Shpirtin ma kan lodh kunatat dhe vjehrra tu mu perzi, a eshte jet me dal ne shtepin tem e me vesh qka du une pa fol ato... | Histori Të Jetës

Shpirtin ma kan lodh kunatat dhe vjehrra tu mu perzi, a eshte jet me dal ne shtepin tem e me vesh qka du une pa fol ato…

Shpirtin ma kan lodh kunatat dhe vjehrra tu mu perzi, a eshte jet me dal ne shtepin tem e me vesh qka du une pa fol ato… -Pershendetje te gjithve shpresoj qe kom me marr kshilla nga ndonjera nga ju vajza e gra. Un ni vjet kom bashkjetu met fejumin e ngusht tash i bojm dy vjet qe pi bjen ni vjet fejes ni vjet martes . I kom dy kunata e madhja i ka dy fmi e vogla ska dyat jon kon tmartume e jon nda , e nonstop veq rrugve rrijne un shtatzane kurr nuk em kan ndihmu gjeth si sherbetore kom nejt as nuk jjom e lir per kurgjo hiq , qashtu edhe vjehrra qasi lloji edhe tesha me bo mei perly ajo ka me thon qysh i ki perly anej knej , edhe mperzihen perqdo sen si nveshje si ngjithqka , kurr sem kan lon mu vesh sipas menyres tem , un shkurt nuk veshna edhe so qe em perzihen mos mu vesh shkurt po mperzihen jo heke qato e veshe qito mos i vesh ato patika veshi qito merre qet qont merre qet jakne/pallto .Un 15 vjeqe jom kon kur jom njoftu me burrin , edhe prej at’her nga 9 prilli jena njoftu , en gusht fill mka marr me bujt i kem pelqy njoni tjetrit shum edhe prindrit jon pajtu me neve . Prej gushti shkojsha qeshtu me nejt te aj , ato nfillim u dokshin shum tmira , e t respektueshme , dilshim bashk e krejt , kom menu qe jon qika tmira , e kto ishin katastrof tu shku me ka 100 burra tmartum e pa martum tu ju prish jeten njerzve , po nejse un gjithsesi po du me fol me burrin me dal nbanes edhe mu shliru se nuk du me jetu jeten perqdoher met msume e me ma ul kryt te posht po du me jetu qysh du vet jo mem nejt te kryt njerzt me ma pengu qdo qast t jetes . Un si kom ardh te kta kjo vjehrra meniher mka thon shpin me pastru edhe pse shkojsha ka dy dit ose tri mthojke duhesh me pastru shpin e mei ndreq dhomat e un as unaz ngisht nuk kom pas , burrit kurr si kom kallxu qka kan fol kto , disa her inkom kallxu edhe u perla shum me ato , po prap po vazhdojn me qato sjellje . Jom lodh me kto sjellje tktyne qe dy vjet , u bo boll mo se edhe fmi kom me lind e po du me rrit qysh duhet e me eduku vet , e kto prej tash ja kan nis mem thon djali ka me flejt me neve , po skom me leju kto , E prej juve po e du nje kshill , un po du mei thon burrit me dal me ni banes , se nuk jom ka nihna rahat kom tdrejt me jetu edhe un jeten tem po du me kon e lir me vesh qka du mi ndreq punt shlir mos me ma bo dikush bone kto bone ato se un qdo send e di edhe pse jam e re 18 vjeqe , po du me kriju jeten tem me kon e lir mi pas tdrejtat e mia edhe un , A mei thon burrit me dal n’banes ? Aj i don prindt e vet edhe un ja du , amo po du mi pas drejtat e mia sdu mem nejt nkry perqdo send , edhe un kom familje edhe mja bo mami jem nuses vllaut kshu normal qe mdoket e padrejt . . Ju kisha lut mem ndihmu e mem jep kshilla,ju kisha lut mem ndihmu edhe qfar kshilla pom jepni per ket histori t jetes tem