Saher qe e shoh me behet trupi akull,ne nuk e genjenim njeri tjetrin asnjeher por ishim te detyruar te... | Histori Të Jetës

Saher qe e shoh me behet trupi akull,ne nuk e genjenim njeri tjetrin asnjeher por ishim te detyruar te…

Saher qe e shoh me behet trupi akull,ne nuk e genjenim njeri tjetrin asnjeher por ishim te detyruar te…-Pershendetje histori te jetes dua te mbes anonime ju lutem.. Jam 20 vjeqe… Histori ime filloi qysh para 3 vitev kisha filluar te bisedoj me ni djal , ai ishte shum i sjellshem , i mir , ishte shum i lezetshem edhe pse flisim sndjeja asgje per te por gjithmon kisha deshir te flas dhe saher qe e shihja e ndjeja veten shum mir , pasi bisedonin ai me thoshte se me pelqente dhe me koh filluam te takoheshim filloja te kisha dhe un ndjenja per te , ai me beri per vete dhe u dashuruam shum tek njeri tjetri. Mbasi mbarova shkollen e mesme pasi smunda ta vazhdoja fakultetin vendosem te bashkoheshim te krijojm nje jet bashk , vendosim ti tregojm familjarve tan … por ndodhi diqka e paprituar fjamiljaret tan e kundershtuan lidhjen ton per arsye se thonin ne kemi lidhje farefisnore edhe pse skemi qen asnjeher tek njeri tjetri kshtu kishte mbetur nga te paret tan pasi tek ne i shikojn shum kto lloj gjerash ,sdinim qfar te benim si te vepronim na u dok si me na ra bota permbi ,endrrat tona u shuan apo su ndezen asniher sdi si ta quaj , sdinim si te largoheshim nga njeri tjetri , ne nuk e genjenim njeri tjetrin asnjeher kuptoheshim shum mir mes vete por prap se prap ishim te detyrar pasi askush se perkrahte lidhjen ton , skishim qfar te benim u detyruam te largoheshim nga njeri tjetri por ishte shum e kot qendronim per nje koh shum te shkurter larg njeri tjetrit dhe vazhdonim aty ku e lam provuam shum gjera qe ta mernim inati njeri tjtr por nuk ndodhej mbanim inati nje dit ose dy dhe prap flisnim u munda te me largoj me thoshte ta vazhdoj jeten time pasi do ishte per te me leht te me harronte por nuk mundesha , smundesha te isha larg tij smund te fus nje njeri tjtr ne jeten time kam refuzur shum oferta , skam fuqi te dua dike tjtr , Mungesa e tij po me lendu ska nat qe syt e mi sqaj me djeg fityra nga lotet ndjej dhimbje ne shpirt qdo sekond mendoj per te qdo her interesohem per te , sa them se do vazhdoj jeten time por esht e pamundur smund ta harroj aj esht gjith jeta ime esht qellimi im per jet saher qe e shoh me behet trupi akull sme bejn kembet ta vazhdoj rrugen zemra fillon te maltretu dhe smund te largoj shikim nga ai , Edhe pse ska gjasa ene si kam humbur te gjitha shpresat ene vazhdoj te shpresoj se nje dit Allahu do te na bashkoj , thon se dashuri duhet te presesh por dashuria i bashkon njerzit nuk i ndan , ai esht gjeja me e bukur qe me ka ndodhur ndonjeher ne jeten time tek ai gjeta rrugen e drejt fillova me shum ti perkushtohem fes ta Adhuroj vetem Allahun dhe te dashuroj per hir te tij kerkoj mendimin tuaj a te largohem nga ai apo te vazhdoj te shpresoj se nje dit do te ndodh ndonje mrekulli …