Po i vjen marre te dashurit mu feju sepse edhe nena i fejohet edhe pak ditesh... | Histori Të Jetës

Po i vjen marre te dashurit mu feju sepse edhe nena i fejohet edhe pak ditesh…

Po i vjen marre te dashurit mu feju sepse edhe nena i fejohet edhe pak ditesh…- Ne mes dy zjarresh! Pershendetje, ju lutem dua te mbetem anonim. Jam nje vajz 26vjecare, e krejt ajo qe po ma rendon shpirtin eshte sepse un jam ne lidhje me nje person qe 8muaj eshte personi i vetem qe me ka ber per vete brenda pak kohesh dhe jam dashuru shume ne te, aq shume sa qe nuk e paramendoj dot veten e ndam nga ai. Problemi qendron se ai jeton ne perendim prinderit i ka te ndar para 19vitesh, babi i tij eshte martuar dhe ka femij me gruan tjeter kurse nena e tij iu eshte perkushtuar te 3femijeve qe i kishe ne ate martes, ajo (nena e te dashurit) tash me i ka 48vite, 2vajza i ka te martuara dhe i dashuri im eshte i vetmi djal ne familje, deri tani ajo nuk ka dashur te martohet edhe pse ne fillim kur ishte nda nga bashkeshorti femijes ishin pajtu qe ajo te martohet sepse ende kishe qen e re,po ajo nuk kishe pranuar, po un para disa diteve e zbulova qe ajo eshte fejuar mirepo i dashuri im nuk me kishe treguar nga marrja qe ne at mosh ajo te vendos per diqka te till, kom pas aq shum konflikt me te vetem per faktin qe sme ka treguar por ai eshte arsyetu me ate qe nuk eshte i pajtimit qe nena e tij ne kete mosht te ket diqka te till dhe i ka ardh marre mem tregu sepse normalisht nuk eshte e leht ta ekspozosh nje gje te tille. Me qindra her me ka kerku falje qe pse nuk ma ka than kete, planet e tona kan qen te fejohemi tani ne Qershor edhe familja ime e din tash me nje koh per lidhjen ton dhe e kan pranu. Ai eshte betu qe qka do qe ndodh nuk te la, kemi me dal me jetu veq na dy edhe nuk ndahem prej teje. Eh fjala e tij qe ma ka thy qafen (sic thot populli) eshte kur me ka then: Se ta kam lakmin se cfar familje kii, anderr e jemja eshte me pas ni familje qishtu si tanen , edhe un i kom than qe as un nuk jom ajo qe te la pa marrparasysh se qka ndodh,kena mu mundu tash e tutje me kriju familjen ton ajo eshte ma e vlefshmja per mu edhe nuk du kurgjo tjeter, eh per nanen tane qka don le te bon mu sem intereson sepse tek ma e mramta ajo e ka per vete dhe gjithkush duhet me mendu vetem per veten dhe jo per te tjert, nuk ja vlen te merresh me kto gjera te kota. Ju kisha lut te me jepni keshilla me shum se qka te beje rreth kesaj qeshtje nuk jom as qe ndahem prej ti se e du me ter qenjen time, mirepo nuk jam ajo qe ju tregoj familjes time qe nena e tij ka vendos me u martu.