Per shkak te Djave t'mi nuk po muj me u martu me ata qe pe du, Une me te dashurin kem bo plan qe... | Histori Të Jetës

kem po plan

Per shkak te Djave t’mi nuk po muj me u martu me ata qe pe du, Une me te dashurin kem bo plan qe…

Per shkak te Djave t’mi nuk po muj me u martu me ata qe pe du, Une me te dashurin kem bo plan qe… – Pershendetje! Te lutem postoni ket gje temen anonim.Jam nje vajccz 28 vjecare dhe jetoj ne austri. Jam lindun dhe rritun kah. Qe 8 vjet jam ne lidhje me ni djal ne kosov, jem shum tdashurun dhe lumtur bashk e aq mir qe po na shkon lidhja jon une per veti kisha ba gjithqka per ata. Kur jemi njoftu une 19 vjet e kum pas, kam qen ne kosov te ni datlindje e shoqes tem. Edhe aji ka qillu aty mka pelqy fill dhe kum dasht fill me hi ne kontakt me ata po skam pas guzim mej shkru ne facebook. Kshtu kan kaluar do muji kur aji mka qu kerkes ne facebook e ashtu filloj lidhja jon Tu fol qeshtu jem dashuru dhe vendosum me nis lidhja bashk. Tu e njoftu mkallxoj aji djali qe asht i njetit fshat si qe e kam dajt e mi. Une fill e kum tregu ni qiks dajes tem se me ata e ndaj gjithqka edhe thash e veti a mos pi njeh ket djalen e qeshtu. E aty ja kan nis problemet. Ajo qika mtregoj qe dajt e mi me familjen ati djalit nuk kan en ma nerveti me vitesh. Para do vitesh kish pas ndodh diqka qe po dhe une kum mendu u kan keq po sa arsyje mos me en ma nerveti. Ajo mkallxoj qe me menim te sajna dajt e mi nuk e kishin pranu ket lidhje. Kshtu kem vendos me fol me familjet tona e me tregu qe jem bashk. Ndersa babai jem ska pas sen kunder neve familja e ati djalit dhe nana jem me familje tvet po. Sna kan pranu si qift dhe kan dasht mu nda na dy. Kan kaluar 1 vit a po 2 na tu mundu me jav ndryshu mendjen po skan pranu dej sot hale sma kan pranu. Tash edhe babai jem asht kunder lidhjes ton se me tha kur dajt e mi nuk enen me familjen e ati djalit une skam qa lypi mu perzi nqato sene jam femen dhe skuptoj keta gjeja. Aji djali ska faj nqato probleme aji thmi u kan kur kan ndodh kto sene siq une. Jem munu dhe mu nda vallah po skem mujt me nejt pa njani tjetrin. Saher shkojsha ne kosov dilsha msheftas me ata, ajo qika e dajes me nimojke me gjet arsyje me dal se vetun sum lejojke familja jeme me dal ne shetitje a najsen. Tash kan kaluar 8 vjet hale bashk jem ana familja jon se din. E kem rrejt qe sjem ma bashk po spo mujm mu nda perime. Duhum dhe mashum siq nfillim dhe andrra jon asht me kan bashk me kryju nje familje tvogel bashk. Spo di qa me ba. Tash aji djali shkon ne gjermoni me viz te punes. Une jetoj ne austri dhe me tha kur te vjen me ik te aji. Tha her dikur kan me pranu lidhjen ton kur tna shohin te lumtur bashk dhe ata kan me kan mir. Familjen tem e du pom doket zor me ik me ba diqka qa sdojn ata. Po smuj jetoj pa ta. Ka ndodh qe familja tij jan mundu me feju at djalin me tjeter po ska pranu. Ashtu dhe familja jem ja ka nis tash me mu, tash nashta muj e shtyj hale po edhe une 28 vjet e kum ba dhe sa muj e shtyj. E une smuj pranoj dikan tjeter se shpirti dhe zemra jem e dojn veq at djalin. A kah dikush mem dhan naj kshill qa me ba. A me ik perime te aji se duhum dhe edi sjem ngabim se jem lumtur dhe smun me ban kerkush lumtur si aji e me rreziku qe familja jon sna pranon kurr a qa me ba. Ju pershendes nga zemra pi austrie .