fbpx
Prej qe jam ndare nga burri jam shum e lumture, per nje vite kam shetit 8 shtete, i nij tu thon jam bo kurban i femijeve e kjo eshte gjeja me e...

Prej qe jam ndare nga burri jam shum e lumture, per nje vite kam shetit 8 shtete, i nij tu thon jam bo kurban i femijeve e kjo eshte gjeja me e…


Prej qe jam ndare nga burri jam shum e lumture, per nje vite kam shetit 8 shtete, i nij tu thon jam bo kurban i femijeve e kjo eshte gjeja me e…-Pershendetje.Jam nje grua e divorcuare ne moshen 37 vjece , kam dy femije. Jam njeri me e lumture sot, ju theme te gjithe grave shiptare mos duroni sepse ankthi dhe trajtimi jo i mire nga burri jo respkti besimi dashuri qe nuk ka ta dini se jeni te shkatrru vetveten!Ish Burri im me tradhtoj ju kam tregu edhe ata me nje shoqe te perbashket, ta ceki se nuk ishte shiptare sepse ne jetojm jasht…po une automatikish vendosa ja bona plaqka gati dhe e qita bashke prej baneses ish shum keq per dy jave.. mu doke se bota ra mbi koken time ,dhe vendosa te divercohem… per gjat asaj koj para 2 vit e deri sot, un shikoj foto ne telefon se sa udhtoj sa knaqem me femij sa e mirmbaj veten po ju betohem ne zot se kur shikoj foto sa isha me burre askun nuk isha e lumture tregojke ftyra sa e vujtun kisha te gjitha prej ti po respkti per mua dhe dashuri nuk kishte filloj me ofendonte me injoronte veq pse isha ma zoja se ai..kur zbulova gjithcka , ashtu keshtu tha at dite se dot ndahem nga ti tha do boj darsme.. shpresoj se ka bo dasme haha… se une po e jetoje jeten nderi maksimum per nje vite kom arrit me shetite me fmije dikun 8 shtete te ndrysh, dhe secilin trip qe kemi bo kemi kujtime te bukura dhe shum fun.. Punoj shum.., kom kriere te mire,po gjithcka shfrytzoj kat mundem fitoj…Keshtu qe nuk ja vlene mu merzit per nje burre idiot, e vetmi sede qe me vjen keq per fmije se ai as femijt e vete nuk i viziton, po une jam gjendje malet mej shkumde per kta fmijt jan bota ime ,,,, kam shoqeri kam aktivitet te ndryshme po para ketyre femive nuk vjen asgje , jave boj te gjitha deshirat cka kan qefe. Ditelindjet kta i festoj kurr me nje shtete te njejt vetem se kan me thone ku dojne… munsit i gjej gjithe mi bo te lumture, femijt e mi sot jon shum ma te edukum mat qete dhe shum mat mire ne shkolle, gjuthcka cka boj investoj ne shkollim per kta fmije dhe aktivitete ishalla kta kane nje te ardhme te mire te panvarune. Ju thome familjarve shoqeris se jom e plotcuare me femijt e mi , me inoroj me thojne po qysh kta rriten te lojn, lidhu me dikon.,,, sigurisht se jam femer e mirbajtun kam shum stile e bukuri po besonmi se kur sho mashkuj me vjen me vjelle e kom kriju nje pershtypje shum te keq per ta kom punu pak per te drejtat e gruas jam pak feministe, shumica burrav shiptare jan egoiste nuk dine me trajtu gruane nuk dine me rrespktu mendojn se gjuthcka kete bote ne kete jete esht paraja, ne koke jane shum maloke te pa ditune , keshtu qe qika gra mjafton me pas femije dhe t’jerat krejt vijne..Fmijt mos i braktisni kurr, burrat idiot qe jane ,,, duhet mi ndahe! I ni shum qe thojn ju kam bo kurban fmive e se burri me tradhton kjo gjeja ma e dhimshme qe kam ndegju, nje jete e dashure grua ki jetoje.. mundesh edhe me fmijt e tu pa burre.Nuk di si met ju thone po nese vertete jave then zemren nihere per mendimin tem aty nuk ja jete as lumturi. Keshtu qe duheni veten radhe te pare dhe gezoni jeten tuaje , dhe punon per veten tuaj bonu te panvarna mos ju nenshtro askujt.. bonu grua e forte dhe kurr mos u durzoni! Jam e bindure se dot ja delni , kam kalu edhe une neper ditet jo te mira te veshtira emocionalish jam ndi shum e dopte po kjo sot me ka bo me te forte dhe thome me vete po nuk ja ka vlejt as nje lote me qite nga syri per nje burre po as per nje njeri ne kete bote. Per veq femive familjes tonde te ngush , nuk ja vlene. Nje keshille kur ndihini ma e deshpruare filloni dite boni nje tushe veshuni rregulloni dilni mos rrini mbyllure vijne pastaj idet kreative dhe ndryshoni jeten tuaj keshtu une fillova nga zero po sot jam shum mire, shum e lumture dhe pasuria me madhe esht te jeshe e shendetshme dhe te keshe njerzit qe te duan dhe i done rrethe vetes..Keni percafime nga une, sepse i dua njerzit pergjithsi … dhe cdo lajme qe mare te mire me gzone, keshtu qe kurr mos thuni ka mbaru jeta, jeta esht me per plote supriza , me plit bashllake po kjo esht jeta , esht shum e bukure ta dini… dhe ate e keni ju ne duarte e juja.