu amo spo muj me bajt ma nuk shkon kshtu…dita e dites jom tu u menu sdi hiq qka boj.