Kur e mora vesh se kush ishte ajo ne te kaluaren bote mu shkaterrua dhe u bera... | Histori Të Jetës

Kur e mora vesh se kush ishte ajo ne te kaluaren bote mu shkaterrua dhe u bera…

Kur e mora vesh se kush ishte ajo ne te kaluaren bote mu shkaterrua dhe u bera… – Pershendetje histori te jetes deshta ta postoj edhe une nje histori time te shkurt . Jam nje djal rreth te 30 ne jet ka pas batica eshe zbatica gjithon kam ber mir gjithmon ma kan kthy me keq me tradhti por prap kam vazhdu,qdo her kam qendru ne kemb kam vazhdu jeten perpa shum tradhti,shum kurthe mas shpine po ashtu nje aksident i montuar me qellim veq te me lendojn po asnjeher nuk ja arriten qellimet .kto nuk mi ka ber dashnuria kto mi kan ber njerzt qe ju kam ber mir njertz ma kan kthy me keq .Qdoher vazhdoja jeten edhe me i fort deri Sa ne jeten time erdh nje femer e buker e but e lezetshme e pafajshme ,ashtu u sillke por qe dul nuk kish qen ashtu. Aq shpejt ma rembej zemern aq shpejt fitoj besimin te une po thojke e bardha esht e zez do ti besoja.vazhduam diseda ku 24 or kalojshin si 24 minuta vazhdum u takum Thash kjo ka me qen gruja ime ka me qen Nena fmimeve te mi. I propozova qe takimin e par te njoftona me te dhe familje e saj,ashtu dhe bem ipropozova fejes pas ca muje e bem edhe fejesen.ajo nuk ishke veq e fejun jem po ishke gjithqka per mu deri sa dal ka dal fillun ti dalin genjeshtrat ne shesh ,per shum muj nuk e kisha prek me dor se kerkoj nga une deri diten e darsmes e respektova vendimin e saj me shum qef por edhe ajo kish qen genjeshter ,skish qen e virgjer.e kuptova qe ka genjy Qfar te beja sa me shum qe mundojsha me largu aq ma shum e doja,e fal edhe pse nuk e kerkoj pej meje e fal edhe pse kur nuk me tha te faleminderit, eja i thash ta jetojm nje jet pej fillimit ti harrojm qdo gje .ashtu dhe beri po tash ke ma shkurt as 4 muj prpa e vazhdojn me vjetren iku pa e kthy koken mbrapa.Pas shum shtresi fitofa smundjen e kancerit fillova te pi.edhe pse kisha 7 muj qe isha ndar prap nuk e tradhtoja deri sa nje nat isha i shkatruar kisha pir dhe kisha njoft nje vajz qe sot mban femjen tim ne bark pres qe te bahem baba. Jeta jem ktu u shkatru plotsisht mori fund Edhe pse i ri ne mosh Po vin do njezr edhe pse ben gjithqka per ta edhe pse mundohesh shum per ta ata kan veq ni qellim me shkatru qdo sen qe ju del perpara .ket jav qe kaloj vendosem me femren qe mban femijen tim ne mark te shkojm ne qytetin e ish te fejuares ,per 1 jav rresht e kam takuar qdo dit nga larg por me erdh keq per te ne qfar gjendje e kish pru veten kish met ni femer e rrugve tu ba jet rruges pas gjith kqiav prap ndjejta keqe ardhje .e kum zgat pak po e keqja sgat shum .Kaloni Mir