fbpx

Polakja mthirri ntelefon dhe me tha jam shtatzane me burrin tend, une isha shtatzane vet dhe e perballojsha tradhtijat e tij…


Polakja mthirri ntelefon dhe me tha jam shtatzane me burrin tend, une isha shtatzane vet dhe e perballojsha tradhtijat e tij… – Se pari ju pershendetes te gjithve jam nje nan e 3 fmive jetoj ne perdim por ju lus te jem anonim. Kam vujt shum por fati asniher sme buzqeshi kam qen e martuar 13 vite nga martesa e par i kam dy fmi si e re u dashurova ne moshen 17 vjeq se u martova pa pajtimin e familjes isha vajza e vetme e familjes e 4 vllazen por ika e mora te dashurin. Mas 1 muje familja ime pajtun dhe fillim vetem 3 muj kam qen e lumtur se meta shtatzan por burri qe ne fillim mka rrejt ka qen i martum me gjermank por tu e prit vizen u martue me mue dhe une isha ne mujin e 7 shatzan dhe burri erdhi ne gjermani me la te familja e vet por aq shum e deshta aq shum i besova me lindi djali edhe burri asgje nuk ndryshoj vike kosov gjdo dy muj 3 mem pa por une fat zeza e prita 6 vjet ne kosov deri sa i mur letrat ne gjermani. Mas 6 vite e gjys me morri me djalin gjermani. Kam vujt 6 vite me ne fund thash shpetova. Erdha ne gjermani vaj halli per mue menojsha qe erdha ne parajs meni fjal o zot i madh fillun vujtjet e mia te tmerrushme kur erdha burri dilke gjdo mbramje um vike ne mengjes une u merzitsha pse po vjen mengjes ku rrin aj shtrojke maltretim mbi mue ne prezencen plus te djalit o zot i madh mas dy muje ja nis pom thirr gruja e ti ne telefon polakja qe ka qen edhe mete plus gjermanka ja ka ba letrat une e kam prit kosov me thirrke ne telefon gruja e ti polakja me thojke jam shtatzan me burr tani une kajsha nuk esht e vertet i thojsha se edhe une meniher meta shtatzan ne fmin e dyt. Ajo gruja e ti polakja thojke apo pot kujtohet kur ke ardh gjermani ike gjet gjitha gjerat banes tane edhe foto plus te saj vetem ika mshef neper fioka. Une i thojsha burrit pse e u perlashjash me burr aj shtrojke maltretim mue me maltretuke edhe shtatzane krejt durt zi mi bajke o zot allahu paft e paguft ne shpirtin e ti e kurrr diten e vet mus e paft mas 9 muje gruja e ti e lindi djal une mas 1 muje e linda vajzen edhe nga ajo u nda ich burri im ka shtru maltretim fizike edhe ja ka thirr policin e ka qit pej banese. Mu tani um vishin letrat post per me pague per te se esht ligj me pague per fmi. Um maltretuke qe as lopa nuk maltretuet ashtu edhe saher um maltretuke me thojke une luj me ty se ti ske kerkon ne gjermani e une kajsha deri sa u paksha tu kajt. Fatkesisht ndodhi ni aksidnet edhe aty u lendova shum 2 her e operume shpin edhe ish burri per smuti shtrojke maltretim mbi mue. Edhe u ndava pej ti fmin ja morra une por me mas une isha ajo ne moshen 29 vjeq me dy fmi dhe 3 vjet masi u ndava nuk dojsha ma as me menu per ni mashkulll jo mu martue. Por masi 3 vite u njofta me ni burr qe ka qen i martum me banim ne kosov por edhe aj 2 fmi. Dhe vazhdum tu fol gjdo dit gjdo nat mas 4 muje vendosum me u martue dhe ky vazhdoj kursin me dhan testin a1 se esht ligj me ardh ne gjermani. Mir bolll por tash me burr se jam martue prap se prap nuk jam rahat se burri tash shum merret me ish grun e vet shkrun dhe shpesh her perlahem me te po ti i tham fillim la**** ike than vet tash qka pot vjen merzi qe poj tham une dhe i tham ske nevoj me pa pagesen bank per ish grun tane. Aj me thot se ty nuk te intreson per te kalumen teme. Por edhe me ket burr tash e kam ni fmi jam ne hall te madh se veres kur kesh ne kosov kurqysh sum kan prit e pash se krejt mirmengjesi interesi me ni fjal ja thash burrit pse kshtu qka u ba kshtu mirmengjesi interesi por jam ne halla te madh ky esht tu e prit vizen por ktu kur vin letrat gjermani nuk ma merr menja me shkue mej dorzue dokumentat se pom doket edhe ky veq po kqyr me ardh mej marr letrat pej meje e me ik te ish gruja e vet tjeter shtete me ja ba asaj letrat se ajo nuk ka drejt udhtim nuk ka letrat vetem azil jam ftoft pej burrit shum se e pranon vet kur shkrun me ta thot shkaku i fmive a fmin i ka te madhaj tash mosha 18 edhe 16 qysh ti besoj tash femijet ket mosh kan te gjith kan telefona ju kisha lut te gjithve sa ma shum kshillla se jam shum tuv merzit qka meba se nuk due qe aj te merr letrat e te ik prap te ish gruja vete. Kur nuk te nxen dilli i par spot te nxejke ma kurr as i fundi as i dyti ju pershendes te gjithve flm shum ju pres kshillat e juve allahu ju rujt ju ndihmoft te gjithve.

';