Qe 15 vite vuaj shume nga vjehrra ime, Qkado qe veshi ma ben bajat dhe me quan kofe... | Histori Të Jetës

Qe 15 vite vuaj shume nga vjehrra ime, Qkado qe veshi ma ben bajat dhe me quan kofe…

Qe 15 vite vuaj shume nga vjehrra ime, Qkado qe veshi ma ben bajat dhe me quan kofe… – Enderuara redaksi dua te shpreh mllefin qe me ka kaplura dhimbejen qe ndjej ne shpirt dhe ne gjith trupin tim jam nje gru 29 vjeqar kam 3 femi jetoj me burrin dhe vjeherrin jem ne Ks vjerra ime as nje her nuk esht shjell mir siq duhet te sillet nje grua me nje nusa qe sapo ka ardh ne shtepin e tyre ne fillimin e marteses une nuk kam hy shum muhabet me vjerri sepse isha nuse e re dhe nuk dojsha mi fut hundet ne problemet e tyre mirpo nese kam thon nje fjal vjerra qdo her ma ka lon bajt dhe mka ngacmu me fjal pas ni kohe erdh kunati ai jeton jasht Aj mpa per her te par dhe aj njet si nana vet gjelozojke teper Kaloj disi ajo kohe kushtet ikishim katastrof menxi qe ja dilnim te gopshmi me buk shtepija vjeter qe them shlir ne diten e sotiti nuk besoj qe nje vajz do pranonte te jetonte ne at gjendje as ujin mrena se kem pa po kam mar burrin me dashuri dhe nuk mka pengu gjendja finaciare kaloj kauan disa vite dhe ngela shtat zan ne femijen e par vjerrija iken te djali ne zvicerr mu me dash me linde me prerje cezariane para lindjes kalova nje muja ne spital vjerrija mi as nje her nuk mkan thirr tel qe tme pysin si jam isha e re kisha dhimbje nuk dija nese jam per lindje apo kam koh ende shkova te mjeku ai me dha udhzues per spital dhimbjet me pushuan por nuk me lejoni te vjia ne shtepi kishin frik se do lindja rruges 5 dit kam qendru me dhembje te tmerrshme linda vjazen vjerra ime at dit me mori ne telefon me pyti per vajzene dhe as gje per mua une qendrova dhe nje jav ne spital qdo dit qaja qe te bej me femin si ta laj si ta ushqeja Si ta veshja kisha frike nena ime qendroj nje 1 por nuk pat munsi te rrite me shum kisha babin e semur Kushtet ikisha katastrof dhe vc kisha jasht kisha dhimbje kalova disi me ndimen e zotiti mora veten di si kur me beri vajza 1 vit e ca muaj vjerra ime erdhi nga zvicrra filloj perseri me te vetat Pas 2 vitve linda vajze serisht por nga spitai ika direkt te nena ime deri sa. Mora veten Ne shtepin e burrit qdo her zhurem dhe fmija fillun me mar trauma nese fliste dikush me ze te lart kta u dridheshin te dilja veq me burr skisha ku te shkoj nuk kisha munsi tash jon bo 15 vite jets ime nuk ka ndryshu as gje perposh nje shtepije te re qe ushton nga zurma dhe zullumi tyre. Fmija mu kan adaptu nket mes flasin me ze te larte bertasin jan msu me jon rrit qesi rrethi t keq vjerra esht smur me heret une e kam kshyr ikam dhen me hanger e kam lar fal zoti esht mir tani dhe perseri ka fillu me ato te veta une rri ne kem ter diten gatuaj fshi laj te gjitha ikry vet ajo sprek sen vete kur t vi kunati me gru kjo qohet kinse po punoj dhe sle gje paju then per mua thjesht jam merzit nga kto vuajtje jam kam nevoj te. Shkoj diku larg nga te gjith Te qetesome nje her Fal dhe 5 kohe namaz lutem gjdo dit gjdo nat tham se dhe zoti me ka harruar dua vdekjen por as ate se arri dote gjdo qe qe vesh me kundershton me thot ti je si kof large une e di se nuk jam perkundrazi jam shum e bukur jam e drejt dhe punoj drejt para tjerve nuk e dua as kend per interes me dhem koka kur me thoj une ta kam maru shtepin dhe ti kam ber te gjitha qme duhen mu ato gjera kur nuk jam e qet paraqitem si e lumtur por ne brendesi jam e vdekur Te ndahem nuk mundem ti praktis femijet te vazhdoj ne ket gjendje kam frik se kur ti kaloj 50 vite do jes met meta psiqika kam shum gjera per ti then por nuk mundem sepse ndjej dhembje