I rrita 3 femije dhe i shkollova e vetme, pse tasht nuk kam drejt te gjej te dashur kur jam mbet e vetme... | Histori Të Jetës

I rrita 3 femije dhe i shkollova e vetme, pse tasht nuk kam drejt te gjej te dashur kur jam mbet e vetme…

I rrita 3 femije dhe i shkollova e vetme, pse tasht nuk kam drejt te gjej te dashur kur jam mbet e vetme… – Prsh ju pergezoj per historit qe postoni .Jam ndjekese e faqes tuaj.Jam nje zonj e cila dhe un dua te ndaj historin e jetes duke marr parasysh dhe ofendimet qe mund te jen nga ndekesit.ateher un.Un u martova ne nje mosh shum te re mos them 15 vjece ,gje e cila me ka ber qe te vuaj pasojat e jetes.burrin e kisha 11 vite me te madh.u dashurova ndenja gati 4 muaj me te thjesht u takonim me ate menyren e vet qe tme bente per vete me sillte cekollata ,un smund te them si femij qe isha se dhe nga vetja me me vjen neveri kur e them qe ne ate mosh te krijosh familje eshte e tmerrshme i pranoja cfar ai me sillte.Vje me.kerko ne shpi familja ime e pranoj kerkesen e ti.Ika me te rrembyme se familja e ti sishin dakord ,me preteksin qe ishin ngusht me shtepi.Ashtu pak me llafe na pranuan te dyve.Vjen ora per te fjetur hap syt un ku do flej te gjith shkuan neper dhomat e veta un burri dhe vjehrra ngelem ne guzhin mua me shtruan dyshek ne tok ndersa burri dhe vjehrra ne divan.Ne ate koh skishim asgje te ndar ishim te gjith bashk me kunetrit dhe kunatat.mua me binte te flija w fundit dhe tu zgjoja e para se pse vinin ne guzhin dhe ishte turp te me gjenin ne gjum ngela shtatzen me vajzen isha vetem 17 vjece kur u bera nene.Ashtu ne kallabllek u be vajza 2 vjece. Deri ateher maredheniet tona ishin normale sepse administratore e familjes ishte vjehrra dhe i kishte mesuar djemt qe tja jepnin rrogen nje per nje un prisja cfar te me jepte vjehrra dhe kur me binte mendja per dicka gjat shtazanis skerkoja dot.Erdhi momenti qe ne u ndam nga vjehrra sepse kunati mori banes te re dhe dhomen e morem ngela shtatzen me femijen e dyt gjat shtatzanis burri fillon bi**ozin alk**in maltretimen saqe ka ushtruar maltretim fizike ne prezencen e vajzes te madhe disa her vjehrra hapte deren me maltretim qe na e ndante Linda vajzen isha 19 vjece me shum me mbante familja ime per te ngren se ai nuk sillte asnje qindark ne shpi vajzat i kisha te vogla pun nuk shkoja dot. Neper dyqane merrja me list per femj. Vendosem te gjith se bashku me shit banesen dhe per tu sistemu sekush ne punen e vet.leket e shpis nuk ja lash ati se do me linte perjashta.duke i len ne bi**oz blem nje dyqan e rregulluam e bem shtepi dhe ai kurr nuk ktheu rrug nga pija nga bi**ozi per fat te keq bera dhe nje femin duke menduar qe do te ndryshoj me rehatim e shtepis te re.Po jo ndodhi e kunderta.Femijet ishin drejt rritjes po shtoheshin dhe kerkesat.dy te medhajat i coj ne shkoll te voglin ne cerdhe filloj pun .Saqe dhe leket e rroges time i merrte i linte ne bi**oz e kisha lajmeruar me par qe do te ndaj .Po ati ju dukte e pabesueshme . Erdh momenti shkoj ne gjykat bej padin per divorc ai kundershtonte skam gru per te ndar.Prap dhe pse bera zgjidhjen e marteses e mabja ne shpi per hir te femijeve qe kam ber gamimin me te madh mbylla jeten per hater te femijeve.ikte me vite nga shpia ikte me muaj nga shpia saqe femijet nuk e ndjenin mungesen e tjatit Ska qen kurr prezen ne shkoll ne shoqeri ne shtepi dmth ska prinderu asnjeherIninsjativa ime si i rrita dhe i nxora ne jet. Mua me ka munguar ndjenja e bashkeshortit gjithnje jam ndjer bosh si femer pa perkrahje.Tani femijet i kam.mosh madhor dy te medhenjt i kam krah pune babai i tyre ka nje vit qe bashkejeto me nje zonj deri me sot femijet nuk e kishin shum problem mungesen e te jatit un jam shtyrsja qe i them takojeni babin. Ka ca koh qe un jam njohur me nje zoteri po problemi qendron qe ai eshte me i vogel se un dhe ska qen i martuar asnjeher fakti qe me shqeteso qe femijet her her e pranojn lidhjen time.Un si femer ndjehem vrt femer ne krahet e ti dhe ne prezencen e ti.femijet jan ne nje mosh qe e kuptojn realitetin a nuk kam te drejt un te krijoj nje lidhe?A nuk me lind e drejta mua jem me nje mashkull te qaj nje hall dhe te kaloj kohen e lir me te.Pas gjith ketyre vuajtje qe rrita 3 femij i shkollova i nxora ne jet e vetme. E di qe smund te kem te ardhur me person ne fjal por ai ska.marr parasysh moshen madje dhe femijet jan pjes e respektit te ti qdmth jo vetem mua qe me respekto zgjohet me mua dhe flen mua ne mendjen e ti.por dhe femijet aq shum dhe eshte indiferent ndaj tyre thjesht i jep ate respektin qe u takon nuk futen ne brendesin e tyre Kaq kishe flm nese e postoni jeni faqe mirenjohese.I falenderoj dhe ata komentuesit qe mund te shprehen gamimT lutem mos ma nxirr emerin se ma shikojn femijet.