Po flej gjdo nat me nje berllog mashkull, ai lun me ndjenjat e mija dhe me thot... | Histori Të Jetës

Po flej gjdo nat me nje berllog mashkull, ai lun me ndjenjat e mija dhe me thot…

Po flej gjdo nat me nje berllog mashkull, ai lun me ndjenjat e mija dhe me thot…- Mir dita histori te jetes e ndjek qdo dit ket faqe dhe kam lecuar shum histori. Dhe Une Dua ta shpalos historin time jo te marr ndonje mendim por vetem qe Dua te tregoj se jeta ka shum sfida. Une Jam nje nen e tre femive jetoj ne perendim Jam rrit ne perendim kam familjen afer burri ka ardh ktu. Si gjdo i ri ne fillim gjdo sen ka qen ok por burri ka qen shum lojtar i mir nga Ana e tij ka dit me lujt gjithmon ka lujt me ndjenjat e mija me ka shfrytzu ne maksimum mu dhe familjen time artist i vertet per bes qmimin nobel e kish fitu sa mir ka dit me lujt me mu por Une rrjedhi nga nje familje shum e respektume edhe gabimet teadhtit ju kan fal her pas here kemi tre fmi bashk qe 17 vjet jemi bashk sen nuk na ka mungu por Une nuk kam qen as edhe nje her e lumtur se jeten ma ka shkatrru. Deri sa edhe me qiken e tekzakut te vet me tradhtoj nuk e di as vet por njeri nuk Po u qmendke shum kollaj se nuk e di sa problemet ja kam duru tan kto vjet. Por tash nuk Po mundem ma edhe pse e zbulova tradhtin ne familje te anes se vet prap jemi bashk por gjdo sen ka ndryshu me asht b’er si nje figur pa e deshieushme dhe Jam lodh psiqikisht vetem fmija dhe puna qe kam me mbajn ende ne kam edhe pse si person Jam ftohur shum nga kjo jet nuk i besoj as kujt dhe ditet me jan b’er shum te njejta me ka humbur vullneti per te jeturar. Ndalem dhe mendoj pse me ka tradhtuar qfar i ka munguar pse ma shkatrroj jeten. Nuk Jam e shumtuar Jam nje nen qe Jam e perkushtuar per familje dhe karijer shum te mir Po as nje her nuk me ka dhan dashuri si nje burr te jet i knaqur se qfar jete ka gjithmon me ka b’er te vuaj dhe kshtu jeta Po vazhdon. E mora gucimin qe ta shprehi ketu se shum familje kan probleme por nuk i kemi te njejta. Njeri nuk te ben paraja as villat as kerret lluksoze nese nuk je njeri vet burri im nuk ka pas as edhe nje cent ne gjep por tash i ka te gjitha por njeri nuk asht asht b’er i nvarun nga rakia esht tradhtar i tmerrshum por Une Jam lodh nga njeriu qe e kam dashuruar marrzisht dhe ende e Dua por ky mua nuk me don sepse Jam shum e fort nga brenda dhe as nje her nuk ka mujt mem bo qysh ka dasht ky edhe nderin Tem u mundu mem ma perly e vetem se vet asht njeri i dopbt nuk ka shkoll nuk ka respekt per veten dhe nuk pres qe tme respekton ky mu. Ndoshta mendoni se si e kam duru? Po ju tregoj Une mu nda muj kur du se kjo pun vetem asht b’er hit ne jeten e shqiptarve ku do qe jan me arsyje pa arsyje por Jam mundu me mish dhe qak te perpiqem te kem nje familje e mos te shkattrohet nje grua e fort e ben gjdo gje per familjen por Une vetem se kam fillu me humb forcen dhe durimin se njeri nuk Po mundem ta bej burrin qe kam. Kam fillu me pas edhe shqetsime ne shendet dhe tradhtija ne familjen e vet qe ma ka b’er Po me lendu qdo dit e me shum esht fenomen shum i ult kjo gja tek ne shiptart sidomos pas lufte qe femrat e kosoves e kan shum epshin e madh dhe nuk e kan dert se me kan shkojn vetem deshirat e veta mej plotsu. Une nuk i gjykoj krejt burrat as krejt femrat se as nje nuk jemi te njejt por tregoj se Une nuk e kisha pas fatin ta kem nje burr siq i ka hije por nje bish te vertet se me vjen keq per te se ky vetem asht i vdekur nga brenda por ju lus te gjith atyre ne nenav qe te behen te forta dhe let luftojn per te ardhmen e fmive e jo te bjen te kundren se qka Po ben burri per tu hakmerr e me hi te njejtin thes me personin e ndyr se berllogu gjuhet te njejtin vend edhe pse e klasifikojm ne fillim ju pershendes dhe te gjitha te Mira ne familje shendet dhe dashuri kjo e ban nje familje te lumtur. Ju lutem anonym faleminderit