fbpx

Sa her jam mbet shtatzane, kunata me thoshte heke se spo t’vyn kurgjo, Vjehrra ka qit genjeshtra se e kam perzen…


Sa her jam mbet shtatzane, kunata me thoshte heke se spo t’vyn kurgjo, Vjehrra ka qit genjeshtra se e kam perzen… – Përshëndetje ,ju lutem te jem anonim,deshta te ndaj me ju dhe un nje histori timen ,jam e martuar qe 15 vite kam tre fmi elhamdulilah,burri im sillet shum mir me mu,por problemi eshte tek nëna dhe tek motrat e tij ,gjithom jon sill keq me mu ,po du mi ra pak si shkurtimisht se me nis me tregu qka kom perjetu prej tynev zgjatet shum ,vetem them se gjithmon kan kqyr mem shtyp mem poshtersu mem perul ,me kan than qe ti ke ardh te burri tash je rob sduhete dal kerkah edhe pse burri shpesh me merrke me qitke ne qytet kur u kthejsha shpija u kallke prej zhurme ,saher kim mbet shtatezen kunata me ka thene shko aborto ,por edhe pse isha ne muajin e nante me kan malltretu gjithmon ,por prej burrit skam pas asnjeher konfikt por vetem qe eshe i urt edhee ato e sdon me i prish kontaktet as me mu e as me ato ,thot duro se skam qka ju baj ,nje dit vjerra shkoj tevqika vet me ndejt per qejf ka nejt nja dy net veq kur ka cingrru telefoni e ka thirr burrin tem ne tel dmth motra vet e i ka than o vella nana o shum smut qysh spot intereson ty per nan tande veq kqyrin konflikte me bo ,ai i than oj moter nana per qejf ka ardh ke nejt se kom dit we o smut me kan skmut vjen ne shpi ,kur m von ka ardh burri i saj dmth dhandri ka ky mrena i nervozum e kom lut per qaj a diqka nese don tha jo asgje sdu prej teje un pa dit sen , ka fillu burrit tu i than gjithqka ,gruja jote ta ka qit namen prej shpis ,gru gjan e nan jo ,a mr besoni me zot qe un asgje skom dit ,edhe fillova ti tregoj qe ajo ka shku per qejf ke nejt dhe nuk edhte e drejt e imja ta nadaloj te mos shkon te qika e vet , e per qe u smuh ajo atje un nuk kam faj ,por nuk me la me fol ,tha ti mshele se un menty skom pun po me ket erifin ,por smujta me u pebajt prap kur i ndegjojsha qe nuk eshe e drejt kjo , dhe une prap me te mir i thash ,nese sme degjon ateher ske qka vjen me kper kete pun ,nfashe me ardh per qejf hakde por per kete pun ske nevij se ka kush meret me keto probleme se shiqyr e ka djalin e vet ,ai u qu dhe shkoj tha ti me perzune por un nuk e pata ate qellim ,dul nga dera por burri gati me maltretui ne te moment pse i thae ashtu ,me detyrij ta thirri ne tel dhe ti them kthehu por ai me tha kurr ma fytyren nuk du ta shoh dhe mos me thirr ne tel ,i kom tregu familjes per kete gje ,familja ime me kan kurr ma mos shko aty me ndejt ,tash pom me thon keto motrat e bilurrit keto tjerat e vjerra duhet me shku a do mu leqit ,bile per nja perhajr a per naj te pame ,mos ke shku keto prap idhnohen thin as ja ma svina si mos te shkojsh ti ma te motra jon ,ju lutem me tergoni qfar mendimi keni ju ati mbyll syt e te shkoj e ti harroj ato sene apo jo ,ju falemindeti te gjith komentuesit

';