Burri ne prezenc te fmive e prejti kabllin e fshises dhe me sulmoj, vajza ka mbet me pasoja per shkak te... | Histori Të Jetës

Burri ne prezenc te fmive e prejti kabllin e fshises dhe me sulmoj, vajza ka mbet me pasoja per shkak te…

Burri ne prezenc te fmive e prejti kabllin e fshises dhe me sulmoj, vajza ka mbet me pasoja per shkak te… – Pershendetje para se te filloj historin Time Ju lus Mos Me gjykoni Jam nje nene e Kater femive Historia ime fillon para 25 vite ma si u martova para se te martohesha burrin njoftova dhe diten e par qe me pa me tha nese pranon menihere Pot marr nshpi spranova Po ithash veq familjarisht nese do per Mira shkurt u fejum mrena Javes gjat 6muj fejes mir shum kalojshim ma si u Martum fillova me pun e shpis si qdo Nuse Kur dalsha jasht nisha shum zhurm ugrindshin katastrophal Kur hisha mrena e nderpreshin Mas 3mujve martes e kuptova qe sjan familje e qet mirpo kisha pas Mbet shtatzan burri kishte njerk dy vllezer ni moter bab te gjith me donin perveq motra e ti jo saher grindej me burrin Tim mu gjuante mu ne qaf duke me thene fjala ime per vllaun Tim eshte Amin kshtu qe nfillim se besoja mirpo Mas 6 muj shtatzani na ndau per 1 jav burrit i tha perzine se so per ty Ai e degjoi mirpo Mas 1jave prap erdhi me mori ma ma si qe u ktheva kurr sekom dasht motren eti aq shum maltretime filluan nga kunata burri e Linda vajzen 6muj e 2 jav mirpo e derguam Inkubator fal zotit mbijetoi Mas 1 jave lindjes u semura Edhe vet 2muaj nspital perfundova kaloj Edhe kjo shtatzani e dyt Linda djal burri im ishte klyshi i motres vet deri 3nates veq e stinte AJ ardhke mat mir in gjum me rrihte erdhi lufta dolem jasht ks burri mezi e bindi kunati me ik sepse sdonte te largohej nga motra mirpo me shum veshtersi erdhi dolem ne Gjermani fal zotit menova se shpetova nga zullumi mirpo jo prap shtatzan nvajzen e vogel kontrollat te gjinikologia i mbajsha me rregull shkonte gjithqka mir deri ne muajin e 5 Kur ni mengjes burri filloj me fjal shum shum fyese derisa me tha ae Don motren Time aty me plasi ma i thash kurr jo veq mu ka ofru Edhe mkapi per fyti me sulmoj aq shum saqe gati rash per toke Nprezenc fmive e prejti kabllin e fshises rrymes dhe me sulmoj prap aq shum mka djeg saqe as za skisha Edhe fmia ken shoku njeri 4e gjys tjetri 3 vjet Kur shkova Kontrolle mpyti ginikologe kush tka maltretu Sepse kisha blau Flecken gjithandej nga frika i thash tv mka rae Sepse nfillim as gjuhen sedisha kaloj Edhe kjo lindi vajza Mas lindjes fillova pun ma nderpreu Edhe punen Meta prap shtatzan djalin e vogel prap ofendime Sulme rregullisht per 13 vite rresht ekam dhurua Sepse shum frik kam pas nga burri derisa ni nat me tha dil shitu me Pare Edhe mi bje mu me i qu motres ne ks aty ma kam shperthy eju kam Kunder pergjigj Kur u afru mem kap per fyti ekom shty Edhe ikom than ma sduroj ma pertej se mem lendu Ski qka bo Edhe aty per aty kam ndryshue Automattic Sepse Edhe pse erdhem ne Gjermani Kurr as mu as fmive sen ble kurr jo perveq ushqim qysh i marrke paret nga Social menihere me i qu motres mu mka perdor si skllave Tash Kur u bo qika e vogel 5 vjet mjeket ekan dhan Diagnose me tru mrapa kjo ka ardh si pasoj e motres ti qe mka maltretu me kabell gjat shtatzanis qika me fol sfol me ni nin nqaf e paqin kta tmallkum i mallkoj dit e nat qiken e madhe erdhi koha me feju 2 muj para i tregoj tha babi un Po fejohem Apo vje ne ks Po pa motren tane tha Jo se per mu ma e ransishme osht motra sesa Ju e qika i tha ti edin qe motra jote qysh jaka nxi Jeten mamit Po Edhe mu me gjith qik tvet qfar ofendime na ka bo mirpo ky tha un per moter tem e jap Jeten Edhe serdh mirpo fejesa ubo Edhe pa te Tash jeta ime ka ndryshue shum ma kurr sguxon mem mshu mirpo Psiqikisht me lodh mirpo fal zotit fmia Jan rrit Jan shkollu Edhe nkrahasim qfar Trauma juka shkaktu mir Jan te gjith me dojn aq shum Sepse edin krejt Jeten Time mirpo e flm qe mir shum ikom eduku Ju Flm.