Nusja ton kohen po fol me ble banes, ne anen tjeter Nana jem osht vet, po tutna qe Nana mbet e vetme! | Histori Të Jetës
Nusja ton kohen po fol

Nusja ton kohen po fol me ble banes, ne anen tjeter Nana jem osht vet, po tutna qe Nana mbet e vetme!

Nusja ton kohen po fol me ble banes, ne anen tjeter Nana jem osht vet, po tutna qe Nana mbet e vetme! – Mirmrama Histori te jetes dhe te gjithve lexuesit. Mfalni nese nuk di me shkru shqip mire se jam rrit n gurbet. Jetoj me mamin dhe 2 vllaznit e mi, baba e ka tradhtu mamin para 3 vjet e ka kriju familje me qat gru tjeter dhe nuk ka kontakt me neve sepse, kurr nuk ka gjind per neve thmija kur kemi pas nevoj prsh lujke bixhoz e tradhtojke mamin e neve na lejke pa buk. Nejse, vllau jem i ka 21 vjet dhe esht ne lidhje me ni qik qe 1 vit e aja i ka 20 vjet shqiptare jeton afer neve. At qiken e kena desht edhe e kena respektu dej ne maksimum gjithh kur o ardh me nejt u qojsha une ose mami e bojshim buken gjith e kurr qe 1 vjet nuk thojke ama ti laj ent ose me na nimu me hek buken. Po kurr skena than sen asaj ose vllaut tem, veq thojshum ndermevti koka e re e nashta nena vet bon ma shum hysmet ose fshin te shpija. Kur vike me nejt me neve rrike pak e shkon direkt te vllau jem n sob e rrin kqyrin naj film, neve po na dok palidhje qe ni femer shqiptare nuk i vjen pak marre me nejt n sob me djal para familjes vet pa u kan as fejume as martume. E din qe vllau jem esht e vetmi djal dhe qe mami nuk esht me babin tim (kaniher ose normalisht djali ma i vogel n familje jeton me mamin ose me mamin e babin) po gjith fol per me ble banes te vet ose shpin po kurr si kena than qe me mamin tem ki me jetu. Nuk dojshim mu perzi po normal kena mendu qe ni femer shqiptare e din ket pun bile qe mami jem esht pa burr. Sidomos ne qofsh se ish kan vjehra jem pa burr nuk kisha mendu dy her per me jetu me ata dhe me burrin tem. Vllau i madh nuk esht i martume e une jam e martume jetoj me burr edhe e kam ni qik 2 vjet e po tutna qe jet mami veten se shum pom dhimet se ka hek shum me na rrit se babi kurr ska gjind per neve. Me familjen e vet jemi taku mas 1 vit edhe qe jetojm njo 15 min prej njani tjetri, se mami ka pas qef mu taku me ata po ata nuk dojshin e mamit nuk i ka dok mire, thojshe qika vet po na vjen gati gjdo dit e qysh nuk dojshin mu taku me familjen e djalit qe qika vet esht me to qe 1 vit. Vllau jem kurr ska pi as alkool as cigare po prej qe e ka njoftu ket qiken e ka nis se aja e pin kto sene. Ok me ju kallxu drejt nuk po na pelqen kjo qik per nuse t vllaut po na doket qe nuk ka respekt per neve e nuk po dim qa me bo? Ju pershendes edhe e respektoj te gjith kshillat ose kritikat nga ju. Naten e mire.