hera e par

Osht hera e par qe jemi dashuru, por sot mè tha qe nuk jam e sigurt a té du, Une si kam kushtet aq te mira dhe…

Osht hera e par qe jemi dashuru, por sot mè tha qe nuk jam e sigurt a té du, Une si kam kushtet aq te mira dhe… – Pershendetje, jam ne lidhje me njè vajzè afro 3 vite, por ajo sot mè tha qè u ftof nga un dhe nuk e din sigurt a mè don apo jo, ajo ka ba gjithqka dhe shum vepra qè ma ka dèshmu qè mdon. Shkaku qè u ftof se un e zhgènjejsha shum her bajsha gabime palidhje por ma falke, dhe i kam premtu qé do mundohem tè dal nè Gjermani e nè dasht Allahu me i ndreq kushtet pak per me pas naj banes masi ketu nuk kam fakultet apo ndonje pun te mir  por ende nuk kam mujtur asgje me ba por shpresoj qè shum shpejt nè dasht Allahu. Un e dua shum pèr hatèr tè Allahut dhe e respektoj, osht hera e par qè jemi dashuru para 2 viteve e gjysmè, por sot mè tha qe u ftof tha qe nuk jam e sigurt a té du. Ajo ka shku edhe nè Gjermani me punu po merzitet shum ndoshta keto te gjitha ndikojn por ma shum shkaku qè un nuk po muj baj diqka. Un i thash qe nese nuk me don atèher jepi fund nese nuk je e sigurt kryje lidhjen perfundo tha jo un nuk e kryj veq ti nese don se un thojke jo. Kjo po thot qè kjo osht tu i ndodh qe 3 muaj kur jemi patèm idhnu eh nuk me ka fol 2 jav gati sepse ma heret gjithqka ka qenè nè rregull me ndjenja dhe gjithqka. Nuk po di qa me ba. Po du me dit prej qdo femre qè osht ne ket faqe a ju ka ndodh juve najher kshtu pasiguri. Tash ka mbet qè nèse i mungoj apo i vin ndjenjat me mshkru ajo e un sjam tu i shkru ma. Po du me dit femrat a keni pas qisi raste qe skeni dit a po e doni partnerin dhe a ka perfundu kjo me ndarje apo eshte rregullu gjithçka, dhe a ndodh kjo shkaku i zhgenjimeve dhe kushteve. Faleminderit shum, un shpres kam te Allahu. Allahu ju shperblefte!