Sipas prindve te mi Ajo nuk eshte e kategoris time, me than "Nese e sjell ne shtepi at vajz do te dalsh dhe ti"! | Histori Të Jetës
Sipas prindve te mi

Sipas prindve te mi Ajo nuk eshte e kategoris time, me than “Nese e sjell ne shtepi at vajz do te dalsh dhe ti”!

Sipas prindve te mi Ajo nuk eshte e kategoris time, me than “Nese e sjell ne shtepi at vajz do te dalsh dhe ti”! – Jam djali i vetem ne familjen tim jam 32 vjeqe jetoj ne prishtin kam nje bisnes shum t mir Babi im esht kirurg ne nje qyte tjetee dhe mamaja ime esht avokate. Kam pasur shum lidhje dashurije por nje dit deri sa po ktheja prej punes pash nje vajz qe mund them bindshem se rash me te dashuri qe ne shikim te par ajo dukj aq e bukur dhe aq sinqert dhe vendosa ta ndjek as nje her nuk me ka ndodhr kshtu aq shum me pelqente por si ta ndal dhe ti them nuk kish munci pasi qe bllokja gjith komunikacioni vejndosa vetm ta ndjek deri sa teme ipet munsija tpakt numrin tja mirrja perdri sa ndaloj dhe po prit bus skaloj as 10 min dhe erdhi ajo hipi dhe une po shkoj mbas ti pasi dolm nga qyteti pas se po shkoja ne drejtim te gjilanit ajo ishte e nje fshtati ne rrethin te gjilanit e ndala dhe i thash se me pelqeve posa t pash ajo me that largov une nuk jom per ty dhe u largu, une tanime pata ber qyteti e gjilanit vi kryesore as nuk me punohej as nuk haja nena imi filloj te brengost per mua dhe keshtu kaloi ni muj rash kontakt me vajzen qe doja me shum se gjo gje nket bot ajo kishte 22 vjeq ishte nga nje familje jo e shkolluar dhe jo e pasur por mu sme pengote as pak, kjo pasi qe mendoja posa ta fejoja ta regjistroj ne fakultet prindrit e saj ishin shum dakort per lidhjn qe kishte krijuar vajza tyre une sa her qoja te dashuren te shpija saj at a me ftoni te hy mbrenda por mu me vinte keq sepse ata ngushtoheshin nga une pasi nuk kishin shum i vetmi qe punonte ishte Babi saj me nje pag shum te ult nje dit vendosa ti tregoj prindve te mi se kam krijuar nje lidhje dhe dua te fejohem prindrit e mi as njeri nuk ishin dakort dhe me than nese ti sjell ne shtepi at vjaz do te dalsh dhe ti pasi qe sipas prindve te mi ajo nuk esht e kategoris time une duhej te martohem me nje vajz te shkolluar ashtu siq isha une nena ime bertisej nuk e dua at fshataren nuk je djali im po more at grua une vdes dhe une kam vendoshur qe te jetoj me ten po sa ta mbaroj masterin me tregoni sit ja Bejte mar nje vajz qe esht e shkolluar qe nuk e du apo te mar vajzen qe jap dhe jeten per tem per te.