Sma nin per Babin qe e tradheton Mamin,Un kam qef vetem me u knaq me djem dhe... | Histori Të Jetës

Sma nin per Babin qe e tradheton Mamin,Un kam qef vetem me u knaq me djem dhe…

Sma nin per Babin qe e tradheton Mamin,Un kam qef vetem me u knaq me djem dhe…-Pershendetje desha te ju tregoj historin time. per ket hapa dhe nje konto te ri te facebookut qe mos te shkruaj nga i imi,Une jam 17vjeqare dhe kam lindur ne zvicer poashtu edhe ne shkoll kam qen atje deri ne kl 4. kur babi im vendosi qe gjith familja te kthehemi kosov dhe keshtu u vendos, vazhdova ketu mesimin nga kl 4 . por problemet filluan nga aj moment qe erdhem ne ks. babi filloj te flas me gra tjera me te reja nga qe aj tani esht mbi moshen 40vjeqare dhe ende ashtu vazhdon. nisi te ik nga shtpia per jave dhe nganjeher per muaj, thoshte qe duhet te ik per pune.kam edhe nje vella 18vjeq icili kujdeset per mua si nje prind sepse babi nuk ka kohe dhe na ben shume mire me dieni qe nuk vlejm asgje per te, nuk mbaj mend qe kam folur me te per ndonje gje.poashtu edhe mamin e kam per te cilen do jepja jeten sepse ajo duron gjithqka, gjith kto vite me babin tim. aj i prishi letrat nenes qe te mos mumd te shkoj me ne zvicer dhe tani nuk din qte bej dhe qendron ne shtepi ende tek babi im. dhe te gjithe e dime se qka ban babi nuk i vje turp aspak, as nga ne femijet as nga familja vet se tani te gjith edin se qfar njeri asht. kam edhe nje vella te vogel 8vjeqar poasgtu edhe aj filloj te kuptoj se qfar babe ka. keshtu qe para gjysme viti vendosa te iki ne ch tek halla ime, dhe te vazhdoj edhe 1vit mesim dhe te gjej zanatin. tani babi im perseri iki dhe thot qe jam per pune por un kam nje app nga e cila lidha cel e babit qe te shokoj se ku shkon.. iku perseri me nje nga ato e gjith familja jemi ftof nga ai i thash dhe nenes te ik dhe te vi me vellezerit ketu ne ch, te gjej pune dhe banes dhe te jetojme ne qetesi. por problemi esht qe aj prishi dhe kunoren me nenen ( nena ja ka dhene sepse ateher ende nuk e dinte se qfar qesht ) i tha qe per pune i duhet dhe se nuk ndahen ne te vertet por vetem me letra deri sa ti kryej ato pune,dhe un jam ftofur nga te gjith flas shume pak dhe vetem ne mjerz qe njoh shum mire, me djem kam kontakte vazhdimisht me pelqen shum te dal me ta dhe te realksohem pas gjith ktyre te keqijave qe i provoj gjdo dit ne familjen time por asnjeher nuk me shkon mendja te martohem me njerin prej tyre,thjesht kam qef ti mbaj vetem per qef edhe pse shum me kan propozuar per lidhje por kam frike sepse njeriut te cilit i besova me se shumti ne jete me zhgenjeu shume dhe kam frike se edhe nje her do ndodhe nese kam te dashur per seriozisht edhe nga aj per ket gje nuk i besoj askujt nuk mun te lidhem apo vetem te flas me askend. jam merzitur edhe nga jeta sepse asher qe flas me nenen fillon te qaj nuk duroj dot nuk ma ndin qe babi e tradheton mamin sepse tash me te gjith e kan kuptu fytyren e tij dhe askush nuk ka respekt per babin tim tash ma nin veq qysh mu knaq me djem edhe me shiju jeten me familjen tem dhe pytja ime edhte se a mund te pranohet nena ime perseri ne ch pasi qe atje punoi dhe ka qen plot 19vite por qe tani nuk e ka vizen ne femiet ikemi. Danke allen qe merrni kohen te lexoni historin time