Shoqja deshiron t’ma shkatrron familjen, qellimisht u jap nr tim te huajve qe te kem probleme… – Histori Të Jetës

Shoqja

Shoqja deshiron t’ma shkatrron familjen, qellimisht u jap nr tim te huajve qe te kem probleme…

Shoqja deshiron t’ma shkatrron familjen, qellimisht u jap nr tim te huajve qe te kem probleme… – Prsh jeni nje faqe shum eperferuara nga un rsp per ju. Dhe per komentuesit qe shprehin mendimet e tyre. Shoqja ime deshiron te ma prish familjen. Anonim ju lutem. Jan nje nen me dy femi tani pres te tretin por me perpare kam qen emartuar por burri i par me vdic me la nji mosh shum te re me dy femi ne moshen 27 vjece un isha evetme me dy femit dola ne diaspor ketu meqe kaluan do vite i dashurova me nji kosovar se un vet jam nga shqiperia. Por jemi shum te lumtur me njeri tjt ky ishte beqar asht 4vite me iri se un por per mua esht njeriu ivet ne bot qe arriti te me sjell buzeqeshjen. Efalendoroj allahun per ket gje mi don emi respekton shum femit emi. Por prbl qendron se nje shoqe nga kosova qe ne fellim me ndimoj shum me gjith familjen esaj ajo asht e martuar ka 4femi ka pun kan vite ketu. Por ne fillim unjohem rastesisht me kte dhe si qdo mergimtar gjuha evshtir vendit si dim femit ikisha te vegjel dhe nrm qe doja ndim por kjo me dnimoj me sakishte mundesi. Por un kur fillova lidhjen me bashortim qe jemi sot bashk epo presim femi ajo vashdoj te dryshoj me mua. Por kete gje se vura re shum nga qe ne mendjen time kishte veq respekt per ket familje. Por ajo tani edin qe un po pres femi me kte ksv. Por ajo tani ka filluar te dali me shok tjetr me falni (me Dashnor) me burr ne shpi ajo iku ne kosov me pushime dhe vashdoj te me shkr gjera pa lidhje duke me than hajde dalim sonte me shokt emi he ashikove ndo nji qun te bukur apo ishikon ato qe na ngusnin mua dhe ty .qe ne te vertet un nk edi kush se me ka nguc por kto gjera ishkr ne mesengjer qe te me qiste ne debate me burr. Por un burrit itregoja qa pom shkruan se ai esht shum gjeloz. Por njedit i shkruaj un te lutem mos me shkruaj me keshtu se un sjem per diken tjeter e kam nji boll me del emos me shkruaj keshtu se doti shikojn X jem e doti thot burrit tendt. Ajo kto fjal se priti nga un edhe meberi bllok si prsh sot me beri blok e te nesermen ja kishte dhen nr tim nje burrit qe as qe enjoh kush ishte edhe me shkruan ne wecap uhabita thash cfar esht kjo nr. E pys burrin e me thot kjo esht nr kosoves emer burri flet ai cfar nk po thote per mua ama jo me emer. Por pak debate bem me burr por pa ranci se un skam njerez ne ksv skam shku asnjiher atje kshu qe ku pati ai mem njoh por smaron me kaq.Ai ishkruan perseri ti ithot me ken njeri semer nji grua te martuar si esht ajo. Por da shoqe te mia te huaja jan e kan par ket neper hotele te ktij vendi qe ne rrim dhe ajo edin qe un mundet tadi qe ajo brell me tjer dhe po tjathem burrit te saj i shkateroj nji familje. Por un sdua te ndodhin kto gjera nga un se sdua te marr gjynahe. Por ajo po don qe mua te me shkaterrojn tani ka ven vajzen esaj te kapet me djal temin tu hell statusa neper retje cocjale pom me bijn shum ne qaf kur njekoh si asigja borgj edhe jam kamkthy mirsin etyre di shum gjera per kte Por tani jam ne dilem cfartebej. Te shkoj takapi ket apo sedi. Se nk dua te flas me burr te saj edi shum mir qe doibej probleme se un ja kam dhe foto asej me te tjt ne hotel. Por nuk dua se emendoj se jan 4 femi. Por ama as ajo nk mendoj per dy jetimat e mi e qe jam shtatzen me ka dhen shum shtres. Te ishit ju ne vendin tim cfar do benit flm per mirkoptim ju flm.