Pas 8 viteve martes e mora vesh se burri jem nuk mundet me bo femi, e kerkova ish te dashurin ne fb dhe... | Histori Të Jetës
8 viteve martes

Pas 8 viteve martes e mora vesh se burri jem nuk mundet me bo femi, e kerkova ish te dashurin ne fb dhe…

Pas 8 viteve martes e mora vesh se burri jem nuk mundet me bo femi, e kerkova ish te dashurin ne fb dhe… – Pershendetje te gjithve! Jam nej moter 33 vjeqare deshta edhe une te tregoj historien time. Kur isha une ne moshe 19 vjet isha e dashurar me nej djal gjith ashtu edhe aj ish dashura ne mu, gjdo dit u zadetshum me ta, i dashuri punonte ne shitore ushqimore e une punojsha frizerk i kish shum afer dyqanet po Kurr nje dit te vetme sken mujt mu zatet e me bisedu mir ama kalun dite shum shpejt erdhi dita kur une u largova nga qyteti ku banojshum bashk e punojsh afer tina. Pasi une u largova ne qytet kalun 3 muj e Nuk pata kontakt me ta ne at koh para 12 vite Nuk kish telefon Skish qysh te takohum prap, kur shkova ne shitore Nuk e pash ata atu i veta shokt e tin se ku osht me than se nuk punona ketu ka shku te jetoj ne prishtin edhe osht martuar kur une morra ket lajm te zi per mu isht dita me keq jetes time… Ather Babi jem me fejoj me nje djal tjeter se kurr se kish pa ne jet une skish qa te baj ma me fejuan nejta e fejume 2 vite me shpres Qe do ta takoj prap te dashurin po kjo nuk ndodhi ne jeten tim se edhe i dashuri kish kuptua se me kan fejuar mu.. at her mas 2 vitev u martova me burrin se Tash jetoj me ta qe 11 vite as nje her Nuk me ka dasht zemra sikur ata.. e qka te bojsh jet vazhdon keshtu pas 8 vitev martes e mora vesh se burri jem Nuk gjan femi.. morr ket lajm edhe me te keq per mua Nuk disha se SI tja boj a me jetu me Burri à munda jeta shum veshtir une pranova te jetoj me ta edhe pa femi. Per arsyje se nuk me don ma zemra as ni person si te dashurin ti. Tash kem 11 vite martes nuk kemi femi jetoj ne gyrbet te zi..e gjdo dit mendoj te dashurin me lot ne sy me zemre te thyr nje dit Pre ditev hina ne fcb edhe kerkova te dashuri atu e gjeta ne fcb e morra guximin edhe shkruva edhe aj me shkrujt mua. E veta a po me nje kush jom? Me tha ne ket foto Nuk Po te njo vallahi une ju pergjigja i thash mendo kush jom, aj prap me Tha vallahi Nuk Po njo.. e une e veta Aje tuj punu ne shitore hala me Tha jo Nuk Punoj ma atu Punoj e jetoj ne prishtin. Aj me veti mu ku po me nje Ti mu? Ju pergjigja e i thash une ty nuk te harroj edhe me vdek se ty Nuk te harroj. Biseduam me ta e kur i tregova si qysh ka punu aj ne at moment ju kujtu se kush jom o Zot me Tha à Ti je a.. Ju pergjigja po vazhdoj te bisedoj me ta ja dergova nr telefon me thirr vazhdum biset.. Une kur e pyta se a je martu me tha jo at her une kom vdek prap i thash pse shokt e ti me kan than se ti je martu pa pritu u habit edhe aj me tha jo ende Nuk jom martu O Zot kom than pse keshtu na larguan na dajten neve dyve. Bisedum 3 jav me ta ne tele fon. Per pak mosmarrveshje u nervozu me la prap. Kur perfundoj gjithqka at her une nuk menofta asgja ne ket jet vet deshta te lendoj veten. Morra disa kokrra perziva te gjith e pin per niher ne at momend Nuk dita se qka po boj.. Me dergun ne spital per 42 or isha pa vedije po prap Zoti me kthej ne ket jet. Prap ju lajmrova te dashuri i shkruva ja dergova foto se jom ne spital aj Nuk mu pergjigj ma.. Tash jom shum keq jom ne depersjon shkoj te psikjatri as gje Nuk me dimon, une rri vet ne shtepi edhe veq kaj gjdo dit gjdo Nat. Burri nuk e din ket rast se qa po ndodh me mu aj vetem punon Nuk i terson shum per mua Nuk di se qka te boj si te vebroj jo shum keq…