fbpx

Jam tregu shum i lige qe skam mujte me mbrojte nusen time nga nana dhe motrat e mija, ma ka mar çiken dhe u martu me tjetrin e ka qit zoti me shebetore ne shtepi, gruja dhe qika jem ma bani hallall qe kam leju me ju hup...

Jam tregu shum i lige qe skam mujte me mbrojte nusen time nga nana dhe motrat e mija, ma ka mar çiken dhe u martu me tjetrin e ka qit zoti me shebetore ne shtepi, gruja dhe qika jem ma bani hallall qe kam leju me ju hup…


Jam tregu shum i lige qe skam mujte me mbrojte nusen time nga nana dhe motrat e mija, ma ka mar çiken dhe u martu me tjetrin e ka qit zoti me shebetore ne shtepi, gruja dhe qika jem ma bani hallall qe kam leju me ju hup…-Pershendetje te gjithve jam nje djal 25 vjeq qe dua te ndaj me ju historin time te jetes me plot dhimbje e veshtersi qe kish jeta edhe mu me sprovoj uroj qe kush do qe e degjon kete histori te kete nje mesim te jetes qe nuk duhet lejuar askend te hy mes nje qifti ose thene me mire ta mbyllim gojen ndaj tyre se kemi familje . Une deri sa u dashurova isha nje person i eger qe nuk dinte as qe ta vlersonte jeten dhe isha rritur pa dashuri kjo me beri nje person dhe te maltretimshem por gjithqka ndryshoi kur takova dashurine time te jetes qe momentin e pare kujtoj ata sy ate bukuri qe me magjepsi kaluam kohe se bashku fillova te shendrrohesha ne nje njeri tjeter fillova ta dua edhe jeten fillova te di qka eshte dashuria u martuam dhe gjitha kto qdo sekond shkatrrroi familja ime nana vellezrit motra duke me nderhy ne qdo hap qe beja mundohesha ne fillim te mbuloja gjirhqka mbaja mbrenda vetes vetem qe ajo mos te degjonte por aq shum ja nxin jeten grus tem sa gjithmone thom s jom kan burr nana jem qe me kish evlad spo te njifke pavarsisht qka jom munu kit jete per ta o skan lan fjal e sen pa i than e kungjav ja kan kall shpirtin e un ja bojsha le mos fol se nalen edhe nuk jom kan i udhzum fe ja nisa mu fal me ngu ligjerata pash qe mu paskan mshel syt grun e dojsha e dashnin e saj e familjen tem e lejsha me ja nxi jeten qysh bre kurr si dola zot qysh bre na shiptart jena me mentalitet kaq mbrapa sbon se ki thojn gruja a haptazi lajna me ja shkatrru jeten grus Allahu kish ndalu mi hi hak dikujt e le grun qe ki amanet me marr edhe me pru shpi edhe me lan nanen motrat veq prej xhelozis qe eshte ebukur e i din kejt me shkatrru a qysh bre kom leju thom vetit e kto ligjerata pash qa pasna ba un grus tem edhe qa paska mem denu mu zoti qe kom lan me ja kall shpirtin kejt e qishtu ja nisa me menu me marr ni banes si kisha kejt paret se mi kishin hanger familja jem e un shko puno le grun tu e shkatrru familja jem po a din qa ish puna familja qe je rrit ti din pikat e po te shfrytzojshin e nana jem u bojke nersy meje ksniher melaqe kishe pahiri gjith bre u arsytu e un e kom lan me qakaq se qyqan e qishru ni dite mtha jom shtatzan bota jem u ba u knaqem shum se stresi as me met shtatzan se lejke e me do hapa met e ton shtatzanin jom munu per to e kejt senet kom ndihmu po nana jem se lejke rahat i thojsha po kjo sish kan zgjidhja kom lan me hjekk tu i ba gjithqka ajo e lindi po si lindi ja nisi me ju perzi per fmij kur isha un u rujke si dilsha apet njejet deri sa ni dite e kish marr fmijn edhe pas ton atyne paralajmrimeve mu nda mu nda se skesh burr as babb per grun e qiken tem kesh qyqan qe vone i qela syt po ajo so ma jeten tem tash prej merzis madhe jon smu qaq ron kom fitu ni semundje ne gjak qe nese ki stres te sulmon edhe munesh mu paralizu o popull ju lutna nann nann familje qa do qoft veproni qysh ka than Allahu mos lejoni me nderhy kerkush jeten e juv hakun jepnja kejtve edhe nanes familjes ama kur e sheh qe spo ngihet po don me ta prish jeten met nda prej grus veq mos me kan rahat runu se pasojat ishin te rana haku huj ish i ran e une per shkak vujtjeve te saj qe ka hjek aq shume skom tentu me ja shkatrru jeten me lut mu kthy skom pas ftyr hiq se sjom kan burr per to po mas ni kohe ajo u martu se o femen shum e bukur 30 vjet i ka ba veq me pa o yll e kish qit zoti me sherbtore kish jeten qaq te mire qiken e kom me dit me pa kejt si nana vet e qa mka prek mas shumti qe kur ka lind me kete tjetrin emrin qe patem vendos na me ja lan nese lind djal ja kish lan jom tu jetu me shpresen qe po vdes familjen tem smuj me pa ma jetoj vet tash jetoj vet se po dufke me tu kall zemra me marr ni hap a kur ke puna nejta qyqan durova e un smuj smuj me pa ni familje qe mndajti prej grus tu munu nana jem edhe brenda dhomes me na kontrollu tu munu mem pas kontroll ja arriti qellimit po ja arriiti se nuk isha kan burr jena met me kry shum mbrapa andaj luftoni se mu mu ka shkatrru jeta e du edhe pse ajo so ma me mu e du qdo sekond ksaj jete se ajo mu mka ndryshu mka fal dashni mka ba me kan ni person i lumtur po si e hupa e hupa prape veten jom ba njejti person knej semundja jem gruja jem qika jem ma bon hallall pergjithqka qe ju kom leju me ju hup.