Qfar te keqe ju bera ty dhe familjes tende qe ma kthyet shpinen,Zoti mos u dhasht me femije ne fisin tuaj ashtu si neve na... | Histori Të Jetës

Qfar te keqe ju bera ty dhe familjes tende qe ma kthyet shpinen,Zoti mos u dhasht me femije ne fisin tuaj ashtu si neve na…

Qfar te keqe ju bera ty dhe familjes tende qe ma kthyet shpinen,Zoti mos u dhasht me femije ne fisin tuaj ashtu si neve na…-Ju pershendes Te gjithve dua te shkruaj vuajtjet e mia qe po me djegin brenda meje tash e 3 vite Leter ty qe me perbuze mua dhe femiun tend Ishe ti aj qe insistove deri sa une te lejova te hysh ne jeten time u shtire engjell deri sa fitove zemren time te respektova si burr edhe pse se meritove kurr u bera e verber para te gjitha te kqiave qe mi solle Ah Zoti mos ti falt pse me morre ne qaf mua dhe nje engjell ende pa dalur ne kete bote e bere jetim A Quhesh njeri ti pse ti edhe familja jote Zoti u denoft me lat ne gjysme te rruges kur une kisha nevoje per juve A keni Zot ju apo ju ka lendur Zoti e tani snjifni As Zotin cfar te keqe ju bera qe padrejtsisht ma kthyet shpinen me lat ne mes ures se thyer e Zoti te verber u lasht o Zot ti edin me se miri dhimbjen time o Zot ti edin se kush me doli ne krah kur ata me braktisen pa asnje arsye se gjeti aj tjeter e kend ta doj djali i saj thoshte nena e ti ajo eshte re per mua o Zot a sme numruan Kullin tend edhe mua e femiun ton o Zot tash e 3 vite sa i kam duruar une mos i duro me ti por denoji sikur nuk ju mjaftuan dhimbjet qe ma ben jeten hi e pluhur prap vazhdojn qe permes Shpirtziut te tyre me dergojn ofendime e me bejn keq pa asnje arsye o Zot me paguaj te lutem o Zot ty ti lash e doti le te gjitha ne doren tende per ti denuar qfar me ben o njerez pa njerezi nese une jam e huaj per ju pse fmiu gjaku juaj u be i huaj more Zoti u denoft a umaltretuet femiu engjelli dhurata e Zotit e kurr Zoti mos u dhasht me femije ne fisin tuaj ashtu si neve na perbuzet e na lat ne mes ures se thyer Zoti ua ktheft o nejerez pa dinjjitet edhe Qeni eshte baba por edo te voglin e ti e ju ia mendoni te keqen Zotit ia kam len aj ua ktheft edi se e lexoni shumica e familjareve te ti e ndoshta edini se une po u mallkoj e ka filluar te ju zen mallkimi yne i drejtohem asaj familje te pa njerezi qe me thonin se per cdo vit do ta martojmi me dasem djalin ton a ty kurr ste kemi dashur nese keni menduar dasma te beni Zoti ne tragjedi ua ktheft se per mua skeni menduar kurr se si ndihem saher fmiu im therret baba e nuk i pergjigjet para Zotit mos mundt te jep Xhevap kurr Hallall mos u qoft Zoti me shekuj denimet mos ua ndalt qofsha femra e fundit qe perjetoj keto dhimbje kurse ne Familjen e juaj kurr Zoti drit mos ndezt Kur nje dit te ju godasin mallkimet tona a thua qfar pergjigje do te jepni apo do te me vij koha mua te bej dasem e te festoj kur Zoti te me paguaj qfar me bet edhe pota dij qe sdo te mundeni te ikni nga kjo bote pa ua dhen Hallallin kurr Hallall nuk ua bej ferri qoft vendbanimi juaj ne dy Botet me keni lendur per se gjalli padrejtesisht prandaj lutem qe kurr dielli mos te rrezoj per ju Zot ty te pres te marresh hak per mua ju pershendes flm per mundesin per tu shprehur