fbpx

Nusja

Po na dhimet Nusja se i ka tona te mirat por vllau nuk po e trajton mire, Vllau na thot “Mos mu perzini ju, Une e di qa baj”!


Po na dhimet Nusja se i ka tona te mirat por vllau nuk po e trajton mire, Vllau na thot “Mos mu perzini ju, Une e di qa baj”! – Ju përshëndes histori të jetës Vllau ka kalu 6 vite me ni qik bashk kan shku ne fakultet,kom mendu qe jon qift perfekt se u dok qe vllau e ka dasht por cdo gje u rrenua kur e dashura hyri ne pune,prej atij momenti qe ajo u punesu ja nisen mu grind mes veti ajo qika ja nisi mi than vllaut svi me jetu me prind tu me ni shpi,ja nisi me ja ba bajat fjalt edhe raportet mes tyre fillun mu keqsu,nje dit prej ditesh vllau shkon te puna e te dashures dhe e gjen duke bashbisedu dhe duke qesh me ni koleg te vetin gje qe ju ka dok pak si sjellje jo normale por per shkak te besimit qe ka pas tek femra e vet e ka marr si normale por dyshimet ja nisen mu rrit se sa her qe shkonte aty koletivi i punes se vajzes e shikonin quditshem vllaun tim edhe vllau ja nisi me dyshu qe diqka sosht ne rregull,njani prej puntorve te atij vendi njoftohet me vlla temin edhe ju bjen me nejt bashk ni koh bajagi te gjate dikur ai i thot vllaut a mundesh me ma dhan nr tand se duna me fol me ty per ni pune ..vllau ia jep dhe dikur vone masi kthehet ne shpi e thirr aj djali edhe i thot ma bon hallall qe po nderhyj po mu ke dok djal i sinqert duna met kallxu diqka percjelle femnen tane se krejt stafi e kemi verejt qe eshte tu pshtjell diqka me ni puntor..vllaut ne ato momente iu ka dok sikur mi ra qielli mbi toke sepse perkunder dyshimeve qe i ka pas prap se prap ska mujt me besu qe mundet me tradhetu e dashura sepse ka kalu nje kohe te gjat me te dhe ka mendu qe e njeh,ka bo shum per to u mundu ne maximum me bo per qat lidhje qe e kan pas,kan pas plane bashk andrra ambicie etj,e mbi te gjitha ka mendu se ka qen ni dashni e dyanshme …nejse vendos vllau e percjell dhe arrin me nxan ne flagranc te dashuren..jan nda dhe secili ka marr rrugen e vet..pas 2 viteve vllau njoftohet me 1 qik te mire permes disa familjarve vendos fejes e martes i bon shpejt por vllau tash spo ka pik besimi te nusja e vet edhe pse eshte deshmu qe eshte nuse me tona te mirat e po na dhimet shum,nuk po e len me hjek keq per kurgjo as zullum nuk i ban por e ka nal prej shkolle se ka lan me regjistru fakultet se len as me punu edhe ku do qe don me dal ska qare kjo pa i marr leje eshte e vezhgume ton kohen edhe pse tash e kan 1 fmi.Vllau u djeg niher e tash per faj te dikuj tjeter e han tash nusja e tij.Na kemi dasht me kshillu por na ka pre fjalen ne gjyst na tha mos mu perzini un e di qa baj,tek i dhash liri te pares ju e pat se qka bani..vllau po mundohet me ndertu jeten e vet por na pe vrejm qe hale se ka harru ish-in se i kish than djalit te migjes i cili na tregoi ne bes qe vllau yn i kish than qe kurr smuj me dasht ni femer siq e kam dasht ishin dikur edhe pse tash e urrej me shpirt..!Na nusen e dojm shumee por edhe vllau po na dhimet se pe verjem qe u bo i ftoft nuk eshte ai qe ka qene dikur.

';