Sot osht dita qe do kisha lind Beben te cilen e kam hek,un jom ba si guri,sdi as me kajt,sdi me rrejt bre jom e sinqert... | Histori Të Jetës

Sot osht dita qe do kisha lind Beben te cilen e kam hek,un jom ba si guri,sdi as me kajt,sdi me rrejt bre jom e sinqert…

Sot osht dita qe do kisha lind Beben te cilen e kam hek,un jom ba si guri,sdi as me kajt,sdi me rrejt bre jom e sinqert…-Pershendetje njerz te mire, jom nje vajzë 29 vjeqare kum pas tri lidhje deshtume, lidhjen e pare qe e kum pas ,kum fol me ni djal aj u ka jasht , 15 vjet i kum pas kur ja kum nis me shkru me to,tri vite sjemi pa veq kemi fol nonstop ate kohe ka qen skype,mas tri viteve u pam, mirepo vrehej se nuk i pelqeja,un isha me shoqe aj me shok, u rregullova ekstra per te, me duket se si pelqeva,okej me ftoj prap per cafe pas tri dite, me jo gjith gjente arsyetim kinse ska kohe po shkon vizit te halla te tezja.e keshtu me nuk e pash ,shkoj ne austri prap me shkruante deri 7 punonte prej 8 mbramje deri 2 me shkrujke, erdh vera tjeter prap vazhdoj njesoj dul vetem dy here me shum jo, prap kur shkoj atje me shkrujke nonstop,keshtu vitet me te mira te jetes sime iken i bera 24 vite dmth 9vite lidhje erdh pushim vendosa te e ves qka dot behet me neve,me nuk ishim femij duhet te benim diqka per lidhjen ton qe sot e asaj dite nuk e kuptoj ate lidhje,i thash qka mendon me bo me mu ti e din qe te dua se ndryshe ste kisha duruar gjith ato vite tani ja nisi ti je shum qik e mire, je shum e sinqert , je e drejt po sje tipi jem, mire i thash gjith ato vite nuk e hetove se sjom tipi yt por tani nejse me nejtem si ne therra u qum un erdha nshpi aj po me shkrun prap si zakonisht, teper bre u kan djal i mire qato smuj me i kuptu nese ish kan psikopat kish tentu naj sen amo jo perveq puthjeve sen skem pas, ato vesh se mem desh ska pas shanca mem than po shkojm h…. aty u rroka i thash qka um erdh ne mendje po ate nate me bllokoj, pas nje jave me mbylli gjith rrjetet qe kishte pas nje muaji pi shkruaj qikes migjes vet qe e dinte per neve pom thot pom vje keq po ai u feju, isha ne dhom kurr se harroj ate merzitje,fillova te qaja,nje vjet me shkoj merzitje, kur i bera 25 vjet njoftova nje djal tjeter dhe ai ne fillim mire po une qaq shum qe u dashurova humba viregjerin me to moshen 25 vjeqare,pas nje muaji lidhje nuk i rash pishman sa ishim mire 8 muaj ishim mire ,por pas 8 muaje ndryshoj.un ma veq isha e dashuruar gjith tu munu me nejt me to, mos po ndryshon po jo muajt iknin e ai kur far ndryshimi, bera dy vite duke duruar lloj lloj sakrifica per të, saqe nje dite i bera vetes keq, pita gjitha barnat qe kisha ne shtepi por Allahu ma dha dhe nje mundesi qe un me jetu, sot e asaj dite i falenderohem Allahut per mundesin qe ma ka dhan,por kjo ishte nje sfid qet periudh po me shkrun nje djal un isha tmerr, sdi si e gjeta veten te aj, edhe me te pas nje muaje perfundova shtrat,me kerkoj falje skom pas qellim dola prej kontrrolle,sit sho ty mjep emocione e blla blla,nje muaj kina pi cafe,sum ka thirr mo me dal mka kerku falje tan kohen, nje dite dulem prap per cafe , un u rregullova si asnje dite me pare po ajo kishte qen nata ma e keqe e jetes sime,babi po me shikon me habi po me thot he qika jeme,takim do me dal, un vetem qesha dhe ika, dola nga shtepia,ai me priste me makin aty afer shtepis, rastesisht ktheva koken,po shof babin pas meje , qe kurr me pare se ka ber kete gjest, si me pa qe e vrejta u kthy babi prapa kinse ska dal per mu, eh sikur te me zinte at nate e te mos hypja ne ate makin,kur me pa aj tha si shaka shum e bukur qenke moj ti sot pe di far femne pasna,pitem cafe po aty te cafja po ma bon,fort um ke jap emocione sot tha pot qoj nshpi se spo muj me duru ma shum afer teje u nisem per shtepi,por ai far shtepie po un jom shum e sinqert mendoj qe kejt jon si un,mqoj atje, por, aty eskaloj situata sdike mu nal shum te du ma bajke , njo e dy o Zot i madh far njeri tmire kum gjet por aty ndodhi diqka qe un pas nje muaje mu vonunen mujoret,un i rrisha vetes gati me teste e kontrrolla qdo dite per 2 muaj kom bo kontrrolle te vazhdushme mjeket me thonin spo shihet asgje mundet me qen shtatzani jasht mitre,me ne fund gjeta nje mjek qe me shikoi me kamer aty u vrejke beba ime e pasha me syt e mi embrionin, ishte dy muaj,urime me tha mjeku mi spjegoj pse se kan vrejt te tjeret, fillova te qaj me pyeti pse, thash eshte femij jasht martese nuk e di a pranon i dashuri im me mbajt ashtu edhe ndodhi kur i tregova tha sesht i imi, ti tha je ku** del me plot, po tha edhe nese esht i imi, mbaje si kujtim nga un amo na smujm me kan bashk, dhe mbllokoj une me sdija qka te bej abortova,mora 3 dite pushim respektova mjekun sot e 9 muaj skom bo kontrrolle mo,mire jom me shendet skom problem qe me shqetson diqka, por sdi pse e kom fatin keshtu, nashta at heren e pare qe kom tentu me mby.t veten ka qen mu pregadite per kete sprov te cilen e kam tejkalu shum mire skom tentu mi ba vetes keq, por gjat kesaj kohe mu prap mshkrujti dikush dy muaj mshkrujti mire pas dy muaje ja nisi me fol per s… po du me tregu diqka tha qe ta merr mendja me kan me mu veq per s… mujm me dal, un as si thojsha po as ajo mshkrujke qdo dite vet me zor se shtisha fillim mshkrujke mire njo ni ore pastaj fillojke me fol per s… qysh e ka bo me at femen me ket femen qysh ka qef me bo me mu,dmth pi tetorit 2019 deri tash fillim qershorit qdo dite qe ka fal Zoti me shkrujke bre.Si ju sqarova dy ore normal e tjerat per s… qdo dite bre knej mthojke ty tkom veq per s… knej mshkruje qdo dite tan diten mshkrujke as me dal smujsha me shoqni u habitsha tu shkru me to, knej ma bojke qet ver po bojm s… e veren tjeter kqyrem, e ni dite u qarta nkry, thash nese pom shkrun veq per s.. skina nevoj me shkru qdo nate, e ta hupi kontrrollen edhe aj mtha nuk te pengoj mo , une lypi q.. nanen tha qe shkruj veq me ty gjith kto muj po ok rahatov pi meje e tum bllokoj, mas tri dite i shkrujta me ni fake acount ma bani e kum gjet ni tjeter mos um pengo mo,pasha Zotin qeto vjet i bana hala sdi me rrejt shum bre jom e sinqert ,edhe ktij i pata tregu per dy lidhjet tmija deshtume se per ata 9 vjet si kum kallxu hiq se skum ba s… me to. Sot o data qe bebi im ditet ne vazhdim kish mujt me ardh ne kete bot qata vendosa te shkruaj,amo pom pengon te vetja qe shum bre jom e sinqert sdi mu ba dinake, as sdi me ba hile nlidhje me zemer perkushtona veq qat person, un ma me qet djal provova edhe pse thojke per s… hajt thash tja dha ni mundesi vetes,deri te bahet puna me pa, tani nese um kish pelqy i kisha than qka menoj nashti edhe aj ja kish menu ndryshe amo masi edhe ky mdeshtoj, un ma kam mem shku pale sa vjet se smuj ma me besu kerkan, spo tham me sqaru historin e juve po spaku jepnem kshilla qka o tu ndodh me jeten tem hiq sjom tu pas fatë ne dashni, shum mire jom sill me kejt amo gjith kto sene tkqija spo muj me gjet gabimin tem edhe pse ma sfoli me kerkan qeto vite du veq me jetu jeten mu knaq me shoqni,shoqe po menoj,amo femna kurr mos u dorzoni ,merrni msim prej seneve te mija , se un ma jom ba si guri,sdi as me kajt, veq pozitive di me kan, pas gjith ktyre ndodhive un sot hala kam buzeqeshje ne ftyr.Ma bani hallall por sosht trillim osht diqka qe ka ndodh met vertet ju perqafon shum anonimja