Po du me i thon Burrit "Nese sum len me punu ather as ti mos co pare familjes tende, ose i con edhe familjes tem"! | Histori Të Jetës

Nese sum len

Po du me i thon Burrit “Nese sum len me punu ather as ti mos co pare familjes tende, ose i con edhe familjes tem”!

Po du me i thon Burrit “Nese sum len me punu ather as ti mos co pare familjes tende, ose i con edhe familjes tem”! – Prsh te gjithve deshta me ia ber nji pytje te gjithve i kam ni goc ce dy vite dhe jetoj ne gurbet dhe deshta me ju thon ce a kam gabim nese bej kacafytje me burrin tim burri jem i mban Familjen ne Ks edhe Familjs ime kan nevoj me shum se kur per ndim ata nuk pom thojn mu po mbas fjalve i kuptoj ce kan nevoj jan me cera dmth as shtepi nuk kan kurse te burrit i kan te gjitha dhe te gjithe punojn un nuk dua Burri im ti ndimon te mive ai dhe neve ce na financom dmth mi dhe cikes mi permen thot ju mbaj por un sdua te rri keshtu un kam ardhur ne zvicer tek burri kur ikshin te gjith per hungrari dhe e pata fatin te dal ketu tani mbase erdha i rregullova dokomentat dhe kam ngel shtatzen jam me dokomenta te rregullta i rregullova por gjuhen nuk e di sepse nuk me len te dhoqerohem me askend dhe as ne kurs nuk me ka dergu dhe kir ti them ce du me punu thot cika vogel kush don me ta kshyr po ne mbramje te pakten ose hic so problem kur ven dua ti ndimoj familjes time kan me shum nevoj se kurr gjithkohen qaj sepse 20 vite me mbajten dhe un ni her ni cent nuk munda tia dergoj me dhimbsen cka mund te bej ju lutem me ndimoni me kshilloni nganiher mendoj ti them ne ketu mbesim shum kec kur con burri familjes se vet dhe asniher si kam then gje dhe pse ata jan shum ne rregull i kan te gjitha nganjeher mendoj ti them ce nese ti sum len te punoj at her ose as ti mos co pare Familjes tende ose i con ka 50 euro dhe Familjes time te pakten sa per buk edhe pse sdu mi then ket gje kurr po me shkon mendja nganjeher ose me gjej nje pun punen e dua shum sepse dua me njersen tem ti ndimoj jo te ma permenin me kalimin e kohes normal se cysh ka cef mi ndimu kam cef dhe un mbase sdon me ma gjet punen at her coj tuat se di a bej mir ti them apo jo ? 20 vjet me mbajten tani kan nevoj per ndim dhe te mos jam e gatshme ti ndimoj ata me rriten me gjitha tmirat per asni send sme kan len te heki deri frik ne rregull i kan pas kushtet por tani kan nevoj nuk e di a ben ti them ket gje me vjen turp por ca tboj nuk e di un mundona te ia ruj dhe nuk jetojm ne lluks besoni ce as per kafe asniher nuk dalmi dhe per vete nuk mendoj un garderob per vete nuk blej besoni ce mundona te mos i lyp as per vete se kahet thot ce skam pe shef edhe vet ce fundi mujit mbesim pa cent po por me neve nuk e hargjon thot ce i pagun cekat dhe cka bon me to as se shof po esht e vetja dhe tet ben ca dojn por per vete jam ne hall per familjen teme mendoj ce ndoshta a mund tia dalin per cira dhe per me hanger spo du me ja zgat doren askujt kur un mund ti ndimoj me kshilloni prz jam shum e merzitun thot ce askush nuk te mer pa gjuh dhe un mbas donte njofshme e kam gjet vet por thot jo se ska kush e shikon ciken por cika esht rrit ne mbramje te punoj ka dy or ose sa tet ket nuk behet gje cka mendoni ndoshta nuk duhet ti them me kshilloni po me dhem shpirti kur pe di ce Familja ime i kan veshtir punt dhe nuk mund ti ndimoj me kshilloni?!