Shoqja nuk e ka ditur qe une beje dashuri me burrin e saj,nje dit ka pare disa sms dhe aty kuptoi gjithqka,jam turperuar shume dhe... | Histori Të Jetës
Shoqja nuk e ka ditur qe une beje dashuri me burrin e saj,nje dit ka pare disa sms dhe aty kuptoi gjithqka,jam turperuar shume dhe...

Shoqja nuk e ka ditur qe une beje dashuri me burrin e saj,nje dit ka pare disa sms dhe aty kuptoi gjithqka,jam turperuar shume dhe…

Shoqja nuk e ka ditur qe une beje dashuri me burrin e saj,nje dit ka pare disa sms dhe aty kuptoi gjithqka,jam turperuar shume dhe…-Përshëndetje Histori Te Jetës . Përshëndetje edhe ju ndjekes te kesaj faqeje.Ju lutem ju Histori Te Jetes ta publikoni historin time.Nderkohe ju faleminderit qe do lexoni historin time.Ju lutem te gjitheve pa ofendime.Eshte hera e dyte qe shkruaj.Para tre muajsh shkrova si para 5 viteve u dashurova me kolegun e punes.Jam nje nene e nje grua e lumtur.jam 40 vjecare.jam nga shqiprija e jetoj ne kurbet.jam rrit ne familje te varfer por shum te ndershme.jam martuar e virgjer 27 vjece.nuk u lidha shum me askend ngaqe kisha familje te varfer e kisha frik mos tallet kush me mua.ne moshen 26 vjecare me njohen me burrin tim.i pelqeva shume.ai jetonte ne kurbet.te them te drejten nuk me pelqeu .por ishte i edukuar e njeri shum i mire.ngaqe ai nguli kembe aq shume pas nje viti u martuam.isha gjithmon si princesh ne syt e tij.mbeta shtatzan e me lindi nje vajze qe per fat te keq nuk jetoj.na u thye zemra keq.mezi e kalova ate kohe te zeze.qaja e bertisja me te madhe cdo dite.i kisha ndihmuar nenes time te rriten vllaznit e motrat e mija.une isha ma e madhja.isha vetesakrifikuar per familjen.kaluan 6 muaj e une mbeta perseri shtatzan.Zoti na fali prap nje vajze.na ljmturoj pa fund. Kur vajza u ba 3 vjece fillova pun.nje koleg i huaj po me hutonte me syte e tij te bukur.ishim moshatar.e vereja qe i pelqeja shume.por une isha ajo vajza e ndershme nuk jepesha kurrsesi.kaluan 6-7 muaj e ai cmendej pas meje.po edhe une ndjeja shume emocione kur isha afer tij.me pelqente shume deshiroja shum ta puthja e ta perqafoja.por isha e martuar isha ajo qe isha e nuk mundja.edhe ai ishte i martuar e kishte nje vajze si un.nje dit erdhi tek vendi ku punoja e vetme.me shikoj ashtu embel.thash me ra pika por e mora veten i thash qe ti nuk punon ktu tek un.mu afrua me afer .ndjeva dicka qe nuk e kisha provuar kurr.por isha shum e vendosur e shtyva i thash ik nga ketu.ai ishte shume tip i ndjeshem u largua me lot ne sy.ashtu kur takoheshim ne ditet ne vijim nuk i flisja fare.por ndjeja tmerresisht nevojen per ta puthur e perqafuar.ashtu kaluan 3 muaj e nuk i flisja.mendoja ta le punen por ishte keq per mua sepse isha me leje qendrimi.duhej te punoja te merrja letrat fix.burri im ate kohe pinte por i bente dem keq.nje gote e dehte.isha shume e merzitur.ndodhi qe kolegu mu paraqit perser tek vendi i punes.kete here ai erdhi befas.me perqafoj e me puthi ne faqe.o Zot sa u lumturova nuk kisha kohe ta largoj apo ta shty perseri se ai perqafim me beri pervete.e perqafova edhe une.kaq ishte dridhesha e gjitha.keshtu filluam kur mbaronim punen te flisnim ne skype.filloj nje lidhje e bukur dashurije.kurr nuk besova se do beja edhe dashuri me te.mendova qe do ishim te lumtur me puthje e perqafime.kur ndodhi ajo qe ndodhi kam qare shume para tij i kam shkulur floket e mi.un ajo bija e deres se ndershme u turperova.me ra bota mbi koke.por tashme ishte vone.ndodhi dhe nuk mundesha pa ate.Eshte Zoti deshmitar sa fort e doja.rrall here benim dashuri por ishte si bekim nga Zoti sa fort lumturoheshim te dy.u njoha rastesisht edhe me gruan e tij.ajo me kerkoj te beheshim shoqe.pranova e dilnim .ato vinin ne vizit tek ne me vajzen.vajzat tona u bene shoqe te ngushta.askush nuk e dinte lidhjen tone.nje dite te zeze gruaja e tij i lexoj ne viber sms e mija.u shokua fare.o Zot i jetes sa jam turperuar.vdica per se gjalli.njelloj sikur ate dite qe me vdic vajza e pare.ajo i tregoj burrit tim.burri im nuk i besoj ngaqe e dinte si me kishte marr per grua te ndershme nga familje e mire.vendosen ato te largohen nga ne si familje i ndane edhe bijat tina.un e luta kolegun te mos me linte ngaqe po vuaja shum isha e vdekur jo e gjall.ndodhi qe ai perseri me shkruante por tashme lidhja jone kishte marr plasaritje te pandreqshme.un mbeta shtatzan me burrin tim pas 8 vite e Zoti mi fali dy binjak djem.ajo mbeti gjithashtu shtatzan por per fat te keq nuk i eci shtatzanija.un nuk punoha me atje.por edhe kolegu nderroj pune.i shkruaja ai ishte ftohur.here i lexonte sms e mija here i hiqte pa lexuar.rralle here me.pergjigjej.ndjehesha keq.nje dite e dyte e zeze erdhi perseri.ai kishte shkru ne viber e burri im lexoj.o Zot fundi per mua.Disi u morem vesh me burrin ia shpjegova disi kuptohet e genjeva krejt.ai nuk e di a me besoj apo jo por me tha te lutem mos te perseritet se nuk mund ta pranoj kete.vendosa mos ti shkruaj ma kolegut.e para sepse boll me injoroj nuk ma varte kohet e fundit por edhe mos te nervozoja burrin se do ishte fatale per mu.ka dy musj qe nuk i shkruaj. Por te jem e sinqerte shume e mendoj.mme merr malli shume.por kam vendos te jem ajo qe isha vajze.kjo ishte historija ime me pika te shkurtra.flm shume per kohen qe e lexuat.Zoti ju begatofte zemrat te gjithve me te mira dhe pa probleme te tilla sepse une nuk isha thellsisht e dashuruar kisha shume respekt por jo dashuri andaj me ndodhi ajo qe ndodhi sepse pat vendin bosh dashuria tek une dhe ate e shfrytezoj kolegu im.