Si duroi ma shpirti maltretimet e tij dhe u ndava edhe pse 18 vite martes jetova me te! | Histori Të Jetës
shpirti

Si duroi ma shpirti maltretimet e tij dhe u ndava edhe pse 18 vite martes jetova me te!

Si duroi ma shpirti maltretimet e tij dhe u ndava edhe pse 18 vite martes jetova me te! – Pershendetje jam një nënë etre femive, deshta dhe un te ndaj historin time me ju .Sa i kisha prindit gjall ishte me leht ,ata me mbanin me ushqim e me gjith qka, qka kisha nevoj. Sepse burri sna kshyrke as mu as femit. Kam 18 vite martes, gjithmon me burrin kishim mosmarveshje. Po un gjithmon shpresojsha se do te ndryshoj burri do te na doj mu dhe femive. Por jo per fat te keq nuk ndryshoi asgje veq me keq u ba. Po faliminderit zotit me bekoi me tri vajza shum te bukura,sdi si ta pershkruaj historin time po te shkruaj roman sdo te mjaftoj. Burri shum problem me bente ne jet, per gjen me te vogel gabimin me goditke me aq forc qe kishte ne sy te femive, ska lan sen tkeq pa me ba. Tani filloi me te madhe te gjith arin nga babai qka e kisha ma vjedhi pa dienin time e mori e shiti per qefe te veta sdisa her u ndava por kur u ndava ishte veq von ishin femit ndermjet, u ktheva prap smuna ti la femit ne dor te tina, u bera kurban i femive i rrita femit me ndim te babait thash do te jem kurban i femive, e durova kaq vite maltretimet e burrit te sharat e tin e piskamat e tin ,un thjesht per ta plot 18 vite isha dhe me shikonte me sy si nje mbeturin ,ne sy te te gjithve me ofendonte po edhe shpesh,her me ka maltretu, por nje dit sduroi shpirti u semura rend dhe e kisha mbrenda disa oreve te caktuara ,ose te operona ose vdekje ,Un kur degjova mjekun keshtu tu thën ,sa ma shpejt me operu ,thash me vete ne heshtje sepse me zë sun flisja Se kisha vajzen e vogel pran meje ,Ajo kuptoi se jam e semur shum,Me shikonte e perlotur drejt ne sy ,Thash me vete O Zot qfar fati ,qfar bëra ku gabova se femit po jesin ne dor te ati psikopati, isha shum shum e trishtuar ,po tha Zoti u operova ,po bera ma mir dhe ja ku jam pran femive ,nga burri jam e ndar ,ai vet me la hem mu hem femit ,un dhe tri vajzat e mia jemi pa kurfar ndime, Prindet me vdiqen ,burri me ktheu shpinen ,na ka lan as kryt se kthen nga un, apo femit me na ndimu, keshtu te gjitha brengat me mbeten mu, un per femit jam hem baba hem nënë, Un jetoj me një fshat ,ktu ku jetojm as shpija sesht e imja po as pun sun po gjoj te pakten. Ju lutem femra ane e mban botes hapni syt me ken po martonu ,mos duroni maltretime, Te mos arrini der ket pik si un, O Zot se shum shum rend esht veq shpirti im e di qfar hoqa, e qfar situate jam, aq keq jam qe me duket njeri sum kupton. Respekte nga un anonimja.