Si e linda femijen i’a dhash atij, nuk dua t’a takoj me ate femije sepse me te vertete po vuaj shum! – Histori Të Jetës

e linda femijen

Si e linda femijen i’a dhash atij, nuk dua t’a takoj me ate femije sepse me te vertete po vuaj shum!

Si e linda femijen i’a dhash atij, nuk dua t’a takoj me ate femije sepse me te vertete po vuaj shum! – Jam nje grua 30 vjeqare. Kam qen e martuar 8 vite kam nje djal aji jeton me babain e ti shkaqet e ndarjes jan te shumta. Fjalosjet nga familja e tij ofendimet malltretitmet por me e keqja ne funde te ndarjes burri me tradhtoj msheftas me nje femer tjeter pas e kuptova une bera ndarjen nga ai edhe ja lash djalin por djalin tani e takoj edhe e mar kur te dua per vizit edhe per buj. Pasi u ndava aji e muar ate femren qe me tradhtoj me ta menjeher dhe krijoj familje me ta nuk jam e sigurt shume por duket qe kur jam ndar une nga ishe bashkshorti im ajo kishte ngel shtatzan. Pas nje kohe u martova edhe une me nje person por pa deshiren time pa vullnetin tim sepse kemi dal menyre shoqrore me te dhe me ka hudhe ne pije gjer te dryshme filluam bashkjetesen per disa muaj por qdo her ne ndikim pijev qe mi hudhte ne pije por as njeher pa e vrejtur une ngela shtatzan me pas e kuptoj ai qe jam shtatzan me sme hedhte asgje ne pije sepse ka pas frik mos ndikon diqka tek bebeja pastaj une qdo dite e me shum vereja gjerat e mira e kqija qdo gje ishte kunder deshires time edhe pse isha shtatzan me maltretute me maltretojke ne shum menyra si me qen kafshe une. Me ofendonte ne sy te qdo kujt me perulte me mbante vetem ne shpi si gurge shtepiak. dy her kam tentuar te lendoj veten por ishte e kote qdo gje. Pas pak muj bashkjetese me te iku ne famijen time edhe ndahem nga ai perbindeshe pastaj linda femijun edhe ija lashe ati te merte eshte ne perkujdesje tina une nuk dua ta takoj dhe skam kerkuar ta takoj meqe eshte i vogel dhe sme njeh por te them drejten sdua te lidhem fort me te sepse po vuaj shum por ne te ardhmen dua qe ta di te verteten e ti kem prane dy femit e mi. Tani jam tek prindrit por kam shum malle per djal sepse femija ska faj asgje edhe as kushe nuk ndahet nga deshira per te len femite jetim. Por nuk di si tja bej te martohem prap nuk mundem sepse skam besim edhe smun te vendosi me por edhe tek famija sjetohete qo her jam e pa pune kam kerkuar qdo kunde nuk ka ju lutem me ndihmoni qfar te bej por shum sinqerishte flm nga ju.