Po tutna mos po m'thot Burri me mar Vjehrren te na, se tash vjen ktu ne Perendim por Une se du hiq se... | Histori Të Jetës

Vjehrren

Po tutna mos po m’thot Burri me mar Vjehrren te na, se tash vjen ktu ne Perendim por Une se du hiq se…

Po tutna mos po m’thot Burri me mar Vjehrren te na, se tash vjen ktu ne Perendim por Une se du hiq se… – Pershendetje Ju Te Gjithe jeni shume te mire une dua kshilla Kam nevoj me marr mendime te juaj une jam grua Kam femij burri. Me deshire jemi martu mire jetojm. Jasht po prvoblemi osht vjehrra shume osht e poshter keni me than jo nusja duhet me rrespektu e di duhet me fjal te Mira me Ju Afru o Krejt I Ka prej neve pare tesha Qka te don deti o shkojna me pushim Veq Ka qef mem shti mu rrok me burr si tme shef mire Veq Ja nis Kendon edhe Veq shtin o Zot shume zemer keqe osht qikat e veta I Ka te martume ato Jan katastrof ne ata burra veq I maltretojn e kjo Tani Na ban mua dhe kunates time Ju keni pas nafak spo Ja dini o Na Hiq si folmi une per vete spo di edhe burri nene e Ka me dhimbet SE nana e mire e keqe po une sheqyr ngat SE Kam po aja Ka letrat mundet me ardh u Kan nje ver ketu e po tutna po thot prap veres me ardh Apo per vitin e ri o spo di burri e din se smuj se aja sen si pelqen vetem veten e livdon e nese thot po e marrum ketu une spo di si me reagu nje her thash ti then I morra une femijet e ika e ti rri me nene Ama spo di mos po e lendoj edhe burrin sepse e dua me dhimbet se e din qfar nene ka por kurr nuk i thot nalu po vetem me krun e krun e tashti aja veq po qon kryet une e di vendin si nuse por kjo osht shume shpirt keqe veq ka qef na mu rrok edhe keq mem pa veq pare don tonat se me shku ne kosov ska qef na se krejt me qika i han spo di qysh me reagu hallin e kam se une sdu ketu me pa me sy hiq hiq por po tutna po humbi martesen nese i them keshtu qka mendoni ju!