S'ka me i shku larg vjehrres kam me e largu nga shtepija, nese don burri le te shkon me Nanen por me mu le te harron... | Histori Të Jetës

S’ka me i shku larg vjehrres kam me e largu nga shtepija, nese don burri le te shkon me Nanen por me mu le te harron…

S’ka me i shku larg vjehrres kam me e largu nga shtepija, nese don burri le te shkon me Nanen por me mu le te harron…-Pershendetje per te gjith desha te ndaj dhe un nje pjes te problemeve mia jam emartut qe 3 vite nje femi e humba ne lindje por shyqir Zotit me gezoj me nje femi perseri esh shum i vogel jetoj me burr dhe vjerit bashk.jetoj jasht vendit buri spunon sdon me punu ashu ekan msu prind un pe luti po sngon problemin ekam me vjerit dhe burrin qe sa vite jemi martu kur si gru smka mar mem nxjer me shetit a me ec veq,vjera esh komanda gjythckait me fmi mkamondon qysh me vesh qysh me ushqi tana senet qkasmos ekam ni tu fol per mu pi them burrit qeshu fol nana jot qa pi boj qe fol shum valla fjal tronda pom thot jo se foli un me te e apet sen zo spo bon, buri kur smperkrah as mem dal krah,mu mkan lshu nervat smuj me duru ma me komandu jeten tem vjehra kam nis ja kthej fjalen me besoni se nzor jam,buri tan diten jasht pp rin, zdi kur ni tesh mem mar mema ble bile dhe paret e fmis po mi mer sen smlen,vertet zdi qa me bo mo zdi makan lodh me kry me nerva me kejt amen me ndimoni me naj kshil ju lutem zdy qysh me vepru me kta njerez shum mkan lodh zdu me zgat se shum sene mkan lendu. jam dakord kur me mson nuk idhnona ama un femi sjam ikam 29 vjet eni fmi di me rit me vesh me desh me idhon me hongr ekjo mu mthot qa pe ngush fmin cdo dit nuk puthet fmia un fmis veq me idhon me pi dhe me ndru pelen ekam ndor ndryshe vjera slen me mar un.eh sa me fol kam thon vjeres vet pse po fol per mu qa ki tregoje drejtn e merna vesh nese un kam faj e kjo me bo be ntreshmit se sfol un gabim kam ni nuk osh her epar as edyta shurdh smuj mu bi kur ata fjalt mkan lendu qa ikam ni,shiqyr qe ekam kte fmi se nje femi me vdiq vetm shpirti jem edin.dhimbjen qe kam se at koh asnje sme mbeshteti ata dit dhimbje vjera pe largojje burrin nga un e ki osh qki burr qe mengjes del ekur vjen shtrat tan diten nkafe rrin disa nga ju thojn qe per letra imarim burat gabim ekeni se osh veq ni leter asen mashum kur don njeri me jetu me ni bur so interesant aka letra a me buk e krip jeton mu letrat burri smi kashti mi mar pi burr se vjera se lejke as kuror me vnu se ithojke ka me lon nusen sishkon gat se ni nuse ja ka qit pej shpie vjera e un letrat kam fitu pi fmis qe nka dek dhe pi bebes qe kom tash. Un nuk muj me e duru vjehren tem tu ma mar fmin e tu mos me mlan me prek e me dasht une fmijen tem qishtu ska me i shku larg vjehrres e kam me qit prej shpis gjithqkafi e ka nji kufi.Nese burri e don nanen ma shum le te shkon me nanen po me mu le te harron,ska me kan ma ose kam me i than mos te shkon ma menja me mthan ti mue mos e prek fmin ose mos e puth se une e puthi kur te du vet,po kur te vjen puna deri qitu po tutna qe burri ka mu bo nervoz e tani me gjuhet mu.