Punet e mija vjeherres nuk ju dokshin te mira,burri me ruante tek dera e punes... | Histori Të Jetës

Punet e mija vjeherres nuk ju dokshin te mira,burri me ruante tek dera e punes…

Punet e mija vjeherres nuk ju dokshin te mira,burri me ruante tek dera e punes…-Kom qen e Martuar jam nda per shkak te malltretimeve pare se mu ba dasma se skom nejt as ni muj e fejume me msit ka qen kjo martes filluan te me pritshin me Te keq mirpo mendoja se do Te ndryshonte azgje Su be me deshiren time teshat nuk ishin te mijat krejt qka I kishin marr neper zebepe dhomen dola per me ble mirpo kunates nuk i kishte pelqyer edhe ma kishte ndrruar pa dijenin time daten e dasmes ma ka shty qdo gje benin kunder meje nena e ti babai edhe Motra u martova 30€ vetem per flizur as kuror sme kishin prur mirpo un i bleva me Para Te hallave Te mija u martova u kry edhe kjo dit, dita e marteses qdo gje qe beja u doke gabim un nuk gucoja.Te perdorja domosdos e kiselin laja banojn me sod. Nuk I pelqente aspak vjerres qdo gje qe beja nuk I vike Mir Kisha per me dal me burr fillonin poterat na duhet Te vetemi Jo burri.Un u ftoha dhe doja te shkoja te mjeki dy automobila kishin ne oborr mirpo nuk na jipshin as Te holla migja I burrit gjith na dilke kra.Nuk mundemi Te jetonim ne nje shtepi Ku ma shum kom derdh lot se sa buk qe kom hang.Dhe vendosem Te dalim me qira Fill an poterat shloje grun martohesh apet Prej nervozes e stresit mu paraqiten gjendrrat teroude Ku tri dit kom nejt ne dhom as we ka ardh kush me ma qel deren pos qika e migjes burritDhe ka ardh babi me mamin e me motren mem pa dhe vjerri im I ka than shka ka lyp ne ardh ky ktu Qdo dit e potera qdo dit e me keq situataDhe u dajtem dolem me qera babi im pagoi qiran e par se skishem pare un isha pa pun ky punojke ka ni dit Vendsi Te ma shiste dukatinDhe e beri3jav shum Mir kemi qen sa ky nuk shkoj Te Familja vet.Mas tri jave filluan problemet nuk shkojke pun genjejke qe esht I semur.Ni dit shkojke dy tri joUn gjeta nje vend pune.U qojsha bejsha punet maroja buke. Se vike prej pune ne 6:30 qe ta kishte gatiMirpo nuk I mjaftonte.Punoja 9or prej 11:45 deri ne Oren 21:00Filloi Te me percjellteMe ruante Te dera e punes filluam Te grindeshim pa nderprerMirpo Familja e ti e sidomos nena e ti gjithmon I fliste.Nuk lihet nana per nje gruaE lloj lloj fjaleEdhe pse gjith I kom than shko.Dy her shefi I punes me tha qe nuk ban me Te rujt Te dera se kom edhe shum puntore tjeraI tregoja por nuk kuptonteAt dit qe Kisha per me Marr rrogen Kisha rast vdekje Kisha gjyshin per ta vorrosur dhe djalin e migjes gjyshitPo at dit me largoi nga puna per shkak qe Ai vinte bente roj Te dera shitoresTe gjitha Te hollat ja jthash per ta paguar qiran e shpenzimet tjeraPerfundoi edhe e pamja gjyshitU ktheva ne shtepiProbleme pa ndalDoi Te shkonte Te dajt e vet per Te punuar edbe dajt e vet I qiten kusht o kthev ne greme a sa Te jesh me qet gru na ste marremFilluan problemet me Te mdhaNuk mujsha as me Motra me fol se menojke we me naj kanTe tetja vet me qoi dhe as gjys ore erdhi aty tu kujtu qe un sjam aty e kom dalQaq logjik Te dobtEdhe Te prindrit me qoi ni dit shkova.Kur mas ni ore e gjys erdh me bicikell.Tu kujtu qe un sham aty.Edhe I kom than shka lype me ardh qu hec ti a he tu menu qe Baba jarana em bje a.Edhe ka hec I ka qu babit sms/Qika jote em perzuni se un kesh tu nejtGrindja pa nevojDhe erdh tej Te ndarjaI ka palu teshat ket kufer I ka pas.Mirpo mas ndarjes ka fillu tu fol e tu ngjit fjal nuk ja vlen me hup veti. Shum ma Mir o ma heret se kur Te bahet shum von un ala 22 vjeqare jom