Pas 14 vite martes gruaja me tradhetoi me kunatin e motres te vet,ajo tere kohen me quante Malok,mendoja qe e ka nga dashurija... | Histori Të Jetës
mi dal Zot nanes tem

Pas 14 vite martes gruaja me tradhetoi me kunatin e motres te vet,ajo tere kohen me quante Malok,mendoja qe e ka nga dashurija…

Pas 14 vite martes gruaja me tradhetoi me kunatin e motres te vet,ajo tere kohen me quante Malok,mendoja qe e ka nga dashurija…-Jam një Kosovar dehsta edhe unë historin time Shkurt dhe Anonim. Jam një Kosovar desha tju tregojë ndodhin time. Isha I ri dhe gjithëher mendoja Shqiperin e Enverit, dhe në vitet 95 me erdhi mundësia të shkoj atje, për një punë ce kisha sepse unë isha në mërgim dhe në Shqipëri mora të drejtën të shkoj. Fati I njërit si dihet, dhe atje takova një goc e cila u paraqit shumë thjesht por në atë kohë unë nuk kam ditë se I ndajn Shqipetaret për veq dialekt tosk e geg. Ju lutem ANONIM. Ma von I mësova qka esht me qen Malok. Po e filloj historin. U njoftuan dhe filluam bisedën duke pa se noshta edhe do martohemi unë isha I sigurt për veten time por nga ajo filluan disa??! dhe ne ate kohë s’kishte telefona u dashke nëpër kojshi me ba thirrjet Biseduan vendosëm dhe mora vizë nga shteti Gjerman të sjell në Gjermani për vizitë edhe masanej martës. U kryen gjitha letrat shkuan dy vjet një dashuri e mirë por gjithëher për çdo gja isha Malok. Pas dy vjete erdhe ne jete një çun u gëzova shume na Shqipetaret duam djem.. Pas lindjes djalit shkuam në Tiranë të vjehrri dhe ai e quajke veten Tirons den baba dem E pyes unë vjehrrin O…. pse Goca jote shpesh me thot Malok esht kjo një lloj përkëdhelje apo… më thotë vjehrri ky llaf esht dashni e përjetshme. E mbajsha unë veten në tmadh me atë llaf. Pasi u rrit çuni 4 vjet thashë o grue e gatujm edhe njo? tha qysht të thuash ti… U ba puna lindi fmija i dytë edhe ky djal Unë hala punën e Malokut se kisha marr vesh Dashni si mos vet. Kurr nuk kam besue se diqka do ndodhë. Në vitet në vijim shkojsha shpesh në tiran dhe filloj largimi i vjehrrit prej meje se gjoja i paskem premtue që gocën e tij e gruen temë mos me lan të Nana biologjike me shkue sepse ai ishte I ndar dhe thojke ajo esht ku… dhe ta ban edhe gruen tanë si esht vet. Mue të shkretin sma rroke hiq si puna e malokut. Kjo shkojë te Nana e vet dhe unë I tregova vjehrrit,! o mik me tha qe nga sot unë me ty skam punë, vet e ke marr dhe ruajë atë ku… o hiq sma rrokeke mua. Bisedun thashë o gru qka dreqin u ba shumë parë me iknin nga dora zdisha kah shkojshin. Kur një ditë dmth pas 14 vj. martës me vjen një faktur 750 euro telefon O gru qka ba gjithë kjo e folne me telefon, kollaj esht me gjete thirra në zentral dhe pyeta cka u ba?? tha keni bisedue me Maqedoninë. Pyes gruen thot kam fol me motrën. Këtu filloj dreqnia e gruas tja boj iher një kontrrol mbledha trunin edhe disa dashamir zbulova diqka po kisha qef hala me dit ma shume. E thërras një mik në tiron dhe e lus tma boj një tmir. Kur I tregova ihaaaaa moti esht ky muhabet. Ish gruja e ban dashnor kunatin e motrës në Maqedoni dhe fillon gjoja te shkurorzohet me mua dhe të martohet me kunat motre por edhe ai o shkreti I martuar me një grue nga babrrua sikur unë. Kurr mos mendoni se po i dhat liri të madhe grues nuk përfundon në tradheti,, ,, Para disa ditësh edhe pse u ba 10 vjet nga ndarja I kishte vdek Dashnori Turk ku për babe të vetin as një ditë zi ska majtë e turku ja kishe mbushë fesbukun me ngushëllime. Uroj juve tmos bieni në grackë sikur unë. Tradhetija gjithmonë zbulohet…