fbpx

Prinderit nuk po me lejojne te martohem me turkun, eshte i bukur, eshte musliman dhe shum i mire per...

Prinderit nuk po me lejojne te martohem me turkun, eshte i bukur, eshte musliman dhe shum i mire per…


Prinderit nuk po me lejojne te martohem me turkun, eshte i bukur, eshte musliman dhe shum i mire per… Pershendetje te dashur lexues falmderit nga zemra te gjith juve qe keni shpreher mendimet e jve ne rrefmin tim me keni ber vertet te ndjehem mir jam ajo vajza qe jetoj me dy prinderit e mi ata jan gjithqka per mu jon jeta ime une fal tyre arrita te jem kjo qe jam sot dhe vazhdoj dhe me tutje deri sa te arri qellimin tim ne vendin ku specjalizoj une ka shum specjalizues dhe nder ta esht dhe nje djal qe ka vite qe me ndjek nuk kam shkruar at dit per te se as nje her nuk ikam dhen rast jo vetm ati por as kujt tjeter deri para disa diteve qe me luti te ndalem se paku 5 min dhe une per ta hekur nga vetja thash ok por vetm 5 min ke thuj qke per te then me fol te verteten nuk mu duk djal i keq perkundrazi ishte nje djal shum i zgjuar dhe ai njet si une ndjekte specjalizimin ne beograt me tregoj se jetonte me prinderit e ti dhe se ishin 9 vllezer dhe kishini vetem nje motert dhe te gjith ishin te shkolluara dhe kishte te ardhura shum te larta ekonomike gje qe mu nuk me interesonte aspak sepse tani dhe une qendroj mjaft mir ket aspet por aj nuk esht shqiptar esht turk por ishte musliman agjeronte ramazan bajram dhe se bente dhe namaz me te komonikoja ne gjuhen serbe se pse as une nuk dija turqisht dhe as aj shqip ti i tregova dhe gjendjen time se une kam prinderit jo me shendet te mir dhe se as nje her nuk doti le vetm jo per ty por as per nje shqiptar mirpo aj me tha se esht ne gjendje te jetoj ne shtepin time ose dot blej shtepi tha dhe prit e tu dot jetojn me ne dot kujdesem per ta sikur per prinderit e mi dhe bente shaka thojte ti e din se jam doktor nejse biseduma dhe ase gje me shum erdha ne shtepi dhe i thash nenes time nene me duket se duaja tu bo kabull une kam gjetur nje djal shum te mir nuk kam asgje me ten veq se kem biseduar nuk kam dasht ase nje her te bej diqka te gabuar pa dijenin e juve sepse i di mir ato qe kem perjetu mirpo aj pom don dhe te them vertetn pom pelqen dhe mu nese ju veni dakort ju prezentoj me te nena dhe babi shum u gezuan nuk esht se me kan kaluar vitet por se ata merkoseshin shum per mu por ne momentin qe i tregova se esht turk dhe jeton ne turqi ata u qmenden sidomos nena ime ajo vetem qan une sa her i them nene te lutem mos ben kshtu une nuk kam ber asgje keq vetm kam biseduar nuk di si tja bej aj nen stop me thot avendose se nuk marr tjeter perveq teje prindrit nuk jan dakord me ket pun mu ka fillu tybe pom pelqen se dhe osht shummm i bukur teper dhe gjith koleget e mija e pelqejn por aj esht dashuru pas meje dhe une nuk mund te bej asegje i kam then lerm mu te qet se une nuk ja prish qefin prindeve te mi jan oksigjeni jem ju lutna me thoni sit ja bej nje nat te mir kaloni anonime