Qe 5 vite jam duke e pritur edhe pse ai esht i fejuar,Po me doket qe sme kishte dashur kurr sepse… – Histori Të Jetës

Qe 5 vite jam duke e pritur edhe pse ai esht i fejuar,Po me doket qe sme kishte dashur kurr sepse…

Qe 5 vite jam duke e pritur edhe pse ai esht i fejuar,Po me doket qe sme kishte dashur kurr sepse…-Pershendetje anonim ju lutem,do ta tregoj dhe un historin time , jam nje vajz 22 vjeqare ne moshen te re takova nje djal ku e deshta pa e njohur ende se kush esht un kisha 17 vjet kurse aj 18 u takuam dhe filluam lidhjen tond qe ne at mosh fillova ta doja shum me shum se gjithqka nket bot edhe pse ishte shum larg nga un dhe takoheshim shum rrall por dashuria ime per te vetem rritej gjdo dit e me shum ..keshtu kaluam disa muaj bashk aji kerkoi te me takonte si gjdo her u takuam por mbas atij takimi ne u ndam aj nuk me tregoi asgje at dit vetem iki thjesht ashtu pa me then asgje nuk pergjigjej ntelefonatat e mia ishe zhdukur nga jeta ime pa asnje fjal vuajta shum se si me la ashtu kaluan 3 vite dhe un ende nuk mundja ta harroja kur mbas atyre vitev aj u kthey perseri duke me kerkuar falje un e fala ngase e doja vetem at filluam prap lidhjen aty ku e lam takoheshim perseri si ne ditiet ne fillim ndodhi gjithqka un u bera e tija e doja edhe me shum dhe vendosem ti tregonim prinderve tan familja ime pranoi por aj me tha se familja e tij nuk do arsyeja ishte se isha shum larg dhe prap me la me ket arsyetim …por unnuk u dorzova kurr e dija se prap do vinte prita 1 vit u kthye prap duke me then se nuk mundete te me harronte dhe ishte pernduar perseri se si me kishte len kur un bera gjithqka per te dhe dhash gjithqka timen por prap un e fala e doja qmendurisht dhe fakti qe kisha ber gjithqka me te nuk munda te mos e falja por njejt prap takoheshim dhe iku persei tash mbasi kaloi 1 vit aj u kthye duke me then se kesaj here nuk do te le kurr dhe se do bej gjithqka per ty dhe perseri ma morri mendejn se kesaj here vertet nuk do me le un i besova dhe e fala dola me te e takova kisha ndjenjat e njeta si ne diten e par e doja ashtu njejt por ai jo ai kurr nuk me kishte dashur erdha ne shtepi dhe aj nuk bisedonte me mua kur i shkrova n fb tij me tha qe ishte e fejuara e tij nuk besova mendova qe po me genjen vetem per te me larguar deshta nga aj qe ta degjoj e thirra ntel dhe mu paraqit ne fund me tha qe esht feju .. ne at moment e gjith bota mu permbys mbi kok kaluan plot 5 vite duke e pritur se nje dit ajo te ndodh por jo e kuptova qe mori fund gjithqka ..me thoshte se familja e ka feju pa e vet qe ska dasht , qe mka dasht mu e e ka marr malli ..por me nuk i besova po edhe sikur ti besoja nuk ndryshonte asgje … kom dhimbje teper t madhe nuk po muj me jetu me ket vujtje qe ekom ..Aj i fejuar dhe un duke pritur plot 5 vite …