Pas dy dite martese vjehrra ja shkurtoj burrit pantollat, Burri pesoj nje infrakt dhe u deshte te... | Histori Të Jetës
Pas dy dite martese vjehrra ja shkurtoj burrit pantollat, Burri pesoj nje infrakt dhe u deshte te...

Pas dy dite martese vjehrra ja shkurtoj burrit pantollat, Burri pesoj nje infrakt dhe u deshte te…


Pas dy dite martese vjehrra ja shkurtoj burrit pantollat, Burri pesoj nje infrakt dhe u deshte te…-Mirdita ju lutem anonime.Jam nje grua 41 vjece kam dy femi te rritur.Qysh diten qe u martova verejta disa gjera te cuditshme te shtepia e burrit.Pas dy ditve martese pantollonat e burrit jane shkurtuar dhe vendosur ne ormarin tim .Me beri te dyshoj kete rast por nuk doja te besoja.Koha kalonte e verejta se burri im nuk ishte aj qe un e njihja edhe pse jemi marre me dashuri.Ai filloi te me urrente te ushtronte maltretim fizike dhe psiqike ne mua dhe cdoher me ofendonte ner sy te vjehrrive dhe motrave dhe ne shoqni shkurt me shante me gjithken.Nejse fillova te oajtohesha me at fakt.Para dy viteve ishte dit bajrami dhe un po shkoj te rregulloj shtretrit e vjehrrive kur papritmas nen krevatin e vjehrres te mshehur i gjej navllakun dhe pantoflat e burrit.I marr vi e dves vjehrren se cka jan to se i kam kerku edhe te kam pyt ku jan ajo me shikon dhe nuk flet aspak ,marr kuranin dhe i tham tlutem vune doren nkuran qe nuk ke ti me to me tha largohe kuranin se me dhem dora .Krejt e dijn per vjehrren time qe merret me magjina dhe per kta vite kam gjetur me mijera her gjana me gjak ne krevatin tim e shum gjana tjera te cuditshme.Pas dy haveve burri im fiton infrakt ne moshen 42 vjecar dhe pas 3 muajsh ja caktojn operacionin baypass.Ai nderkoh me akuzon mu se un e kam semur se eshte edhe me diabet qe 10 vite se krejt i ka prej meje.Per mu ishte tejet e veshtir se krejtve ju thote qe semundjen e kishte prej meje por prap u mundova ta peroij vetem te jet gjall.Vjen koha e operacionit dhe aj para operacionit djalit 18 vjec ja len amanet qe cka do qe te ndodh ne operacion me me qit mu prej shpije .Djali u mundonte ta fshehte prej meje edhe tejet i renduar me kete amanet un nderkoh e kam zbulu se burri kur dehej me thonte gjithmon per “amanetin ” por un per hater te femive nuk e pranojshe ne zemren time .Operacioni erdhi aj kaloi shum mir por te un aq shum ka hap nji varre te madhe ne zemer qe dita dites eshte duke u hapur ma teper.Vjehrra ka met ne duar te mija un e pastroj krejt ja baj ja nderroj pampersin se nuk me lejon ndergjegja jeme edhe pse aja ma ka borxh nje jet timen me te mir.Kam ra ne nje deoresion se shum veshtir ta perballoj a te bej vetelendusje qe te ndahem nuk muj tash ne kete moshe.Por dita dites aj amanet me shkatrroj jeten .Mfalni qe e zgjata shum faliminderit