Pas marteses behemi sikur jeta aty ndaloj, bash qat'her femra duhet te jet e bukur e mir e joshese se... | Histori Të Jetës
sukseshem

Pas marteses behemi sikur jeta aty ndaloj, bash qat’her femra duhet te jet e bukur e mir e joshese se…

Pas marteses behemi sikur jeta aty ndaloj, bash qat’her femra duhet te jet e bukur e mir e joshese se… – Pershendetje per te gjith ju ndjeksat e faqes HISTORI TË JETËS. Un jam nji ndjekse e ksaj faqes dhe kam lexu shum histori ktu dhe kam komentuar shum sa kam arrit me kuptu njerzit ose me sakt avtoret e ktyre historive jan disa mashtrime disa te verteta jan nga ato qe shkruajn ne emer te nje FEMRE dhe BURRI dhe se duan vetem te ngacmojn tema te ndryshme dhe te na shtyjn te flasim rreth asaj teme. Kam pa shum tema TRADHTI FAMILJARE SHOQERORE INTIME Ne si shoqeri zakonisht flasim ate qe na servohet para pa mendu fare por ne moment qe ajo lloj pytje ose tragjedi sillet dhe vjen te na at her na harrojm ate qka kem then ose qka kemi kshillu dike sepse kshillat tona kan qen momentale dhe si na ka konvenu ne ate moment. Kam pa shum zonja te nderume vajza te nderuara deri sa thon burri me tradhton e zura burrin duke me tradhtu ose e kam tradhtuar burrin grun te dashuren te dashurin. Ti e nderuar ose i nderuar un jam e vete dishme se te jesh nji MASHKULL apo nje FEMER shqiptare esht e veshtir nga MENTALITETI mir por mentaliteti nuk ta ndalon te jesh e zonja per burrin tende e njejta vlen dhe per meshkujt per gruan dhe burrin tend mundohu qe jesh ashtu si ke qën ne diten e par qe ja ke marr zemren i/e mir i/e dashur i/e rrespektuar i/e rregulluar ashtu si ja more zemren ne fillim ashtu rri ter jete ta besh BURRIN/GRUAN te ndjej per ty as si diten e par Sepse ne femrat zakonisht pas marteses behemi sikur jeta aty ndaloj nuk kujdesemi me per vete dhe ndryshojm sjellje si burrat si grat jo te nderuar/a kjo nuk esht ajo qe duhet ber e kunderta bash qat her femra duhet te jet e bukur e mir joshese per burrin e vet sepse po i rregullohesh ati qe do kalosh jeten me të. Kjo vlen dhe per burrat POR Nese ti je nji i/e pamatur dhe e di qe ti nuk je ne gjendje te qendrosh besnik/e per ate burr ose ate grua mos u marto fare bej qka duash me jeten tende qendro i/e lir mjafton mos ja prish jeten tjeter kujt mos e merzit nje burr ose nje grua disa hala nuk po e kuptojn qe te gjitha kto me shum i demtojn fmijet qe jan nga ajo martes nje fmi me nje nënë ose baba qe del me burra dhe gra tjera dhe esht deshmitar i asaj ndodhije ai fmi nuk mund te rritet shendetshem smund ta ket nje mendje te shendetshme sepse ai ose ajo rritet mes asaj katastrofe dhe kur te rritet ai fmi do i bej te njejtat. Vepra qe esht ushqy nga ajo kur ishte femij dhe aty pa keqkuptime ka dhe nga ata qe PRINDIT I KA SHEMBULL TE MIR por tradhtin maltretimet etj i ka te lindura ose ndikim nga shoqeria e keqe e cila jo me pak esht nje situat problem ne vendin ton dhe me tutje shoqeria esht e lloj llojshme dhe ne kto raste as nje her nuk duhet ta dorzojm veten para dikujt qe ne nuk e njohim dhe e dijm se qfar mendimi ka zakonisht ne hecim nga ajo rrug qe ndertohet nga fjalt qe dalin nga goja e tjetrit qe esht diqka shum e keqe nese ne nuk e dijm se ato fjalt i dalin nga goja per me na manipolu neve si shoqeri e tij apo nga truri dhe zemra jan te verteta apo nuk jan Dhe nga ajo lind dashuri martes intimitet lidhje familjare ose mbesim vetem shoqeri e mir apo e keqe kshtu qe para se te merrni nje hap te ben diqka per ta ndryshuar situaten qe ndodheni ne ate moment mendohuni mir sqarohun mir me veten tuaj qe te jeni korrekt me veten dhe rrethin apo partnerin tuaj. Pyetni veten esht kjo ajo qe un du a esht kjo femra qe un dua ta kaloj veten ose burri Esht kjo shoqja ose shoki qe un dua E dua per ter jeten apo e dua per intimitet? E dua si gjdo njeri APO e dashuroj aq sa dashuroj veten Kshtu qe ju lutem te gjithve mos beni vepra ne jeten tuaj qe neser mund te pendoheni. Nese vertet e ndjen qe ti nuk mund ta kalosh jeten vetem me 1 FEMER ose MASHKULL. Mos u marto mos e lendo askend Sepse ta dish qe vjen 1 moment i caktuar dhe e kupton qe nga gjith ajo histori ti do dalesh me i/e demtuar Jeto i/e lir deri sa te bindesh qe ktu mbaroj do bej nje jet normale jeto ashtu si ti don sepse ne njerzit nuk jemi askush per te gjykuar ne jeten qe ti ben por njerzit me qellime te mira mos i lendo sepse kemi 1 ZOT qe na gjykon te gjithve neve dhe mendohu mir gjithmon per ato qe ke ose ato qe do fitosh apo per ato qe do i humbesh Gjdo kush gabon shkon me nje njeri te gabuar dhe ndahet as nje her mos qaj nese ndahesh nga dikush as nje her mos ndjej dhimbje nese ndahesh nga dikush sepse ajo ka qën nje sprov qe e ka caktuar zoti yt per ty dhe nese ZOTI e ka caktu nje gje ate her do thot qe Ai di diqka dhe ka pregadit diqka met mir per ty nese je nje njeri i mir. Rrespekt per te gjith ju te nderuar/a shpresoj qe ne jeten tuaj te ket me pak tradhti qoft asaj bashkshortore qoft asaj shoqrore dhe sa me shum lumturi gjithqka ne ket bot mund te beni 100 her por jeten e kem vetem 1 her kshtu që jeto sikur nese nuk do zgjohesh më.