fbpx

Shkova ne spital mu perkujdes per Nanen por mbeta shtatzane me mjekun, prinderit sme flasin edhe pse jam kujdes per ta…


Shkova ne spital mu perkujdes per Nanen por mbeta shtatzane me mjekun, prinderit sme flasin edhe pse jam kujdes per ta… – Nuk shkruaj nga fcb im andaj me shum respekt kerkoj te mbetem anonime jam nje vajz qe ka pak dit qe kam mbushur 18 vite kam Prinderit dhe nje vlla 13 vjeq esht pika ime e dobet nje dit Nenes time ju lajmerua nje semundje Shum e rende ajo u be shum keq pas shum kuntrollave perfundoj ne spital mu me desh dhe shkollen ta nderpritja sepse qendroja ter naten dhe diten me te sepse kishte nevoj qe dikush te kujdeset per te dhe une isha thujse e vetmja.Babi punonte vella i vogel e vetmja tezja ime qe me ndrronte naj dit sepse dhe ajo kishte femit e vegjel Mjeku i cili e pranoj nenen time me thoshten se ti je e re dhe nuk mund te kujdesesh e vetme dhe me shikonte me nje pelqim nje dit me tha. Te lutem thirr babi sepse me duhet te bisedoj me te e njeva se po ndodh diqka dhe insistova te ma thonte mu dhe jo babit tim ai me tha ti je e re dhe nuk mund te bisedoj me ty pas shum insistemve pranoj me ftoj ne zyren e ti dhe me tha nga rezultati i fundit nena jote nuk esht as pak mir dhe se ti nuk mund te qendrosh naten me te aty fillova te qaj me nxi me qetsoj ti thua se nena ime po vd.es nuk e thash ket por gjithqa mund te pritet. Me tha ai Dita dites une po shkatrrohesha shum nje dit deri sa po e shikonte Nene time erdhi tezja ime qe une te pushoja dhe ajo te kujdesej per te deri sa po dilja nga spitali doli dhe ai dhe me tha te dergoj une ne shtepi pa mendjar fare hypa ne vetur me propozoi te pim kafe bashk dhe une pranova Ai me tha me gjith hallin qe ke je shum e bukur dhe dot bej te pamundren qe ti mos qajsh me Me tha se i pelqej nga dita par dhe menxi pret te vi ne pun te jet me afer meje e di se nuk esht koha por une jam i dashuruar shum dhe mund ta quaj ket dashuri ne shikim te par me tregoj se esht 39 vjeqar dhe se ka qen i fejuar por qe nuk ika ec pas disa takimev u dashurova dhe une ne te ishte lidhja ime e par nuk mendoja as gje vetm se me te harroja shum halle qe kisha nena ime doli nga spitali jo se ishte mir por qe nuk kishin me qe ti benin pas disa mujave dashuri perfundova me te dashurin ne hotel Ai me tha nese nuk don ti nuk kam per te prekur perse tja fali virgjerin dikujt qe nuk e du ai filloi te qesh dhe me tha ti dot jesh e imje ske per tu ken e as kujt tjeter dhe mbas disa jave kuptoj se jam shtatezen o Zot vdiqa qajta me te madhe sepse prinderit e mi nuk e dishin se une jam ne lidhje dhe kisha frik dhe tu a thoja kishim shum vite diferenc por qe une ndjesha princes me te me plotsonte gjithqka kujdesej mir per mua por une isha ajo gjelozja qe shpesh debatoja me te nje dit dola me pa qe nuk jam mir me tha te lutem jeta ime me trego se qfar ke nuk mundem te shof neket gjendje nese je per doktor e ke ktu dhe filloi te qesh thash une jam shtatzan qfar bertiti ai dhe u gezua teper dhe me tha jam njeriu me i lumter ne bot dhe dua te kem nje vajze te bukure si mamaj saj Me dergoj dhe ne shtepi te Une i genjeja prinderit se jam te shoqet dhe qdo her qe nisej per pun i thoshte mamit vet mam kujdesu per gruan tim esht amaneti im i fundit ajo esht shum e re dhe e kam rritur une ate sepse ne ishim ne lidhje nga mosha 15 vjeq i tregova prinderve te mi se e dua dhe nuk marr tjjj ata u qmenden esht babi yt me thoshte babi Une ja ktheva dhe pot ma bish ktu nje 20 vjeqar une se dua e dua ate dhe ate do e marr dhe sikur gjithqka te shkatrrohet une jam e ti jam dhe shtatzan babi im caktoi termin te ma nxirrte femin une e kuptova Dhe ika te burri im sot jam shum e lumtur me te po presim bebin ton me shum dashuri familja ime ikan nderpre thitha kontakte me mua merzitem shum por jam e lumtur e dua dhe nuk e mendojnjeten pa te.

';