Prind e tij i than "Jo s'po na pelqen skoka per ty, kjo sun vjen ne shtepin ton", por Ne duhemi dhe qfar faji... | Histori Të Jetës
Jo s'po na pelqen

Prind e tij i than “Jo s’po na pelqen skoka per ty, kjo sun vjen ne shtepin ton”, por Ne duhemi dhe qfar faji…

Prind e tij i than “Jo s’po na pelqen skoka per ty, kjo sun vjen ne shtepin ton”, por Ne duhemi dhe qfar faji… – Pershendetje lexues te nderum, deshta me nda me juve historine tem qe jom tu e vujt me shpirt e po shpresoj mem jap najkush naj kshill tmir. Jom ni vajz 20 vjeqare edhe jom nlidhje me ni djal shum tmir teper i zoti teper i edukum e i zgjut na jem nlidhje qe 2 vjet edhe mas krejt gjanav tmira qe i kena kalu tash vendosem me ba ni hap ma perpara me vendos per jeten tone vendosem me ba familjarisht e me shpresen qe me jetu ton jeten bashk, ama nmomentin qe mkan pa prind e tij ata i kan than jo meniher spo na pelqen skoka per ty qesi sene tkota edhe tash po ngulin kam jo edhe jo ajo sun vje te na sun hin nshpi ton na se pranojna ata kurr skena me desht skena me respektu sdi spi kuptojna pse edhe jan tu na ba mu ndi teper keq valla…un skom dyshim ndashnin e tij un e di qe mdon edhe une e du teper shum ama ata spo ngojn ne asni mnyr kurqysh hiq aj u ba mu tranu edhe une qeshtu se skish mfa keq se dikush me ti prish andrrat e tua qe i kena kriju me vjet e tash me dal njerzt ma t afert me ti prish kta se kena prit kurr kurr, ata nuk pe kqyrin lumturin e djalit tvet po pe kqyrin hijeshin e trupin tem une kshtu kurr skom ni po edhe ma e keqja e botes nkofsha kur mdon djali pse po na prishni qefin tek e fundit aj ka me fjet me mu jo ata dy edhe i kan than me dal nbanes me ta ama qajo te na kurr me ardh sun shkel nshpi ton, shum keq jemi dyt valla veq ata qe jan kan nlekur ton e din se qka jemi tu kapercy tybe, aj nuk osht qe mun mi lan prind se ska ku shkon ashtu nuk du edhe un skom qef mi nda prind prej evladi ama po du krejt mir mu kan truq edhe knej mu sun pom len se smun me nejt pa mu kena met qe 1 jav tu fol per qet tem tu fol e tu kajt si fmia po ishalla don Zoti naj ka shkru mu kon ton jeten bashk, ky nonstop mshkrun folum njejt qysh kena fol ama nonstop qet tem e kena spodina ku mu kap tjeter kun veq tu u lut mu ba mir mu ba bashk qesi sene, ai i ka hup 8kg per 1 jav hiq asni dit ska hanger buk don me prish edhe vetin, krejt po i thojn leje at qik mos e smuj nanen e baben tan se qika ka sadush po ky spo hek dor prej meje sjem tu dit qka me ba as un sjom qe i thom po ndahum masi spom dojn prind e tu nuk muj mi than hajt po ndahum se e du ma shum se vetin, knej nana vet pi ban presion nonstop e thirr ntel nonstop duhet mi qu foto ku osht se tutet qe po del ky me mu e tutet qe po shkrun me mu nonstop tu i nejt mi kry tu ja kqyr telefonin shum sene tpadrejta jon tu i ba po ishalla Zoti i udhzon, une kurgjo hiq sju kom ba plus apet jom e pajtimit mju fol e mi respektu nmaksimum edhe pse mkan than fjal prej ma tkqijav e mkan ofendu shum po qka me ba kur dashurohesh krejt i perbin nuk i kqyr fjalt e kerkujt veq kqyr qysh mu bo mir e qysh me pas jet tmir me qata qe e don a keni ju naj ide qysh mujna mi kthy na prind e tij ose qka me ba qe ata me pranu se na qeto dit edhe sun jena tu menu shum kthjellt ose a keni naj kshill ju me na dhan ose me na kallxu najsen qe me bo zgjidhje kush u kon vet qeshtu nqesi rasti e qe na din qysh jena tu ndi e qka jem tu hek na dy, faleminderit shum nese gjeni kohe me lexu e me shkru diqka tmire, zoti ju bekofte.