Prinderit me nderruan jete, burri me thoshte heke femijen,kam vuajt shume ne kete jete sa qe... | Histori Të Jetës

Prinderit me nderruan jete, burri me thoshte heke femijen,kam vuajt shume ne kete jete sa qe…

Prinderit me nderruan jete, burri me thoshte heke femijen,kam vuajt shume ne kete jete sa qe…-Pershendetje gjithve un nuk them te mbes anonime sepse nuk ndihem keq pse me ka godit jeta aq shum ,sepse jeta te sprovon me gjithqka .Jam nje grua rreth te 40-jetave desha edhe un te shprehem këtu ndoshta perfundimisht me hiqen ato te kshija qe ende I kam ne kry.Babi me vdiq sa isha e fejuar po te njejten kohen sa ishte I smuar me thoshte sa te bej ma mire do te bej darsem po ja qe vdiq un isha me e madhja nga femijet dhe I gjith I thosha te fejuarit tim nuk do te bej darsem kurr ,dhe aj me thoshte po shkoj ne evrop tani ta mar edhe ty ok u pajtova se kisha besim te plot tek ai shkoi dhe 3 vite nuk e pash mbas 3 viteve u kthy nejti 1 muaj por me tha ksaj heret do te mar kshyri nje viz ok u pajtova shkoi nuk beri asgje dhe u kthy mbas nje viti ishte nje njeri perfekt me rrenat e tij , dhe mbeta shtatzan me tha hiqe se skemi kushte u tmerrova si ta hjek me shkoj jeta tu e pritur dhe nuk e hjeka me lindi djali qe I faleminderona Zotit qdo dit qe kam me te shtrejtin ne bot,dhe iki prap por ne momentin qe me tha me ab.ortu e kuptova qe ska kurgjo ma prej tij po vazhdova ta rris djalin tim , ku edhe nje e keqe me goditi ne shpirt mami mu smua nga kanceri po te njeten koh ndegjova se ishte I martuar ne evrop ,tash isha ne hall me veten nuk kisha guxim te ndahem se mu dhimbske mami nuk dojsha te ja shpejtoj deken,po 3 vite sa jetoj I ndejta afer edhe ajo vdiq mbeta krejt e vetme e shkatrruar shpirtnisht .Erdh prap ne pushim dhe nuk I thash qe po ndahem po thash paguaj djalit tend qerdhen se un dua te punoj me ndoj thiken ne fyt kurr tha nuk guxon te punojsh ,ok I thash prejem e mendon qe ta kam friken ma se gjith me ka kercuar po qe dahesh djalin kurr ma nuk mundesh me pa .Dhe e bera at timen hyna ne pun .Asnjeher nuk e kemi pas afer ndonje feste apo per ditlindje te djali ,filloj djali mu rrit kerkesat me te mdha I kishte ,gjith ne thojke pse mami na nuk kemi shtepi pse un nuk e kam dhomen time ,sepse Isha me qira nuk ishte ne gjendje as per ushqim me na qu pare e leje ma me pas shpijen ton.Dhe fillova te mendoj si te dal evrop diku fillova te kursej paret e mia po edhe punojsha ne shtepi ku sdisaher sabahu me ka qel duke punuar se jam rrobaqepse me profesion . Dhe njera qe kishte pas dashnore me thirri ne fb qdo dit kisha probleme prej budallakiat qe I bojke erdh koha erdh ne pushim ,ateher I thash dua te ndahem po kishte ndryshuar komplet ishte ber si njeri I pit , me thoshte pe provojna edhe njeher se mo nuk je le vet I thash jam tut prit qe 15 vjet mo kercnimet e tua nuk kan vler,se nuk te tutem un du te dal te bej djalit nje jet ma te mire .Ti thash si bab kur ke qen per djal tendin per nje ditlindje asnjher as pare nuk I ke qu as kurgjo ,e uli kryt tha un sjam I pajtimit ti me shku evrop I thash nuk me vyn pajtimi jot as kurgjo e jotja ma po erdhe ne pushim po rri per hater te djalit po flejshmi ne dhoma te ndara dhe erdh dita shkoj ,mbasi shkoj un u nisa po tu ju lut Zotit me ndihmo more Zot se po shkoj ne vend te huaj ,besonemi se skam forc ti tregoj detajet dhe perjetimet e mia .Erdha ktu fillim e kam pas shum shtir se nuk e njifsha askend po Zoti me ka ndihmuar dhe asnjeher sme ka ngushtuar jam nje procedur per dokumente djali me shkon shkoll vet shkoj ne kurs thjesht po nina mire qe po mundona me ba diqka per te ardhmen ,se sa u pata lodh psiqikisht duke pritur nuk e di ndoshta kam bo gabim qe.e kom blloku ish burrin sepse para nje muaji thirri djalin ne telefon nuk e kishte thirr dy muj , dhe djali kur ja niti zerin ja filloj te qaj me te madhe ma kputi shpirtin ,aq shum me dhimt ,dhe I thash perderisa nuk I mer pergjigjsi per djalin tan as nuk ke me dit ma ku eshte edhe e kam bllokuar .Ju uroj mbarsi ne familjet tuaja….