Pasi linda djalin burri me qiti ne rruge per fjale te nenes se tije... | Histori Të Jetës
Pasi linda djalin burri me qiti ne rruge per fjale te nenes se tije...

Pasi linda djalin burri me qiti ne rruge per fjale te nenes se tije…

Pasi linda djalin burri me qiti ne rruge per fjale te nenes se tije…-Anonim ju lutem Jam një vajz 20 vjeqare isha ne shkollen e mesme ateher kur takova personin qe mendoja se do t’më dhuronte dashurin qe unë i falja atij. Fillova shoqerin me të dhe me pas vendosem te fejohemi pasi u takuan prinderit tan mbeti qe pas perfundimit te shkolles te martohemi. Isha e lumtur me të. Por nje dit te diele ishe 2 prilli kur ai vendosi te me merte dhe pa miratimin e familjes sime aq shum e doja sa qe nuk mendova dy her. Keshtu un shkova me te ne shtepin e tij. Pas nje jave më se njihja kishte ndryshuar aq shum sa nuk e besoja se ishe ai por prap e doja filloi te me rri hte per arsye te xhelozis thoshte se babai i tij mundohej te me joshte gje nuk kishte ndodhur asnjeher ngase ishte njeri shum i urt qdo dit e me shum filluan probleme por nuk e kuptoja pse e doja aq shum u ndam dhjetra her por kthehesha ngase qante dhe premtonte se s do te ndodhnin me un i besoja por serish ishte i njejti pas pak ditesh.Keshtu pas 4 muajve martes mbeta 7zënë u gezuam te dy por prap fillonte me xhelozin e tij te paarsyeshme ngase tani jetonim te vetem madje edhe qelesin e baneses e mbante ai kur dilte qdo dit e me teper po behej me i veshtir por nuk doja te abortoja ngase zoti eshte ai qe ma kishte dhuruar at dhurat e doja shum.Keshtu gjat 7zanis u perkesuan gjerat edhe me shum u ndam serish dhe me kishte maltretuur aq shum sa qe kur me pa babi im ne at gjendje lajmeroi policin ngase isha aq keq dhe nuk kishte pjes te trupit qe nuk isha e perlyer me gjak moren deklaratat dhe vendosen fletearrest per te por ai ishte fshehur diku pas pak ditesh kishte dalur per ta maltretuur vellain tim dhe aty policija e kishte zënë dhe e mbajten nje muaj paraburgim isha ne muajin e 7 te 7zanis dhe ne seancen gjyqesore premtoi se nuk do ti perseriste veprat e meparsheme dhe u ktheva serish. Por dhembjet qe po i perjotoja nga ai s paten fund asnjeher linda nje Djal te shendosh u gezova aq shum por pasi mbushi 2 jav prap me qiti ne rrug per fjal te nenes se tij pasi ishim kthyer aty pas gjykates ajo nuk me donte asnjeher nga fillimi me ka ofenduar por asnjeher skam folur deri sa e pat par i ai vet isha e merzitur per djalin tim ngase nuk me lejonte ta shihja asnjeher e telefonova dhe i thash se dua te kthehem ngase djali ishte i semur e kishte derguar ne spital pas kesaj vendosa te duroj maltretujet e tij qe ishin aq te ashpra sa nganjeher ne kemb nuk ngritesha dot u ktheva serish madje pa ju treguar familjes time ata u idhnuan nga un kete herë sepse ishte ber e tepert duke u ndar dhe duke u kthyer perseri e doja djalin tim aq shum sa nuk duroja dot pa te dashuria qe kisha per ish burrin tim ishte venitur ngase me mbante te mbyllur as roletat e dritareve sme lejonte te hapja nga xhelozia e madhe qe kishte por duroja nje dit me maltretuu aq shum sa me kapi te me dergonte ne shtepin e familjes sime duke ma marur serish djalin vendosa te mos hi brenda ne shtepi dhe e lajmerova rastin ne polici tani familja nuk me pranonte brenda e as te ai nuk kthehesha dot me derguan ne strehimore aty bera kerkesen per ta marur djalin pas 15 diteve ne seancen e par gjyqesore u vendos qe kujdesraria e femijes te me besohej mua ngase ai kishte vepra te shumta penale dhe analizat e gjakut nuk i kishin dalur te pasterta u gezova pasi mora djalin dhe familja me pranoi brenda serish pas nje jave dola per te marur disa ndihma qe me ofroheshin per djalin pasi kushtet nuk i kisha aq te mira mora nje taxi dhe ai me pa me doli ne rrug dhe nen urdherin mbrojtes me maltretuu ne mes te rruges madje e kishte maltretuur keq edhe taksistin tani ai ndodhet ne burg dhe djali im eshte me mua dhe perkunder faktit qe kercenohesha qdo or te dites nuk hoqa dor nga biri im edhe pse te gjith ne lagje dhe te afermit me perqeshin dhe me thon se nuk duhej marur djali prap qendroj e fort dhe krenare per karakterin tim ngase dhurata me e qmuar eshte te jesh Nënë nje nënë e vetme duke mos pritur ndimen e askujt perveq ZOTIT