Runa Zot neve femrave,jemi sherbetore te shtratit dhe te puneve,gjithkush bon hajgare me neve... | Histori Të Jetës

Runa Zot neve femrave,jemi sherbetore te shtratit dhe te puneve,gjithkush bon hajgare me neve…

Runa Zot neve femrave,jemi sherbetore te shtratit dhe te puneve,gjithkush bon hajgare me neve…-Mirmrama, anonim historia ime asht krej e fundosne fal ni idiotit qe hyri ne jeten tem.Une jetoj jasht ks me vajzen time, ish burri jeton ks sepse kryet e ka te smut, lypke pare i qojsha shkojke neper muzik, shkojke ne diskotek te kallashi, edhe e nxuna me njeren valltare aty ku punon kallashi ky tu shkrue e te shku te shpija saj, aty murr gjithqka fun, por aij kajke me fal sasht ashtu qysh po mendon e kam shoqe bla bla veq rrejke , ja fala u banen tash 2 vite aij prap sjeton me neve kur shkova me vizitu atij ja nxuna esms tu shkrue me ni grue qe asht e moshune edhe qika vet ka fmij, e kam lexue krejt qka ka shkrue skam mujt besue, edhe a dini qka me tha ti je zero ngat ksaj ,e kish qerru Zoti krejt, ok i hypa kerrit me u kthye per ch tu ardh kam bae ndeshje kam vozit aq shpejt saqe deshta me u zhduk prej ksaj jetes vetem mos me pae ket berllog , se smujsha me besue qka po ndodh me mue edhe ne at moment veq mendojsha per vajzen teme se qka kish bae vet, baba mas kur.vave e nanen e mb.ytme, tash 1 jav skam kontakt te familjes me perkrahin mu ndae se e kan marr vesh qfar laperi asht, u lodha ma prej ktij njerit qe 6 vjet tu punu tu e kqyr qiken vet tu pagu gjithqka edhe ma ne fun qeshtu me ma bae, une nuk ndjej kurgja ma per ket person thjesht e urrej aq shum saqe e mallkoj diten kur e kam njoft ne Zürich.Ky ka pas probleme me shtet masi kam met shtatzan me ka tregue se duet me lshue ch, e kam provue qe 6 vjet kurr smujta me ja bae letrat, por i them zotit flm qe sja ke ber letrat se ni laper se meriton, tash ne te jeton jeten e vet me gra te huja, deshta me ju than per krejt vajzat ose djemt nese nihere partnerin e juj e zeni tu tradhtue kurr mos i jep shanc se aij asht i msuet me tradhtu.. jam aq keq saqe them mos te ishte vajza sen skisha dasht vetem te vdes .Ma ka thy zemren nshum pjes runa Zot neve femrave se ne tulifar vendi po bijna gjithkush po bon hajggare me neve.Sa e merzitshme osht ne kulturen ton te jesh femer se gjithmon je e shkelur edhe rrall jon ata burra qe te dojn dhe respektojn ashtu siq duhet ni femer. Ktu krejt e kqyrin femren si sherbetore e shtratit dhe me ti kry punt e shtepis.Une do ja dal diqysh se i bona edhe do pervoja jo tmira po prap kam me qen ne marak per vajzen tem a thu do te ket fatin tem apo qfar do te ndodh me to.Zotit i kofshim fal se ai e drejton gjdo sen po do njerz posht qe jon e po i shkaterrojn grat e tyre me pik te kastit atynev ju ktheft shum fish ne te keqe inshallah edhe ka me ju kthy pa dyshim se nuk duron trupi tortura dhe maltretime gjith jeten prej ni pisi qe nuk din me vlersu grun.