fbpx

Shpirti ne fyt me ka ardh se burri nuk po me dergon pare, namazin ma ka nderpre, gjdo nate flej me lote ne sy...

Shpirti ne fyt me ka ardh se burri nuk po me dergon pare, namazin ma ka nderpre, gjdo nate flej me lote ne sy…


Shpirti ne fyt me ka ardh se burri nuk po me dergon pare, namazin ma ka nderpre, gjdo nate flej me lote ne sy… -Mirmrama per gjithe jam anonime 21 vjeqare dhe deshta ta ndaj dhimbjen time me ju , me shpres qe do me ndihmoni pak vellezer dhe motra… Nje dite u njoha me nje djale ne fb ne vitin 2016, dhe filluam te binim ne dashuri me nj-tjt. Me plq gjdo gje e tija. E dashuroja me gjithe shpirt. Pas shume ditesh ai me propozoi qe te behesha e fejuara e tij ai jeton ne perendim pa prind jetim pa bab e nan gjall, po ashtu edhe un njeren prind mka vdek qysh 16 vjeqare kur isha babi u martu krijoj famije .. gjdo her kisha prombleme nshpi me njerk po prej se e njohja kit djalin isha e largume prej njerkes i kqyrsha punt e mija …. mandej une pranova tfejuarin tim me gjithe qejf. Ditet kalonin une isha njeriu me i lumtur ne krahet e tij. Gjdo dite me thoshte se sa shume me donte dhe une gjdo here ja besoja. Derisa nje dite… ma ndaloj te namazin , nisej te mi ndeprente gjithqka as te mos dal prej shpis as te hapi fb asgje… Un isha ndur tij qka thojke ai bojsha me ka ardhur shpirti ne fyt pare nuk me qojke kisha nevoj per rroba , te vishna si gjdo femer te rregullohna por jo… Kurr masi u fejum nisej te ndryshum mardhenia jon niske te e rrallonte kontaktin ton, niske te me ofendonte sa ish ne kosove nuk me shikojke nsy mi permendke te dashurat e veta ne vende ku sduhet un duroja gjithqka… me thojke qe nuk je virgjine i betojsha nzot qe jam normal nuk kam pas te dashur asniher , jam e bukur e meqme te gjitha i kam … po isha ne kujdesin e famijes edhe u perkushtojsha shum shkolles .. deri sa e njoha kete dhe mu prishen planet gjitha jo qe kam lakmu ne letra po diti te me ban perveti dhe ram te njofshum te lidhum … dhe para se me u feju me mu ky kish pas nje te dashur , dhe nuk kish pas qen kysmet… dhe ajo e fejuar me dike tjeter po ish nda … dhe nje dit shkonte dita e shikojsha tu ka kqyr profilin ky , dhe niske tu fol per te mir , a ne fillim folke keq per te. dhe familjart e ketij e kan ne fb at vajzen , dhe me thojn qe na nuk e fshim se kem kontakte tmira me te.. a ne fillim folshin shum keq per te. se un faj nuk kam pas pse ata sjan bashk ma se un mas 5 muj u njoha me te nuk mka tregu shum per te.. vetem qe kan dal sjan pelqy dhe asgje me shum manej ky nuk u ndalojke tu ja kqyr fotot , me thojke qe bonu bionde se edhe ajo ishte .. ashtu … me thojke qe nuk te du skam ndenja per ty kam gabu jam pishman , i thojsha ani na ndahem pra nuk te maj me zor por mtha mdhimesh me tla se je nje vajz e mir me krejt tmira … nuk shkojke 3 dit ndryshojke her mir her keq me mu… mu kthejke prap , dhe kshtu na vazhdojm hala nuk gjen koh per mu , e lus mem fol me mu e thirri mthot smuj me fol boll kem boll 5 minuta ato 5 min nuk mdoken asgje se ky vetum atje asgj nuk bon un e kuptoj se si esht jeta atje me programe por pak pak mendoj si gjdo femer qe ka qef me fol me tfejuarin e vet .. shkoj ni koh e nxuna tu fol me 2 qika me kete te ish e fejumje dhe me nje tjeter e mohojshin si ky si ajo ish e fejumja me lejshin ne faj gjdo gje … dhe te kjo tjetra me thojke qe shoqe por jo se ta kishe pas shoqe nuk e pyt se ku jeton ! mi dergoj me foto gjitha lypke mu nda , po un hatri babes mos me ja qit leqen e keqe hatri kujshis kam duru nuk kam pri e para asgje… gjdo nat me lot nsy flej gjdo nat i lutna tmadhit allah tma rregullon jeten te jam e lumtur si tjerat … jam lenduar shum nuk e kam prit qe me vjen kjo dite e nuk di se si te bej bona kunor me te ai si me zor dhe gjithhere me thot un ka me tla nuk ti prishi letra po ka me ta ti gjeje dikan siguro jeten bej qte duash po kam frik shum nuk di se qka me bo me jeten time.. .Njeriu qe mendoja se do te me bente te lumtur me shkaterroi boten, shume jam nne depresion te madh shume familje e kam mbi vete me ndihmojne per shum gje po njerka nuk me don nuk me deshiron te jam kesaj shpije gjith here kurr boj diqka buk me kqyr shtremt , i ban senet me inat perzihet shum per neve qika kurr babi jon nuk na jep pare se thot kjo burrin e ki jasht babi ka punen e mir elhamdulliah por esht shum e poshter nuk na len vajzen me prek po na edojna e nuk guxojm me marr me qendru afer sej me lujt jeta po te provojke me shum gjera kam shum gjera per te shtuar por i ceka do qe me bejn shum me vujt kam marr jam perballu me shum gjera qe ma dha jeta. nje sen dua ta tju them .nese arrin te mashtrosh dike mos mendo se ky person esht budalla kuptoje qe ky person te besoi ty me teper se sa ti e meritoje shpresoj qe me kuptuat na falni nese kam gabuar nshkr** se kam shkruar me lot nsy dhe shpejt me shpres qe do me ndihmoni pak. Anonimja!