Po pres burri me mi bo letrat qe me mar frajerin ne Gjermani, vjehrra e ka kuptu per te dashurin dhe me thot... | Histori Të Jetës

Po pres burri me mi bo letrat qe me mar frajerin ne Gjermani, vjehrra e ka kuptu per te dashurin dhe me thot…

Po pres burri me mi bo letrat qe me mar frajerin ne Gjermani, vjehrra e ka kuptu per te dashurin dhe me thot… – Tung faqja, e di qe shume kan mem kritiku njerezt per kto sene ama skom qka me ju bo se kaniher kur sta don zemra sta don, smunesh me zorr me shty badihava e kan. Une per vete jom ni gru e martume qe 3 vjet ne Kosove ama burrin e kam ne Gjermani edhe jena ne proces te letrave.. Nuk e di qysh me ja nis me qel temen se normal sosht leht me kallxu qysh ki dashnor edhe burr ama qka me bo, pom ec fati ne dashni kogja si shume.. Une per vete kur jom njoftu me burrin kurr sem ka shku menja as me kqyr tjeter kon ama qe sa su kan nKosove nuk po e kuptoj burrin tem qysh munet me nejt pa mu atje se une valla smujta me nejt nKosove pa burr. Ma e keqja e ksaj pune o qe vjehrra ashiqare e ka diktu qe jom ne lidhje me nje djal tjeter edhe marova tu u perla me ta se gjithqka mthot kshtu me ja shti lapsin me ni an mire e ka se kurgjo spo rren ajo ama skom qka mi bo moj le ti thot djalit vet mu kthy ose mem marr mu atje ma shpejt se vallahin zemra ja ka nis me u ftof prej burrit. Ne fillim jena kan shume mire, ka pas mar pushim 6 muj per darsem e sene edhe kur erdh ktu u knaqsha me to, tu dal gjithkun e sene mblejke gjithqka firmato e qka mos isha shume kralic ne mesin e shoqnis tem po dikur tani kto llukse mu nalen, nuk mblejke ma kurgjo as nuk mthirrke as sen u ftof mdoket edhe ai prej meje.. Tybe sdi qa me bo une per vete po se po sepse skisha pas tash frajer nese ma kish dasht zemra hala. Nese kisha pas deshir me kan me to edhe ai me mu deri tash mi kish bo letrat e mkish mar atje ama zhag zhag zhag per gjithqka. Ni dit fola me burrin ntelefon tha pom thot nana qe po del kogja si shpesh edhe i thash po valla mos prite me tnejt nshpi gjith diten ktu me menu e me lujt prej menimeve tmija ma mire tish kan mu kan qatje me ty tha kupto bre po munona tpamunduren me bo tmundur e me tpas qitu ngat ama spo kom ka mu qky edhe i thash ngom mire loqk nese don merum qatje nese jo une ku dal qka tboj si intereson nanes tone edhe ajo krejt po ja fut se kurr ne jete teme sjom dal najka ku sem ka hije edhe aj tani pom beson mu. Ni dite mpa vjehrra me ta thaa aaaaa kuq** e thift une tkom pa me to e knej djali jem po tman ty se tisha kan une as 5 minuta stkisha lan nkit shpi ama bash hiq sosht ka mhan bile bile ky frajeri jem e din qe jom e martume edhe u knaq krejt pom thot si ti bojsh letrat ndaju prej tij vij une atje edhe e ndertojna ni jete bashk se sa ti me nejt me at zhablanin qe 3 vjet tka majt mshel nkosove as smunohet me tmar me vete kerkun as sen e une se lejoj ata une tshetiti neper bote nese i kisha pas letrat kshtu qe e kom njet si ti boj mu nda prej burrit edhe ma ja bo frajerit letrat qe me ja therr me to ne Gjermani se boll ke mo, e di qe shume kan mem kiritku edhe thojn gjithqka ama bash hiq sosht tu ma ni tybe skom qka me ju bo. Une per vete jom e knaqt me qit jete qe e kom qishtu se i kom dy dashnia edhe sma nin per kerkon hiqqq. Noshta ka njerez qe thojn je tu hi ngjynah e sene ama qka osht ma gjynah, me tmajt burri ton diten mrena ne Kosove apo me ti bo letrat e me tmar pas vetes e me ta bo jeten filmmm….